Zajtra slnko zapada 17:50hod. (+este mozno polhodinku je ako-tak vidno), chcem ist toto
Príloha:
ale vyrazam okolo stvrtej (mozno uz o pol stvrtej), pretoze urcite nastanu nejake komplikacie na usekoch, ktore som este nesiel - napr. modra okolo Bukovca do Hylova je vyznacena rozne na roznych mapach a netusim, ci sa dostanem na tu spevnenu lesnu cestu okolo Bukovca juzne od Hylova pretoze tam niekde to maju kvoli priehradnemu muru uzavrete a strazil to nejaky SBSkar. Niekde od Pisiverky, Jahodnej jazda tmou...
12.10.2010 - 10:36:19
00
na spevnenu cestu (asfaltku) sa dostaneš bud tak, že po prudkom výjazde k priehradnému múru (pri čelnom pohlade VĽAVO) prehodíš bajk a nasledne preskočiš plot (bránu), alebo cestou hore pod múr v pravotočivej zákrute opustiš asfalt a cez potok vytlačiš prudko do kopca asi cca 200 m a potom zasa zídeš prudko dole kopcom (hneď za bránu) ku vode, na spomínanú spevnenú cestu (asfaltku) okolo Bukovca
mimochodom za šera alebo tesne pred zotmením som tam niekolko krát stretol stádečko diviakov s obľubou sa tam sťahuju v noci k vode :lol:
13.10.2010 - 08:33:37
00
LL: nie som si isty, ci piseme o tom istom: mne sa jednalo o lavy breh Bukovca v smere toku rieky Ida, teda pravu stranu muru (z celneho pohladu na priehradny mur) - tam, kde maju na kraji muru nejake budovy. Tam som videl straznika...
Na opacnej strane to bezne obchadzam dolava cez potok po modrej znacke smerujucej na sedlo pod bielou skalou a potom doprava prudko dole hned za plot na asfaltku.

To co neviem, ci sa tam da dostat je tou belasou ciarou na obrazku... Ak sa nebude dat, pojdem po modrej turistickej do Hylova...

BTW: diviaky zatial nevadia, uz som ich neraz stretol v BJ ale aj v KE nad Kavecanmi nad ZOO a aj na Bankove. Vzdy sa spravali slusne. Aj ja.

Prílohy:

bukovec.jpg
bukovec.jpg 169.06 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2010 - 13:04:31
00
Margecany, Gelnica, Perlova dolina, Kojsovka, Jahodna, Kosice
Pocas stupania okolo 10:00 hod. teplota iba 0,5°C. Na Kojsovke prijemnych 8°C, ale s cerstvym vetrom. Lajoska zavreta, okrem hladnej macky nikde nikto.
Bolo dobre, pekne a pre jedneho clena teamu aj vela:)

Prílohy:

Komentár súboru: Jahodna
DSC04566.JPG
DSC04566.JPG 217.84 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Aj pisat viem:)
DSC04555.JPG
DSC04555.JPG 198.6 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vrcholovka
DSC04552.JPG
DSC04552.JPG 131.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A este nieco z gps
Kojsovka.zip [40.41 KiB]

