Mám nejaké trasy v Bobrovci a okolí v paži, ak sú všetci na Liptove takí ako Ty, tak pánboh s Vami. Mám v paži aj peniaze od Teba, vôbec do toho kurzu nie som nijako zainteresovaný, ani nežijem na Liptove, ale veľa tam bicyklujem a preto si myslím, že trochu popchnúť značkovanie na Liptove trebárs aj takýmto kurzom je dobrá vec pre ľudí, ktorí chcú niečo pre svoje okolie urobiť. To Ty viditeľne nie si. Liptov je z hľadiska využitia cykloturistiky región s veľkým potenciálom, ale s chudobnou realitou a sa Ti čudujem, že keď už nechceš prispieť, tak aspoň nie si ticho.
Namiesto kurzu značkárov choď radšej na kurz gramatiky a nezabudni aj naďalej ohovárať veci, o ktorých nemáš ani šajnu.
08.08.2010 - 22:19:13
00
dovolim si vstupit do vasej plodnej debaty nesmelou poznamkou:
- znacenie tras (akychkolvek) je jedna zo zakazanych cinnosti v lese v zmysle Lesneho zakona
- znacenie tras je mozne az po legalizacii, t.j. po vybaveni prislusneho Rozhodnutia o vynimke zo zakazanych cinnosti na Obvodnom lesnom urade
10.08.2010 - 15:56:35
00
Gejza, nie je to tak, ako píšeš. Značenie samozrejme nie je zakázané, len na to samozrejme potrebuješ súhlas vlastníka a prípadne ďalších orgánov, ktoré do toho majú čo povedať (najčastejšie príslušný úrad životného prostredia, ak ide o chránené územie od určitého stupňa ochrany) . Lesný zákon nehovorí nič o značení ako aktivite, lesný zákon iba zakazuje jazdu po lesných chodníkoch, ak to nie sú značené trasy. Obvodný lesný úrad s tým nič nemá, pokiaľ nechceš značiť úplne mimo chodníka a zasahovať do terénu (t.j. budovať nejakú trasu, chodník).

Toto všetko a viac sa školí na školení značkárov cyklotrás.
10.08.2010 - 17:06:36
00
hej, prestrelil som, pozrel som si prislusny §31 - znacenie nie je v zakazanych cinnostiach, tym padom ani Obvodny lesny urad s tym nema nic spolocne
12.08.2010 - 08:09:01
00
Ak na značenie trasy potrebujem súhlas vlastníka, ale tento súhlas nemám, potom predsa porušujem zákon.
13.08.2010 - 12:04:06
00
Pekný deň,



preposielam Vám informácie o školení značkárov cyklotrás, ktoré ako Miestna akčná skupina Horný Liptov organizujeme. Pôvodný termín bol 10-11. august. Nový termín je 4. a 5. september. Zatiaľ mám potvrdených päť účastníkov na 4. a 5. septembra, maximum je desať. Dvom ďalším tento termín nevyhovuje.

Ak by niekto od Vás mal záujem nech mi napíše aj alternatívne termíny v priebehu septembra a októbra. Budem sa snažiť vybrať taký termín, ktorý by vyhovoval všetkým alebo aspoň väčšine. Z našej strany neprichádza do úvahy termín 18-22. október, zo strany školiteľov sú obsadené termíny: 1.9. až 3.9. a 8.9.



Ďakujem



Viera Rajniaková, Miestna akčná skupina Horný Liptov
24.08.2010 - 12:43:07
00
keyboard_arrow_up