Lakko: nahodou ste neisli okolo mna .. nad bankovom som sedel na lavicke... a poto msom vas pred jahodnou este obehol..

Tak to si obiehal niekoho ineho, nas neobehol nikto. Aj som sa cudoval, ze nestretavame ziadnych bikerov. Aj na Lajoske bol len jeden. Boli sme tam okolo 12.00 hod. Smerom dole na Potoky sme na krizovatke stretli vacsiu Boris-ko-vu partiu.
25.09.2010 - 20:52:04
00
Husto bolo aj smerom na Hylov. My sme si dali trasu okolo Bukovca trocha netradicne. Nadhera. Dokonca pomer bahno a nebahno bol celkom vyvazeny.

Prílohy:

Mapka.jpg
Mapka.jpg 265.37 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2010 - 21:14:16
00
:!: Z Myslavy do Nizneho Klatova ist hradskou cestou je hriech. Vedie tam lesom juzne od hradskej cesty paradna nenarocna lesna cesta. Zacina v Myslave na ulici Pod horou a vedie az do Nizneho Klatova.
Ten uvod (asi 1 km) som nesiel, napojil som sa na nu az dalej (najst ten vjazd do lesa bola tazka uloha, okolo garaze, nejaky plot s branou tam bol...) ale bola super. Uvod este niekedy prejdem.

Ak ju poznate, napiste nieco o zjazdnosti tej uvodnej casti, ktoru som nesiel - usek Pod horou az po miesto, kde som sa napojil ja.

Príloha:
Myslava_Klatov.jpg
Myslava_Klatov.jpg 240.22 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
28.09.2010 - 14:09:24
00
Prave dokoncujem stranku o tej trase. Masa ... to bol pokus o samovrazdu. Len sme mysleli, ze usetrime cas. Najlepsie je ist od pumpy (Slovnaft) na Girbes - Klatovjanku - Vysny Klatov - chaty - Hylov.
28.09.2010 - 14:29:52
00
Tu navrhnutu cestu nepoznam. Musim vyskusat. :bow:
28.09.2010 - 14:31:56
00
Minikin: Ten úsek pred Nižným Klátovom je už prejazdný? Býval strašne, až neprejazdne zarastený mladými stromkami. Ináč, začať sa dá už v Myslave od križovatky na Bukovec.
28.09.2010 - 17:22:07
00
Opakujem: presiel som ho 18.8.2010 a bol tam len jeden velky padnuty strom cez ktory som bike preniesol. Zvysok pekne zjazdne. Vyzeralo to, ze to je tak prejazdne uz dlho, pretoze som si tam nevsimol ziadne naznaky cerstvych sprejazdnovacich prac. (vyjazdene stopy, cerstve kmene po nejakych odstranenych malych stromcekoch)
To ze by to malo viest uz od cesty na Bukovec viem, vtedy som si to skratil. Teraz niekedy to chcem prejst znova cele od cesty na Bukovec. Poinformujem o vysledku.
EDIT: dnes nic z toho. prsi... :rain:
29.09.2010 - 06:47:51
00
ta cesticka byvala v lepsom stave, medzi el. vedenim a klatovom na jar robili prerezavku a ked je mokro tak je tam dost bahna tiez su tam kolaje od mechanizmov.
Co sa tyka useku od myslavy po ten potok kde si zacinal, tak tato cast je z celej trasy v najlepsom stave.
29.09.2010 - 15:23:46
00
Konečne zmienka o trasách v okolí KE v BIKERovi :)
29.09.2010 - 16:46:33
00
ta cesticka byvala v lepsom stave, medzi el. vedenim a klatovom na jar robili prerezavku a ked je mokro tak je tam dost bahna tiez su tam kolaje od mechanizmov.

