vsetko nasvedcuje tomu ze sa contadorov doktor sekol v davkovani lebo latka ktoru mu nasli sa odburava z tela a to celkom rychle ...takze keby prisli mozno o hodinku neskor nenasli by mozno nic :)


alebo su to mozno zvysky z krvnej transfuzie :
http://sport.idnes.cz/podle-nemeckych-vedcu-mohl-contador-vyzkouset-krevni-transfuzi-pxm-/cyklistika.asp?c=A101001_090522_cyklistika_rou
01.10.2010 - 09:53:23
00
asi som to zle napísal, v tom období to bolo dosť mizivé, Lemond bol v podstate čistý a až potom prišla veľká éra EPA a nadľudské výkony Delgada, Chiappucciho, Induraina...žiaľ...
01.10.2010 - 10:03:15
00
asi som to zle napísal, v tom období to bolo dosť mizivé, Lemond bol v podstate čistý a až potom prišla veľká éra EPA a nadľudské výkony Delgada, Chiappucciho, Induraina...žiaľ...


Katko, ak WADA pozaduje od beznych laboratorii nejaku minimalnu hodnotu, predpokladam, ze to nie je len tak pre nic za nic (nikde netvrdim, ze je to povolena hodnota). To, ze v Koline sa do toho sprtaju este podrobnejsie chvalim, ale otazka je preco a ci to tak robia u vsetkych rovnako (ked uz chcu spravodlivost pre vsetkych rovnako). Podla odbornikov je clenbuterol lahko dokazatelny aj po dlhsej dobe. Minimalne stopy u Alberta sa nasli este na druhy den.

Len tak pre zaujimavost... Delgado vyhral Tour v roku 1988, Chiapucci prehral s LeMondom v roku 1990 o 2 minuty. Vsetci sypali, len Greg urcite jazdil na housky se sunkou.
01.10.2010 - 14:13:00
00
housky se šunkou...presne tak, veď aj na tom horeuvedenom fóre ten jeden diskutujúci hovoril, ako sa rozprával s jedným profi cyklistom, ktorého nechcel s pochopiteľných dôvodov menovať...a ten hovoril o tom, že posledný čistý víťaz TdF bol LeMond... :)
01.10.2010 - 14:23:11
00
oboy vitazstvo na TdF je dostatocny dovod aby ta sledovali viac nez ostatnych...
01.10.2010 - 14:27:01
00
No len ked zacnu skumat takto podrobne, stane sa, ze najdu minimalne stopy niecoho zakazaneho, co sa moze dostat do tela trebars zo stravy, ci inak a UCI zrazu nevie ako sa k tomu postavit. Vplyv na vykon to nema, je to dokazatelne v strave a teda napadnutelne obhajobou. Razi sa vsak NO TOLERANCE politika a najlepsi cyklista planety pride o vitazstvo a dostane 2 rocny distanc.

V pripade, ze naozaj nedopoval je to dost smutna situacia.
01.10.2010 - 15:35:06
00
Len clenbuterol je absolutne umela latka ktora nevznika v organizme, neviem preco by mala byt v spanielskom mase. Nemecki lekari zacali hovorit ze AC mohol pouzit po etape krvnu tranzfuziu a preto mu namerali tak malu hladinu.
01.10.2010 - 15:55:45
00
Ani ja neviem, preco by mala byt v mase a ona tam je, inak by sa tym Berti urcite neobhajoval.
01.10.2010 - 16:21:28
00
Kazdopadne to co sa stalo vobec nie je pre cyklistiku jednoducha situacia.Konecne sa vravelo o cistej alebo cistejsej cyklistike a teraz sa vynara opat kopec polopravd.Cyklistika opat dostala uder pod pas a teraz od cloveka, ktory sa mal pokusit tento sport ocistit.
Zrnko pochybnosti je z zasiate a nikdy sa uz nepodari Albertovi uplne ocistit svoje meno od dopingu.Ci ho bral vedome alebo nie mal zvysenu davku, ktora bola najvyssia prave v den ked sa lamal chlieb a v den volna mu podali transfuziu kedy sa prudko znizila hladina v krvi a bolo vymalovane.Podla mna to bolo tak.
01.10.2010 - 16:47:22
00
ak mu zoberu titul bude zle....ak nezoberu zasa bude zle...ak dostane 2 roky ...vrati sa vo velkom style a este ho aj pozvu na Tour ...priklady :