13.10.2010 - 19:21:55
00
Takze report zo vcerajska:
Ked uz vznikla debata o obchadzani Bukovca: LL mal pravdu, na oboch stranach Bukovca sa hradza obchadza tak, ze v pravotocivej zakrute sa zide dolava z asfaltky. Na tej pravej strane je to taka travou zarastena lesna cesta smerom hore (ale je tam vyslapany chodnicek v trave a znacenie modrou znackou). Vsetko je prejazdne az na tu spevnenu lesnu cestu, len na jej zaciatku je v lete pravdepodobne dost zihlavy. Ale potom je paradna (len bez vyhladov, lebo ide lesom) az do Hylova a jej pokracovanie za Hylov az na asfaltku na Mexiko tiez... (kto chce, v pripojenom zazname najde presnu trasu)
Ale nie o tom som chcel...
Na maratonskej trati (presne tu) som stretol o 17:54 hod. polovnika na aute (Nissan Navara - zelena metaliza KE178FC). (tesne predtym som od cesty vyplasil jelena smerom do lesa, takze som ho vlastne zachranil :rofl: ) Polovnik ma zastavil a zacal, ze tu nemam na bicykli co hladat. Ked som oponoval, ze po lesnych cestach jazdit mozem, tak trochu zapenil, povedal nieco ako "Tak teda inac." a vytiahol papiere, odznaky, povolenia, preukaz lesnej straze, polovnicky preukaz atd. a pytal si obciansky preukaz. Ked som mu ho v klude daval, videl, ze ma tym nevystrasi, tak ho ani nechcel a len zacal stale o tom, ze on tu lovi, moze ma zranit, a ze na tej ceste nemam co hladat, ze vyznaceny mame hreben atd. atd... Potom sme sa rozisli pretoze on nebral moje argumenty ja zasa jeho... Skoda ze ma nepredvolal niekde na prejednavanie podla neho mojho priestupku, ale asi velmi dobre vedel, preco to neurobit. Inak bol ale velmi mily, neagresivny ale urcite ho niekde vnutri sralo, ze som tam a mozno mu dnes lov nevyjde. Postrasil ma este dalsimi polovnikmi na trase tak som po jeho odchode nahodil blikacky a dalej som pokracoval ako vianocny stromcek. Na Pisivenkach som nahodil svetla (na nocnu sa nepridal nikto, ani na Jahodnej nikto necakal... :( ) a siel az do Kosic...

Teraz pozeram do zakona: 326/2005: § 31 Zákaz niektorých činností: (1) Na lesných pozemkoch je zakázané: d) jazdiť alebo stáť motorovým vozidlom, skútrom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou mimo vyznačených miest a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty 45a) alebo vyznačenej trasy --- polovnik zamerne nechcel pochopit, ze je tam "mimo lesnej cesty" a tvrdil, ze jazdit sa smie len po vyznacenych trasach...
Jeho argumentom bol paradoxne zakon o ochrane prirody: (aj ked mal polovnicky preukaz a preukaz lesnej straze, ale nie preukaz straze ochrany prirody) 543/2002: pricom tvrdil, ze je tam kvoli vodnemu zdroju Bukovec 2 stupen ochrany. (zatial som nenasiel nariadenie, ktore by to ustanovovalo ale ak aj ...) §13 (1) Na území, na ktorom platí druhý stupeň ochrany, je zakázaný
b) vjazd a státie s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie, účelovej komunikácie45) a vyznačenej cyklotrasy.
Polovnik lesnu cestu na ktorej sme sa nachadzali nepovazoval za ucelovu komunikaciu... Uplne na zaciatku vsak zacal zakonom o cestnej premavke. Aj ked bol mily, podla mna bol bud neznaly zakona (a potom nema co nosit odznaky lesnej straze) alebo sa zamernym klamstvom pokusil vystrasit ma a obvinit. Teraz zakryte detom oci :tmi: . Prepacte, ale toto mu tu teraz musim odkazat: :finger:

Dodam len povinnosti polovnika podla zakona 274/2009:
§ 62 Zaobchádzanie so strelnou zbraňou:(1) Pri love zveri je poľovník povinný zaobchádzať so strelnou zbraňou (ďalej len "zbraň") a strelivom podľa osobitného predpisu29) a tohto zákona tak, aby neohrozil svoj život, zdravie a majetok, ako aj život, zdravie a majetok iných osôb.
(4) ... Pri pohybe v poľovnom revíri v noci je poľovník povinný si svietiť.

Teda ak mam blikacky a svietim ako Las Vegas v noci, mal by ma polovnik povazovat aspon za kolegu a dodrzat odstavec (1) - teda tym smerom nestrielat.

