Ak je vola v konusoch tak gulicky na nich vymlatia male jamky ktore sposobuju popisany problem. Riesenia su len dve :
1. vymenit konusy ale skusenost mam taku, ze originalne Shimana je tazko zohnat a nalozit na osku nieco ine nema vyznam lebo kvalita nieje ziadna.
2. nechat povodne akurat ich vycistit namazat a nastavit a jazdit kym sa nerozhodnes vymenit naboj
3. riesenie je uz vlaste hore a to je vymena za naboje z loziskami.
30.10.2007 - 12:23:54
00
mne servis nepomoze :D uz 2x som to tak od..... a teraz to drzi v pohode
30.10.2007 - 14:17:55
00
Ja som zase v auguste kupil Meridu Sub60D a mam pravdepodobne ten isty problem so zadnym nabojom SHIMANO M475 DISC. Sem-tam mi v nom puka, potom prestane a stale sa to opakuje dookola. Oska jemne osmicku, ale je to fakt minimum. Ked roztocim koleso vsak necitim v rukach ziadny odpor. S mojich predchadzajucich skusenosti zo starsimi lacnymi bicyklami bola tak, ze to bola predzvest koncu loziska. Cakal som, ze na takom drahom bicykli sa to nestane, resp. neskor. Moja otazka je ci to v servise uznaju ako predmet reklamacie. Vymenia ten naboj alebo loziska, alebo iba namazu? Mate s tym skusenosti? Ako argumentovat v pripade, ze by predajca namietal?
05.11.2007 - 22:01:23
00
presne takto odisiel mne zadný Deore náboj, original osku nekupis a nemá cenu to opravovat jednoduchšie je kupit nové náboje ja davam XT rozdiel v cene oproti LX minimalny
06.11.2007 - 07:56:55
00
Mal už niekto problém v súvislosti so Shimano M475 aj s hlučnosťou? Mne to totiž vydava strašne čudne zvuky, a ked som sa pytal v obchode na to, povedali mi, že to zvykne robievať, no mne sa ta aj tak nezda. Predsa zvuk ako by sa tam niečo šrotovalo neni normalny... Ako to je s inymi značkami? Všimli ste si to už niekto a po kontrole skonštatovali, že je to ok aj napriek čudným zvukom?
23.08.2010 - 18:56:50
00
otvoriť,premazať,vyčistiť

ak nevieš ako nato,začiatok "pasuje" aj odtáto...
ale inak stačia 2 klúče a ak nie si manták,ta to spravíš aj sám ;)
23.08.2010 - 20:51:24
00
ja mam tiez naboj deore zatial mal by som to vycitit aj ked to nic nerobi?? :hai:
23.08.2010 - 21:07:02
00
otvoriť,premazať,vyčistiť

ak nevieš ako nato,začiatok "pasuje" aj odtáto...
ale inak stačia 2 klúče a ak nie si manták,ta to spravíš aj sám ;)


zrejme je, lebo keby nebol, tak tu s tým nechodí. Ja jazdím shimana už 20 rokov a ešte som taký problém nemal. Odporúčam kupiť nab na priemysloch ak to nevie servisovať.
23.08.2010 - 22:38:06
00
zrejme je, lebo keby nebol, tak tu s tým nechodí. Ja jazdím shimana už 20 rokov a ešte som taký problém nemal. Odporúčam kupiť nab na priemysloch ak to nevie servisovať.


zrejme nie, len sa pýtam tých čo odpovedajú bez osobných invektív, s čím máš zdá sa problémy. Nevidim problem vo svojej otazke, často sa najdu takí ako ja čo s tym začínaju a pre teba možno sprosta otazka druhému môže pomôcť. Okrem toho som sa pýtal či je adekvátne sa tým zaoberať, hlavne ak v servise povedia, že je to ok, no sám si povedal, že nie...
24.08.2010 - 17:58:08
00
zrejme nie, len sa pýtam tých čo odpovedajú bez osobných invektív, s čím máš zdá sa problémy. Nevidim problem vo svojej otazke, často sa najdu takí ako ja čo s tym začínaju a pre teba možno sprosta otazka druhému môže pomôcť. Okrem toho som sa pýtal či je adekvátne sa tým zaoberať, hlavne ak v servise povedia, že je to ok, no sám si povedal, že nie...

PREPÁČ
ja len preto, že je to, čo sa obtiažnosti týka, veľmi jednoduchý servis a nastavenie. A do toho servisu by som už radšej nechodil. Zrejme sa tam snažia iba o to, aby mali prácu aj na budúce.
24.08.2010 - 22:00:56
00
Nuž mne sa podarilo krátko po kúpe nábojov deore v 2006tom kúpiť aj kužele "do rezervy". Našťastie som ich zatiaľ meniť nemusel. Wapke a tečúcej vode sa môj bicykel vyhýba, takže utesnenie s tými gumičkami to prežíva dobre. Raz za rok čistenie a nastavenie jemnej vôle, ktorá sa po založení kolies vplyvom stlačenia rýchloupínaku vymedzí = "stratí" a frčia OK. Zatiaľ majú tesne nad 26 tis. km, takže pomer výkon / cena je veľmi fajn. ;)
25.08.2010 - 00:35:32
00
Nastavuješ kónusy raz za rok ? To aj ja chcem také dačo...
25.08.2010 - 00:42:05
00
Ano, kužele nastavujem raz za rok po kompletnom vyčistení a premazaní nábojov. Samozrejme občas skontrolujem pohybom kolies do strán, či nemajú vôľu. Ak je pri určitom pootočení kolesa, tak len rýchloupínak o trošku viac dotiahnem. Ak sa mi zdá, že ho musím stiahnuť pomerne silno, tak len o trošičku pritiahnem za kontramatky kužele ku sebe. Funguje to. Rýchloupínak samotnú osku dosť stláča aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Predsa len je to dosť veľká páka... ;)
25.08.2010 - 11:10:21
00
A ja ze len ja mam take Deore na jednom biku co som kupil pred rokom ze musim kazdy vyjazd dotahovat bocnu volu. :puke:
Hnusne konusy nerozumiem preco to este davaju do bikoch nad 500,-€
Takze nic ine mi neostava len dotahovat a dotahovat kym to nevymenim za priemyselne.
Ale ako je mozne ze predok mi takuto volu nikdy neurobil?
25.08.2010 - 11:44:02
00
jedniné vysvetlenie je to, že niečo robíš zle. ja som jazdil kónusy plno veľa, staré náboje i nové... a nastavoval som to len zriedka, väčšinou ak som menil mazivo v ložisku.
25.08.2010 - 13:11:21
00
keyboard_arrow_up