Tak aby schudla moja penazenka co najmenej :rofl:

Tak zacnem tym aky mam bike -
GT Avalanche 3.0 kupovany za 350,- lebo som vtedy viac nemal
a povedal som si, ze ram ma dobry a komponent sa ajtak musia vymenit...

A o co mi ide - mam bike, ma najazdene cca 3000km a vzhladom na to ze su na nom lacnejsie komponnety chcem ich postupne vymienat aj preto ze na poniektorych uz vidno ze vydrzia mozno tak dalsiu sezonu max 2...
A tiez ked budem menit komponenty tak by som bol rad aby bol dobry pomer
vykon/cena + co najnizsia vaha ak sa da...
A mozno by bolo fajn keby mi niekto moje pekne plany okomentoval :geek:

Vidla - SR Suntour XCM V2 celkom fajn nestazujem sa ale je dost tazka a ked je velmi zle pocasie tak sa mi v lavej nohe pri spruzine hromadi bordel.

http://www.kupkolo.cz/produkty/Vidlice-odpruzene-tlumice_84/SR-Suntour_202/EPICON_157/SR-Suntour-EPICON-RLD-2008-100mm-Disc_4131.html
alebo
http://www.kupkolo.cz/produkty/Vidlice-odpruzene-tlumice_84/SR-Suntour_202/AXON_119/SR-Suntour-AXON-RL-2008-100mm-DISC_4529.html

Axona je vraj vnutri totozna s epiconom a je o 200g lahsia ale ta epicona ma aj nastavenie odskoku. To by robilo cca -700 - 900g

Kluky CW10-XCT-V2

http://www.kupkolo.cz/produkty/kliky_824/Kliky_32/MTB-Kliky-Shimano-Deore-FC-M532_2625.html no kolko by to mohlo byt aj nejakych 300g nie? neviem najst vahu kluk a stredu tkze len tak odhadom...

No a velmi dolezite chcem SLX prehadzovacku koli systemu shadow...

No a take drobnosti okolo...

Kolesa zatial neviem ale mam kupeny od ruky novucicky Novatec naboj za polovicu :clap:
Pozdava sa mi tento plast http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/MTB_221/ritchey_726/Plast-MTB-Ritchey-Z-Max-WCS-Evolution-1.9-kevlarova-patka_3890.html oproti kende ktora ma cca 600g to je pekne lahky plast :)
a k tomu ked sa setri na vahe http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/duse-mtb_224/Duse-Rubena-MTB-Light-26x1,9-2,1-galuskovy-ventilek_1356.html to by bolo viac ako 200g na koleso na plasti a dusi...

a pozdava sa mi aj tato sedlovka http://www.kupkolo.cz/produkty/Sedlovky_60/ostatni,-amoeba,-promax..._799/Sedlovka-Carbon-Promax_483.html

a urcite som daco pozabudal a urcite podopisujem neskor podla toho co kupim a tak...

EDIT: vedel som ze daco zabudnem :rofl: sedlo mam uz vymenene nejaky ten piatok za Fizik Nisene III a mam pedaly shimano 505 (prve co bolo po ruke) ale rozmyslam nad CB Easter Egg
03.09.2010 - 20:38:02
00
nie je všetko lahké čo sa karbónom bliští...
tá Promax sedlovka váži viac ako väčšina duralových...

na dušiach sa podľa mňa tých pár gramov na lightkách šetriť neoplatí...

plášte,naživo som ich nevidel,ale vzorkom vyzerajú skorej do blata...

na klukách ušetríš hmotnosť stredu,samostatné vážia cca. rovnako ako tie Deorečka
03.09.2010 - 20:49:55
00
ten axon ani epicon nie, zober epicona 2010 lod/rld . Oproti Axon vidlici dosť ušetríš a hmotnosťou to bude podobné (vo verzii lod bude dokonca ten epicon aj ľahší ako ten starý axon rl)
plášte continental race king, nech sa s tým dá aj v teréne jazdiť... http://www.suncycle.sk/product_info.php?cPath=22_67_233&products_id=4765 . Alebo nejaké podobné. ráfiky môžeš zobrať notubes ztr (konkrétny model podľa tvojej hmotnosti a cenového obmedzenia) :) a rovno vyškrtnúť duše a zobrať nejakú bezdušovú sadu...
crankbrothers pedále sú síce ľahšie, ale podľa skúsenosti užívateľov menej vydržia... plus náhradné kufre sú dosť drahé mám taký pocit. Ak si so shimano pedálmi spokojný tak nevidím dôvod na prechod :)
na sedlovku ser, radšej lepšie ráfiky a pod. Alebo rovno slx kľuky, o 100g menej majú ako deore...
03.09.2010 - 21:50:01
00
Ja som myslel ze karbonove sedlovky sa kupuju preto ze su pruzne :?:

