Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
:lol: :rofl: Nuz potom soudruzi z NDR nekde udelali chybu :D :D
Wapky dva kusy tam stali nepripojene :( a baby na polovnickej chate my povedali, ze jontak sa uz minul :lol: tak z toho som jelen aj ja :rofl: :lol:
A s tym hladanim, no snad to dopadne tak ako minuly rok :lol: :rofl:
22.09.2010 - 17:31:06
00
Zatiaľ pár fotiek...

Prílohy:

DSC_8446 – kopie.JPG
DSC_8446 – kopie.JPG 455.05 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_8445 – kopie.JPG
DSC_8445 – kopie.JPG 566.95 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_8444 – kopie.JPG
DSC_8444 – kopie.JPG 593.38 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_8122.JPG
DSC_8122.JPG 284 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_8100.JPG
DSC_8100.JPG 300.71 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2010 - 17:42:04
00
Neviem preco sa tu kazdorocne vedie polemika medzi organizatorom tohoto maratonu a "zbytkom sveta". Kazdy maraton sa na fore preberie, pochvali sa aj sa pokritizuje. Ziadny organizator vsak nevedie polemiku, ale zoberie si konstruktivnu kritiku k srdcu a pokusi sa nedostatky v buducnosti odstranit. Len pri tomto maratone organizator vsetkych presviedca, ze nemaju pravdu, lebo vsade mal ludi, obcerstvovacky boli fungujuce, jontak bol k dispozicii, vapky boli funkcne atd. Opakuje sa to uz treti rok. To iste. Zucastnil som sa len prveho rocnika. Aj napriek tomu, ze som bol registrovany a zaplateny dopredu odstal som si 3/4 hodinku na prezentaciu tak ako aj ostatni. Neodpustil som si kritiku neskutocne dlhej prezentaciu cez toto forum. Na to sa spustila vasniva diskusia zo strany organizatora, ktora vsak podla toho co citam nemal ziadny vyznam. Organizator na nepoucil ani po dvoch rokoch. Obhajuje len to svoje ako vsetko bolo OK. Petos, zober pripomienky zucastnenych aj ty ako ich nazor a do buducnosti sa snaz vytknute nedostatky odstranit.
22.09.2010 - 17:56:57
00
nejde tak ani o polemiku ale skôr o to, že chcem poukázať na to, že sme urobili maximum, no ako to však chodí, chybička "se vloudila"

4. 5. 6. ročník sme robili prezentáciu vo vlastnej réžii a bez PC, "úradníci" ale vymysleli podpis, ktorý zdržiaval ... a niekto mal možno ten pocit, že čakal, mali ho ale všetci?

tento rok robil prezentáciu " bez podpisovania " s našou podporou Ferko z CMS, mali sme k dispozícii 6 PC, ktoré Ferko znížil v sobotu na 5, lebo v piatok sa už odprezentovalo 80 ľudí

nerátal s tým, že v sobotu bude chcieť väčšina meniť trať a tým pádom zaťažia 2 PC, ktoré boli určené práve na prehlasovanie a nových ...

wapky boli popisované

ľudia na trati tiež

čiže ako spoluorganizátor mám za to, že som svoju úlohu splnil a že chyba sa stala tam, kde moja snaha, vôľa, chcenie, charizma, prosby alebo neviem čo, jednoducho nesiahajú

ako polemika to tu vyznieva práve preto, že sa nechápeme

v Prešove pred rokmi sme si povedali, že nevyzeráme na to aby sme chceli cielene robiť niečo zle, tak ak to stále platí, tak snáď máme právo na to aby sme obhájili svoju snahu, poďakovali, ospravedlnili sa, ponúkli spoluprácu ale nenašiel sa nikto

aj odsúdený na smrť má právo na obhajobu a snáď aj na posledné slovo

obhajoba prebieha :-)

posledné slovo bude po posledných fotkách :-)