-Virenque
-Basso
-Vinokurov
....je ich dost aj indurain bol mal problemy a podozrienia z dopingu....jednoducho to nevyslo...a kto si mysli ze ostatny su natom lepsie je na velkom omyle ...
01.10.2010 - 17:59:18
00
Tym ze som napisal ze neviem preco by clenbuterol mal byt mase som chcel povedat ze tam jednoducho neni a to ze si clovek ktoreho obvinia z dopingu spomenie akurat na to ze zral nejake maso mi pride ako pribeh s ,,Kubanskymi sladkostami od tety,,...
01.10.2010 - 18:06:59
00
Clenbuterolom (a inym svinstvom) sa bezne krmili a niekde dodnes krmia zvierata, aby rychlejsie rastli a mali kvalitnejsiu svalovinu. Preto sa to v mase vyskytuje.
01.10.2010 - 18:17:03
00
housky se šunkou...presne tak, veď aj na tom horeuvedenom fóre ten jeden diskutujúci hovoril, ako sa rozprával s jedným profi cyklistom, ktorého nechcel s pochopiteľných dôvodov menovať...a ten hovoril o tom, že posledný čistý víťaz TdF bol LeMond... :)


presne toto som tým príspevkom chcel povedať... ;)
01.10.2010 - 18:50:09
00
Tym ze som napisal ze neviem preco by clenbuterol mal byt mase som chcel povedat ze tam jednoducho neni ...

Ani antibiotiká by nemali byť v mäse a sú...
Ani rastové hormóny by mali byť v mäse a donedávna boli - až kým EU nezakázala farmárom napchávať kravy, prasce, slepice rastovými hormónmi. Veľkochovatelia to pravdepodobne dodržiavajú, ale aj tí drobní?
A prečo by niektorí farmári nenapchávali svoje zvieratá clenbuterolom, alebo niečím, v čom je clenbuterol?
Vraj si dal steak. Bol to hovädzí steak? A prečo by ho viezli zo Španielska? Pau je síce na španielskych hraniciach, ale aj tak - nedal sa kúpiť v Pau? Keďže bol špeciálny, tak musel byť naozaj z osvedčeného obchodu, kde kupujúci vedel, čo dostane. A vraj najlepšie steaky sú argentínske. Lenže Argentína nie je v EU, takže tam farmári nemusia dodržiavať normy EU.

A ďalej - viem, že talianski, a možno aj španielski, cyklisti si s radosťou dávajú koninu. Vraj po konskom mäse podávajú lepšie výkony, je výživnejšie a je aj straviteľnejšie ako hovädzie mäso. Čo keď to neboli hovädzie steaky ale konské? A čo keď boli z dostihového koňa, ktorý si na dostihoch zlomil nohu a museli ho utratiť? Doping sa používa aj v dostihovom športe, možno ešte viac ako cyklistike...

Takéto, a aj vyššie uvedené teórie sa dajú sypať z rukáva... Ale pravdu vie len Contador.

Ozaj Katko, dovolím si nesúhlasiť s tvojím tvrdením, že vážne sa začalo sypať až po LeMondovi. Čo taký Tom Simpson, ktorý zomrel v roku 1967 na Mount Ventoux a príčinou boli amfetamíny? Už v tých rokoch sa začali robiť prvé dopingové kontroly, tresty však boli smiešne a Simpson s Anquetilom boli veľkí bojovníci proti dopingovým kontrolám. Po jeho smrti protesty cyklistov proti dopingu utíchli.
01.10.2010 - 19:59:39
00
myslel som tým veľkú éru EPA...samozrejme doping bol už dávno predtým... :)
01.10.2010 - 20:01:29
00
keyboard_arrow_up