caute!

riesim taku dilemu, planujem presedlat na iny ram a k tomu aj inu vidlu, z terajsej FOX float 32 som povodne chcel ist do RS revelation ( hoc s foxikom sa tazko luci ;( ) kazdopadne ma zaujala pozitivna vlna prispevkov na tuningovane vidlice, a tak zvazujem EPICON. lenze sa neviem rozhodnut medzi RLD a TAD. Ked som mal Mantiou Splice( na HT merida HFS) tam sa dal nastavit zdvih no len cez RTWD, co sa mi mnoho krat nechcelo tocit s tym jak blby... zas na foxe (giant reign) som mal pevny zdvih 140 + LO a nemal som ziadne nutkanie si uberat zdvih, proste uphill= LO...
TEDA by som vas chcel spytat ake su vase skusenosti s nastavitelnym zdvihom, jeho vyuzitelnost. vyhoda toho epicona je ze by sa to dalo nastavovat z ridov, ale zas je to za cenu LO, nakolko ho TAD nema...
resp. este aj vas nazor ist do epicona... jazdim AM

dik :hai:
29.09.2010 - 09:03:53
00
Počkaj si na tú Revelation. Majú mať rýchle znižovanie zdvihu o 3cm a dual flow/nízko+vysokorýchlostná expanzia - to je hlavná časť toho tuningu u napr Epicona/
Otázna je cena.
29.09.2010 - 10:12:10
00
a preco nie talasa? mal som epicona, vidla velmi fajn, vadilo mi na nej iba podla mna trosku nizsia pevnost pri brzdeni, a hlavne tlmic nachylny na zavzdusnenie (oprava trva 10 min ale aj tak) teraz mam RLC talasa, je o chlp menej citlivejsi v terene ale za to sa to s epiconom neda porovnat, hlavne pri serii velkych prekazok. neviem ako je na tom tlmicova cast epicona TAD ci je lepsia ako obycajna alebo je to rovnake, a tym padom trpi na zavzdusnenie.
29.09.2010 - 10:23:40
00
Talas... hmm zeby cena?

ta Revelation co spominal tomPy je uz tu skladom za €560
http://www.bike-components.de/products/info/p25675_Revelation-RLT-Ti-Dual-Position-Air-Federgabel-Modell-2011.html
29.09.2010 - 10:45:38
00
keby nevadi bazar tak jeden talas tam teraz je za super cenu
29.09.2010 - 14:59:56
00
praveze bazar/ebay je ta cesta... napr. fox vanilla rlc 08 za 370e... ano sledujem bazary len jeden dost velky problem (preco aj predavam floata) je stlpik ... vacsina fajnsmekrov to fikne na 20cm a nizsie a to je pre mna nizko, nakolko jazdim L ramy a mam 185cm... inak by ten talas za 340e uz bol u mna doma ;)

este ak by som mohol poprosit kompetentnych vyjadrit sa aj k tomu meneniu zdvihu pocas jazdy, resp. vyuzitia zmeny zdvihu v terene... ;)
29.09.2010 - 15:12:24
00
ja to vyuzivam dost. mam 140mm talasa a najma ked su tiahle 3 a viac km stupania tak sa ho hodi znizit na 120mm, prve dni som daval aj na 100 ale potom ked pride kratka rovinka clovek ma pocit ze padne dopredu lebo je bike citelne nizsie, pri vyslape v terene ju nezamkynam, iba obcas na asfalte. neviem si vsak predstavit ze by som mal u-turn a tocit s tym dookola, system talasu je v tomto velmi pohodlny. bez znizovania sa vsak podla mna da zit, akurat uplne najstrmnsie kopce by sa uz so 140 resp 150mm v predu slapali tazko.
tiez mam stlpik 20, ale na Mkovom rame je to akurat este aj dve podlozky sa zmiestia. ja mam zas chutovku taperek krk:) nemas nahodou len zbytocne vysoke hlavove zlozenie? niekde sa to tu riesilo ze giant je v tomto expert...
29.09.2010 - 15:23:47
00
rajder: v strmych kopcoch znizenie vidlice prinesie energeticku usporu pri slapani a casto aj balanc predku.
29.09.2010 - 15:42:17
00
mam Sektor RL s U-Turn a tolko tocenia tam, pani, az zas tak nie je... bral by som samo krokove menenie (rychlejsie), ale ked to clovek nastavi tak 2-3 krat pocas tury nevadi ani to tocenie... hlavne ze sa to da zmenit... na dlhe stupania 120 inak 150, ale cele je to o pohodlnejsej jazde... ked stupam tak 2-3 hodky stale do kopca je plny zdvih dost nepohodlny az neprijemny, proste chudak chrbat a minimalizujes zvihanie predneho kolesa pri sviznejsom slapani...
29.09.2010 - 15:52:17
00
to mnavak: dik za tvoju skusenost, co sa tyka hlavoveho tak nie, ja mam ten typ co ti krasne sadne vodorovne, teda tam mam napchate podlozky, (moj stlpik ma len 19cm) aby to aspon opticky nejako zdvihlo, ale cakam kedy mi uz ostanu rajdy v ruke pri skoku :lol: strasne ma bolel chrbat, preto aj riesim novu vidlu...