my family už v roku 2011 na maratóne naozaj nebude a nebude tam práve preto, lebo urobila maximum a "dovrzalo" sa to na drobnostiach, na ktoré sme nemali dosah

osobne som bol na nejednom maratóne a myslím si, že aj ako štartujúci aj ako divák by som mohol veľa vecí skritizovať - ale viem prečo tak nerobím :-)

a ak tam kde nie je kritika s patričnou mierou empatie, tak tam sa možno potom nevedie polemika

takže veľa pekného počasia, kilometrov a lepších organizátorov

:hai: :hai:

inak Hartl bol nadmieru spokojný :-)
a budúci rok vraj príde viac Čechov
22.09.2010 - 18:31:58
00
Neviem ... odstranit.

Lakko, sorry ale nerozumiem Tvojmu príspevku. Asi čítam iné fórum.
Na rozdiel od Teba som sa maratónu zúčastnil!! Nemám pocit, že Petos vedie polemiku, snažil sa vysvetliť čo sa organizátor snažil urobiť a asi nie úplne všetko vyšlo podľa plánu. To je ok.
Môžem sa vyjadriť len z môjho pohľadu. Absolvoval som 40-ku (43 km :lol: ) s časom tesne nad 4 hodiny.
Po príchode do cieľa som sa postavol do rady na čistenie biku. V porovnaní s inými maratónmi (bol to môj 9-ty maratón v tomto roku) to išlo pomerne rýchlo. Fungovali TRI wapky. Toto bolo z môjho pohľadu v poriadku.
Platil som dopredu a registroval som sa v piatok, takže problémy neboli žiadne. Je úplne jasné, že keď príde v deň preteku 100 účastníkov navyše, tak budú problémy. Bez ohľadu na to, či je to na Podlesku, na Železnej studničke, vo Svite, v Stupave alebo hockde inde.
Keď sa zbalila občerstvovačka pred poslednými pretekármi, tak je to chyba. Počas môjho prejazdu ešte všetky fungovali. :D
Ja som bol s organizáciou spokojný a rád prídem opäť.
Z môjho pohľadu to bol typický Slovenský raj.

Ešte nech prídu fotky a budem úplne spokojný. :rofl:
22.09.2010 - 20:32:40
00
To, ze som nebol toho roku na maratone v Raji je pravda. Bol som na nom v dobe ked si ty este netusil, ze toto forum existuje. Vtedy sa vyskytli tie iste problemy ako teraz. Brali sme to tak, ze je to prvy rocnik a do buducnosti sa tieto nedostatky odstrania. Kazdy sa uci. Citam, ze sa neodstranili, ale organizator tak ako v minulosti, obhajuje a presviedca, ze vsetko bolo ok. Staci citat prispevky na uplnom zaciatku. Dokonca navrhuje ..."uz by stacilo" a navrhuje "zmenme temu" len preto, lebo niekto kritizuje. Sam som organizator sportoveho podujatia na ktorom sa zucastnuje cca 350-400 ludi a viem co to vsetko obnasa. Tiez sa mi vsetko nevydari ako by som chcel, vecsinou zlyha ludsky faktor, ale z kritiky sa snazim poucit a nedostatky odstanit. Ja to vsak robim na komercnej baze a jednoducho som nuteny tieto nedostatky odstanovat. Pri opakujucich problemoch sa mi moze stat, ze objednavatel si u mna uz viac tuto sluzbu neobjedna a ja pridem o "kseft".
23.09.2010 - 06:49:50
00
Bol som na nom v dobe ked si ty este netusil, ze toto forum existuje.

