Ale nie :) , myslím si že teraz už vidieť nejaké zviera pri bajkovaní, pritom ako pokračuje urbanizácia krajiny je celkom veľký zážitok, či už ide o veveričku, líšku alebo akékoľvek iné zviera. Smutné na tom je že kedysi to tak nebolo a napríklad v Rakúsku nieje problém stretnúť aj celé stáda. V čom to asi bude? Ak to takto bude pokračovať, tak o niekoľko rokov uvidíme to čo bolo pre našich rodičov ešte bežné už len v zoologických záhradach. A aby to raz nevyzeralo tak, že ak budeme chcieť ísť na biku do hôr tak budeme musieť prejsť 20 km aby sme vyšli z mesta. Predstavte si aké podmienky majú bikery v New Yorku, môžu tam tak behať maximálne po mestskom parku lebo z mesta by sa dostali tak za deň šlapania v totálne zasratom a nechutnom vzduchu. No táto predstava ma straší aj v najhorších snoch. Samozrejme medveďa alebo vlka by som moc stretnúť v lese osobne nechcel :o Technický vek je fajn ale všetko je za nejakú cenu!
13.01.2007 - 13:57:10
00
jj, otom new yorku mas uplnu pravdu a prave preto som rad ze tam nezijem a som este radsej ked som na mlynkach ( slovenský raj) a les s perfektnými trasami ci na beh alebo bike mam hned nad domom cca 200m, a ani o techniecke vynalezi niesom ukrateny aj ked internet je tam zatial len pomale dial-up, ale je to len mala obeta v porovnani s tymi krasnymi zazitkami ktore tam clovek zazije na biku - > vrelo doporucujem
13.01.2007 - 21:24:49
00
jj, otom new yorku mas uplnu pravdu a prave preto som rad ze tam nezijem a som este radsej ked som na mlynkach ( slovenský raj) a les s perfektnými trasami ci na beh alebo bike mam hned nad domom cca 200m, a ani o techniecke vynalezi niesom ukrateny aj ked internet je tam zatial len pomale dial-up, ale je to len mala obeta v porovnani s tymi krasnymi zazitkami ktore tam clovek zazije na biku - > vrelo doporucujem



Ver mi že by som aj ja bol radšej v niečom takom ako bývaš ty ale bohužial musím sa zmieriť s tým čo mám tu ale vďaka bohu že tu niesú medvede pač ja sa ich hrozne bojím. (to som chlap) :oops: a tam u vás určite sú. Mal si už tú česť?
13.01.2007 - 22:53:26
00
Ver mi že by som aj ja bol radšej v niečom takom ako bývaš ty ale bohužial musím sa zmieriť s tým čo mám tu ale vďaka bohu že tu niesú medvede pač ja sa ich hrozne bojím. (to som chlap) :oops: a tam u vás určite sú. Mal si už tú česť?


Osobne zoči voči ešte nie, ale je ich tu dosť. Ale občas to ma aj svetle stranky. Ak poznaš kopec Grajnár, tento rok tam boli majstrovstva slovenska do vrchu (cestná cyklistika) mal som tu čest sa ich zučasnit. no ale k veci raz večer som isiel ten kopec unavený po celom dni na biku a vyslapal som ho v lepsom case ako na pretekoch a to len vdaka tomu že som z lesa ktory je tam vsade naokolo a ziadna civiliazacia najblizsich 10km som pocul daake zaujimave zvuky podobajuce sa na daake take mile stvorenie ako je medved.hmm ked som si uvedomil co vsetko by sa mohlo stat a ze by ma ani nemuseli najst tak som ho vysprintoval ani neviem ako :)
13.01.2007 - 23:10:20
00
Veveričky mi nehrozia, lebo bývam na najväčšiom sídlisku v Trenčíne a myslím že veveričky na strechách panelákov nežijú :)


Ak myslíš Juh tak tam bežne stretávam veveričky cestou z Juhu cez park povedľa cintorína a pri tom kamenárstve dole ale aj hore pri činžiakoch pri Pueble. A okolo činžiakov blízko pri Brezine určite tiež nejaké behajú.
13.01.2007 - 23:33:15
00
Ale nie :) , myslím si že teraz už vidieť nejaké zviera pri bajkovaní, pritom ako pokračuje urbanizácia krajiny je celkom veľký zážitok, či už ide o veveričku, líšku alebo akékoľvek iné zviera.


Minule sa mi podarilo stretnúť líšku. Zrovna mi v ten deň nič na biku necinkalo, nevŕzgalo a neškrípalo (rarita) takže som ju nevyplašil. Najprv som sa docela zlakol, pretože som si myslel že to je túlavý pes-zabiják :lol:
Chvíľu som ju sledoval, lovila asi v tráve na lúke myši, ale po chvíli zmizla v lese. Aj som ju fotil, ale taká líška v tráve na maximálny zoom nieje zrovna ľahký cieľ, docela dobre sa maskuje.
13.01.2007 - 23:56:01
00
to pointer: áno, myslím Juh a bývam na novom Juhu čo je v strede celého sídliska a tam veverička nezablúdi, čo by tam aj robila? Kde bývaš v Trenčíne ty ak smiem vedieť? Napíš mi to do pošty ak to je tajné :o
14.01.2007 - 00:07:38
00
a aj na sihoti sa dost vevericiek potuluje a len tak pokjukuju po mojom bajku :D
14.01.2007 - 00:46:03
00
Hehe, keď je tu už toľko Trenčanov tak by sme mohli niekam spolu vyraziť keď sa oteplý, ale to už patrí asi do inej témy :D

No sihoť je zaujímavá lokalita na výskyt veveričiek, tam by som ich nikdy nečakal :shock: pokiaľ sa nejedná o veveričky čo rady kradnú, takých tam je hafo 8)
14.01.2007 - 07:58:19
00
No ale uz ich nechajte, vsak oni nevedia co robia( zver nema rozum teda ani nevedia co robia, pravdaze" cest vynimkam :P :wink:
14.01.2007 - 17:39:21
00
No ale uz ich nechajte, vsak oni nevedia co robia( zver nema rozum teda ani nevedia co robia, pravdaze" cest vynimkam :P :wink:

no a tie vynimky su tie zasraneee veverice..oni su take mazane...oni vedia ze my si myslime ze oni si nemyslia nic lebo oni rozum nemaju ale maju a preto nam robia neplechu vsade na kazdom kroku :evil: pekne mazane su coo??? :lol:
15.01.2007 - 22:48:34
00
no co nakoniec si tie veveriky zastrelil teda spom jednu?
11.02.2007 - 12:33:28
00
[img][img]http://img63.imageshack.us/img63/5053/vevericaba7.jpg[/img][/img]
viem ze je to hnusne ale kde to patri viac ako sem... :oops: :P
12.02.2007 - 20:14:46
00
Chudak veverka :(
12.02.2007 - 20:30:21
00
to tropen: nebola nohodou tato fotka v galerii MTBikera?
12.02.2007 - 20:44:22
00
keyboard_arrow_up