A co sa tyka plastov bezdusovy system mi menej vyhovuje lebo pomerne
casto prezuvam (MTB>cesta) a co som pozeral tak ten plast co som nahodil ja
by mohol byt celkom ok do blata a co sa tyka vahy plast + dusa co som nahodil je to urcite menej ako tie bezdusove plaste...
04.09.2010 - 08:17:46
00
ten plášť čo si dal ty je síce ľahký, ale nevhodný do náročnejšieho terénu ;)
neviem či sa oplatí vyhodiť 700kč za pružnosť menšiu ako milimeter, ale sú to tvoje peniaze :)
04.09.2010 - 11:50:49
00
Noo davam to sem pretoze sa chcem poradit nemam s tym skusenosti tak neviem takze ok sedlovku asi zavrhnem ale k tym plastom co sa toho tyka tak ja chcem do zadu v podstate plast s co najmensim odporom a vobec nemusi byt do narocneho terenu lebo niekedy ked mam obute aj kendy 1,75 co je hladky plast ako slick len ma hlbsie drazkovanie tak vybehnem do lesa a vobec mi to nevadi a nehovorim o polnej ceste ]:).
Cize aj takyto plast so slabsim terenom by mi do zadu vyhovoval a s Kendou nevegal som na prednom kole absolutne spokojny to menit nebudem...
04.09.2010 - 12:17:29
00
ak už chceš čo najviac odľahčiť rotujúcu hmotu, tak aj predný plášť by si mal vymeniť - kenda nevegal ročník 2009 v rozmere 2.1" váži nejakých 800g, je tam teda veľký priestor na zlepšenie :)
04.09.2010 - 12:25:33
00
Co tak popremyslat o kupe noveho biku a tento predat ? Predsa len aj ten ram nebude extra lahky, ked cely bike stal 350 jurov :?:, a mohlo by ta to vynst lacnejsie, predsa len vyrobcovia bikov kupuju za o dost nizsie ceny, ako to kupis ty ;)
04.09.2010 - 13:32:14
00
ee ram nevymenim ani bohovi |( a nehovorim o tom ze tie veci chcem kupit naraz...
a ked to tak zoberes tak aj na drahom biku by som tie komponenty musel po case vymenit a nehovorim ani o tom ze sa mi to financne neoplati lebo ani Avalanche 1 nema kluky s hollowtech 2 a vidla co na nom je nieje podla mna taka dobra ako epikona a nechcem iny ram ako avalanche (jedine zaskar) lebo ten mi neskutocne sedi geometriou...


Naposledy upravil MatBas dňa 04.09.2010 - 13:55:40, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2010 - 13:51:19
00
Viem o čom hovoríš mám bike z 380 na 320€ čiže cena podobná a tiež budem meniť komponenty teraz len postupne a na nový lepší by som nemal
04.09.2010 - 13:54:57
00
MatBas nemohol by si prihodit aj aktualnu fotku bajku a nejake cenove limity? Zda sa mi trochu cudne ak sa pri bajku za 350eur bavime o ZTR rafkoch. Duse odporucam Maxxis Ultralight.
04.09.2010 - 14:13:22
00
Viem o čom hovoríš mám bike z 380 na 320€ čiže cena podobná a tiež budem meniť komponenty teraz len postupne a na nový lepší by som nemal

Tiez mam teraz okolo 430e a ostatne mi maju z roboty dojst, ale nekupujem bike, pretoze to chce troska trpezlivosti, nie, ze chcem novy bike a teraz, lebo sa hodim o zem :fubar:, ked chces nieco dobre, kde zmenis len po aktivnom jazdeni, len prehadzku, presmyk, kazetu, a viac menej nic ine, iba to cistis a nastavujes, tak vtedy je to bike, ktory ma cenu kupovat, a nie šunty!, ktore stoja 350jurov a stoja za .... :swear: , tot moj nazor, nemusi sa vsetkym pacit :)
04.09.2010 - 14:23:50
00
Noo ja som najazdil na to ze je to moj prvy bike celkom dost za tuto sezonu (bike bol kupovany pred nou) a nehovorim ze veci ktore idem postupne vymienat su v prdeli a veci ktore mas zjazdit zjazdis aj na drahom biku :finger: kamos co ma dost podobny styl jazdenia ako ja akurat jazdi castejsie (no ma aj drahsie komponenty o nieco) tak zlikvidujoval kluky kazetu a zopar retazi za nieco cez tri mesiace... mne mozno vydrzia aj do konca dalsej sezony ale viac im nedavam...
A vidla? nohy sa ti osuchaju aj na lacnejsej aj na drahsej ale drahsia samozrejme vydrzi o nieco viac no ked si porovnas cenovy rozdiel (>500e) a casovy (pol roka) co ta vide lepsie?
Ja jazdim retaz za 12-14e a kamos mal teraz za 30 dal na tom tolko kilometrov ako ja a retaz je v cudu a rovnako sa o nu stara ako ja...
Jednoducho vsetko sa do__be :clap:

A moj bike bol po zlave 350e a bral som ho koli ramu hlavne lebo viem ze vecsinu komponentov musis aj tak vymenit zhruba po dvoch sezonach (zalezi na okolnostiach a tiez na tom ktore samozrejme) a vzhladom na to ze to bol moj prvy bike som urcite urobil lepsie ako keby som kupil bike za vyse 300e lebo ked vymenis vymenis komponenty k svojmu obrazu...
04.09.2010 - 14:41:37
00
nech tu neriešime zbytočnosti tak napíš komponenty pre ktoré si sa predbežne rozhodol, nech to je pokope ;) Kendu nevegal by inak spoľahlivo zastúpil napr. schwalbe nobby nic (bonus 200g dole) :)
04.09.2010 - 14:46:45
00
Ked nejazdis maratony, a jazdis 1-3 razy za tyzden tak 15-25km klasickym tempom, tak ti to v poho staci, keby si ale jazdil maratony, tak citis tie zmeny v drahsich komponentoch(rafiky, naboje, vaha a VIDLA!, a dalsie samozrejme) :hai:
04.09.2010 - 14:51:16
00
keyboard_arrow_up