Skutočne "korektný" argument a k veci! :clap:
Myslel som si že sa hodnotí tento ročník.
Nakoniec hodnotenie je vždy o osobných skúsenostiach. Zopakujem: nemal som pocit pri čítaní Petosových príspevkov k tomuto ročníku, že: "vedie polemiku medzi organizatorom tohoto maratonu a "zbytkom sveta". "
23.09.2010 - 08:23:37
00
Lakko hodnotit priebeh a uroven preteku z tvojej jednej jedinej skusenosti asi velmi korektne nieje. Spomenulo sa tu toho dost, ale napriklad skoro nik nespominal znacenie. Preco ? Pretoze bolo vyborne co je dost velka vzacnost na dnesnych podujatiach ( Lakko aj ty si bludil na Kralovskom ? ) Ja + X dalsich ano. Znacenie bolo dotiahnute do detailov, ked na smerovych sipkach bolo v slovencine, anglictine a madarcine napisany smer aby sa nestalo, ze niekto sipku otoci. O vapne, stuzkach dokonca aj zatarasoch na nespravnych odbockach ani nehovorim. A chyby ktore sa vyskytli nemalli nijaky zasadny vplyv na priebeh preteku. Nikto neriesil protesty, penalizacie, skracovanie trate atd co su ine "prusery". Aj ja zo svojej skusenosti pri organizovani ineho podujatia viem, ze aj pri maximalnej snahe sa nie vsetko da dotiahnut do konca, preto za ten spokojny "zbytok sveta" chcem velkemu Petovi :d: , jeho manzelke :f: a aj malemu :lol: ( cca 175 cm ) Petovi podakovat za ich cas a usilie pri priprave preteku :handshake: . O rok, ci uz ako "zametac" alebo pretekar som tam zase, pretoze je to NAŠ SPIŠIACKY pretek.
23.09.2010 - 10:10:36
00
Jozef zo srdca si mi povedal. aj keď to nie je "moj" Spišácky pretek som tam tretí rok po sebe. a stále sa mi tam páči. či už ako pretekárovi :lol: dva ročníky dozadu, alebo tento rok ako pojedač-vyžierač občerstvovačiek - myslím druhej. a podotýkam že na ani jednej som sa jonťáku nedotkol ;) .
a pre tých ktorým vadí studená voda, dlhá registrácia a podobne blbosti tak odporúčam prísť v piatok poobede a prespať v nespočetne voľných ubytovacích priestoroch na súkromí, penziónoch, ... tým pádom aj teplá voda bola, aj registrácia v piatok prebehla úplne hladko a ešte si aj pivko s kamarátom môžem dať. za tých 10€ na noc to určite stojí.
23.09.2010 - 12:01:51
00
taaaak jest ;) rano bolo vela ludi, ale registrovany som bol za 5 min,neni problema :) trat skvela az na tu betlanovsku dolinu, tam som si dobre ponadaval ,ked som slapal a zrazu bike po naboje v blate :envy:
obcerstovasky v poho.. nebol problem , ale keby mi neprdol salter a idem 2 kolo asi by ma porazilo, :drunk: keby uz neboli |( a rovno by som tam niekde padol do krika.....
23.09.2010 - 12:14:21
00
A nemate foto bajku po naboje v blate? Alebo bajkera tlaciaceho v takom hlbokom blate? Take fotky mam rad a to predsa musite fotit a nie nechat upadnut do zabudnutia. :)

P.S. Neskor sa z takej foto stane krasna spomienka ako z tejto z Horala 2008: post194162.html#p194162. :lol:
23.09.2010 - 12:25:47
00
nieco podobne v rozoranej vaznici,po ktorej este potok tiekol, mal som take zaje...e ruky ze som nemal chut mobil vytahovat :shake:
23.09.2010 - 12:30:27
00
Jezus.uz to tu bolo ;)
maratony-xc/sintesi-xcm-slovak-paradise-2009-t20077-330.html
23.09.2010 - 12:33:46
00
To som videl, ale to je slabota - tam nie je bajk po naboje v blate ako na tej foto z Horala.
23.09.2010 - 12:37:03
00
ale boli aj take useky ja osobne pri jednom nepodarenom "manevri" som skoncil s rukov takmer po laket v bahne :D
23.09.2010 - 15:01:24
00
keyboard_arrow_up