to Ito: dik

uvazujem nad tymito vidlicami:

fox vanilla 32 RLC '08 (vyhoda - RLC systems, pruzina, fox :) nevyhoda - vaha, chyba nastavenie zdvihu, fox servis)
Rockshox revelation '09 ( vyhoda - lacnejsi servis nevyhoda - u-turn nast. zdvihu)
SR Epicon TAD ( vyhoda - cena, citlivost[???] nevyhoda - spolahlivost, vela pacok na ridoch (zdvih, LO))

.... cim viac na vyber tym komplikovanejsie... :|
29.09.2010 - 16:08:30
00
mam Sektor RL s U-Turn a tolko tocenia tam, pani, az zas tak nie je... bral by som samo krokove menenie (rychlejsie), ale ked to clovek nastavi tak 2-3 krat pocas tury nevadi ani to tocenie... hlavne ze sa to da zmenit... na dlhe stupania 120 inak 150, ale cele je to o pohodlnejsej jazde... ked stupam tak 2-3 hodky stale do kopca je plny zdvih dost nepohodlny az neprijemny, proste chudak chrbat a minimalizujes zvihanie predneho kolesa pri sviznejsom slapani...


hicker a ako si spokojny s tym Sektor-om? pre mna novy model, trocha som stratil prehlad... :$
29.09.2010 - 16:10:39
00
hicker: ked chces zmenit zo 150 na 120, kolko krat musis pootocit kolecko?
29.09.2010 - 16:19:53
00
za prve je to strunova vidla a najazdil som zatial iba malo pod 100 km
ked to ale porovnavam s Recon-nom (135mm), ktoreho som mal tak vo vsetkom zatial lepsi Sektor...
v Recon-ovi som mal najtvrdsiu strunu a neraz som isiel nadoraz, na tej istej trase so Sektor-om ani raz (neviem aka struna je dnu), male nerovnosti zehlia celkovo podobne, stavbou jednoznacne solidnejsi Sektor (15mm MaxleLite jedno velikanske plus), MotionControl funguje ako ma...
celkovo maly bracek Revelation...
29.09.2010 - 16:35:19
00
hicker: ked chces zmenit zo 150 na 120, kolko krat musis pootocit kolecko?

dnes som do prace isiel busom... lialo trocha moc... takze presne cislo ti budem vediet povedat vecer, ale tipujem 4-5 polotociek

update: cela zmena vidlice teda 150 -> 110 je na 12 polotociek co je 3 polotocky na centimeter; takze som sa sekol a to dost poriadne.... 150 -> 120 je na 9 polotociek...


Naposledy upravil hicker dňa 30.09.2010 - 10:29:37, celkovo upravené 1 krát.

29.09.2010 - 16:38:55
00
to by nemuselo byt az take hrozne, aj ked na jednu stvrtotocku talas systemu to nema. samozrejme tieto systemy sa nedaju porovnavat a aj cena talasu je ovela vyzsia
29.09.2010 - 16:45:27
00
keyboard_arrow_up