Mozno to tak bolo v jari, teraz sa mi to zdalo super. A mozno si az prilis zhyckany ... ved sme terenni cyklisti a trocha blata nevadi. :P Na cervenej od Kamenneho Hrba po Bankov bolo vcera ovela viac blata, ako na tejto ceste... (a to som naozaj necakal)

Takze vydarilo sa, cesta preverena...
Cela cesta je zjazdna, velmi pekna, a meni sa na niektorych zarastenejsich usekoch na chodnicek, ktory je ale podla toho ako vyzera dost pouzivany a v pohode prejazdny. Blata minimum (na to ze som tam bol vcera a ptredchadzajuce dni boli dazdive). Na celom useku 2 padnute velke stromy v pohode sa daju preliezt/podliezt. Jediny narocnejsi usek je ten, kde som sa napojil minule - je tam roklina s potokom a usek cesty vyznaceny v cyklomape ktory to ma prejst vobec neexistuje. (alebo som ju nenasiel)
Da sa to prejst dvoma sposobmi: bud po ceste hore az takmer na hlavnu cestu na Basku a po dalsej dole alebo prudko doprava starou vymytou cestou dole k potoku a od neho hore na cestu, kde som sa napojil minule. Je to trocha technicky narocnejsie ale vacsina sa da na biku v oboch smeroch.
Potom uz len jedna rozdvojka cesty kde treba ist vlavo mierne hore. Dalej az po Klatov paradna cesta meniaca sa parkrat na chodnicek.
(fotografie ostali vo fotoaparate takze teraz bez fotodokumentacie)
Príloha:
Príloha:


Dalsi tip na podobnu vrstevnicovu cestu/chodnicek je lesom zapadne poza Kostolany nad Hornadom. Siel som ju, ked som testoval nejake zaujimave spojenie zo Sokola na Kavecany.
Príloha:
Myslava_NiznyKlatov.jpg
Myslava_NiznyKlatov.jpg 190.79 KiB thumb_up0thumb_down

01.10.2010 - 12:07:28
01
.


Naposledy upravil zombi dňa 02.10.2010 - 11:44:42, celkovo upravené 1 krát.

01.10.2010 - 16:15:22
00
A mozno si az prilis zhyckany ...

nevyjadroval som ci sa mi ta zmena paci/nepaci. Ak by si tu cesticku poznal pred rokom tak by si pochopil, ze je to objektivny fakt, ked poviem ze bola v lepsom stave
01.10.2010 - 21:44:35
00
takze dnes s brachom lajoska.
tento rok 2. a posledny krat. cestu na biku opisovat nebudem. chcem poukazat na zhorsujucu sa kvalitu lajosky. to ze rovno pred vchodom stalo nejake auto so svajciarskou znackou - to je nonsens na chatach - asi chcel majitel auta zaparkovat az v jedalni, alebo neviem co to akoze malo byt. k tomu sa skoda vyjadrovat.
dali sme si 1x sosovicovu a 1x fazulovu + chlieb.
prvy "sok" bol chlieb s "mapou" ako od polievky. hovorim brachovi: " to snad nie, to nam dali pouzity chlieb?" isiel vymenit - ochotne vymenili, s tym ze ten "divny" chlieb bol z mikrovlnky. :fubar: ok no. dostali sme normalny, sitce trochu tvdrsi ale normalny chlieb.
druhy sok. nacriem do mojej sosovicovej a hla na foto, co som tam mal namiesto parkov. nieco fialove. hovorim: "uz ich je**m, nejdem to vratit lebo najpravdepodobnejsie by som dostal druhu porciu "prikrasnenu". zjem to bez parkov bo som hladny, ale jem tu posledny krat".
tolko k lajoske. ide to dolu vodou.. asi bude treba najst nejaku inu trasu s inou chatou. skoda. na lajosku sme chodili velmi radi. ci na bikoch, ale aj pesi.

Prílohy:

parky_lajoska.jpg
parky_lajoska.jpg 116.56 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2010 - 17:44:10
00
Sorry, ale nie je to počienka ? :puke:
03.10.2010 - 18:56:10
00
to bola dosť veľka "odvaha" jesť takúto vec....
kopol by som ich ..... povyše kolena
03.10.2010 - 20:40:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up