Na zaver nieco na pobavenie. :D + bonus...
Príloha:
Komentár súboru: Aby bolo jasne, o aku cestu islo: presne tuto, len o niekolko stvoviek metrov dalej
PA130001.JPG
PA130001.JPG 441.68 KiB thumb_up0thumb_down



EDIT 20.10.2010: Kedze polovnik vytiahol preukaz clena straze, automaticky sa stala moja komunikacia s nim (ktora bola do toho okamihu komunikaciou dvoch ludi stretnucich sa v lese ktoru som kludne mohol odmietnut ale neurobil som to) komunikaciou s verejnym cinitelom. A ten by mal dobre ovladat v prvom rade najma svoje povinnosti a az potom svoje prava. Umyselne klamanie o zakaze pohybu v danej oblasti s cielom zabezpecit prospech sebe (jednoduchsi lov vysokej zveri) moze byt potom pre takeho cloveka trestne ako zneuzitie pravomoci verejneho cinitela. Ak to bolo neumyselne z neznalosti zakona, nema pravo byt clenom lesnej alebo polovnickej straze. (v tomto pripade skor islo o prvy pripad, ale neda sa to dokazat...)
A aby ste tam vy ostatni mohli v klude jazdit, tu je vyjadrenie z ministerstva podohospodarstva, zivotneho prostredia a regionalneho rozvoja SR: :D
Príloha:
Bukovec_polovnik_Strana_1.jpg
Bukovec_polovnik_Strana_1.jpg 360.81 KiB thumb_up0thumb_down



Este si pockam na vyjadrenie Obvodneho lesneho uradu, v ktoreho kompetencii je skolit, preskusavat a vydavat preukazy clenom Lesnej a polovickej straze....

EDIT 23.11.2010

Konecne dorazila aj odpoved z Okresneho lesneho uradu:

Pohyb turistov/cyklistov po lesných cestách:
Pohyb turistov v lese má vlastník, v danom prípade správca lesov právo si upraviť turistickými značkami. Pokiaľ bola trasa lesnej cesty upravená turistickou značkou ako cyklotrasa, mali ste právo ju aj použiť. Pokiaľ lesná cesta nebola označená ako cyklotrasa mohli ste ju použiť len v prípade, že ste mali vedomosť o tom, že sa jedná o verejnú účelovú komunikáciu – lesnú cestu, ktorá spĺňa odborovú normu STN 73 6108 /Lesná dopravná sieť/. Ostatné lesné komunikácie označované aj ako lesné cesty sú neverejné. Ide najmä o dočasné, ale aj o trvalé približovacie linky slúžiace na približovanie dreva, ale aj spevnené zvážnice slúžiace buď na sezónne, alebo trvalé sústreďovanie dreva. Teda verejné sú len odvozné lesné cesty, na ktoré bolo stavebným úradom vydané užívacie povolenie, a ktoré
ten istý úrad nevyhlásil za neverejné /opatrené príslušnou dopravnou značkou a spravidla aj závorou/.
Z výsledkov nášho šetrenia vo veci a po preskúmaní stavu siete cyklistických trás a lesných ciest v dotknutej lokalite vyplynulo, že jazdou na bicykli po tak vami, ako aj členom poľovníckej stráže označenej lesnej ceste, ste sa dopustili priestupku podľa § 63 ods. 1 písm. b) zákona o lesoch, a to porušením zákazu uvedeného v § 31 ods. 1 písm. d) tohto zákona, podľa ktorého je na lesných pozemkoch (okrem iného) zakázané jazdiť na bicykli mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy.

Napriek vyššie uvedenému OLÚ Košice v tomto prípade nezačne voči Vám priestupkové konanie, nakoľko zrejme došlo k uvedeniu Vašej osoby do omylu, a to neodstránením predchádzajúceho značenia trasy 1. košického bikemaratónu, ako to vyplýva jednak z Vášho e-mailu, a tiež z vyjadrenia zástupcov Lesov SR.
S pozdravom LESU ZDAR,
Ing. Radoslav Opiňár, v.r.
(vymenovaný na zastupovanie prednostu OLÚ)

Voci tomuto obvineniu som sa ohradil, napisal par argumentov a cakam znova na odpoved....


EDIT 1.12.2010
Odpoved na rovnaku otazku z ministerstva, tentoraz zo sekcie lesnictva (ochrana zivotneho prostredia toho isteho ministerstva sa vyjadrila vyssie), samozrejme opacna, ako stanovisko OLU:
Od: "Bodoríková Marcela" <marcela.bodorikova@land.gov.sk>
Kancelária ministra
odbor komunikácie s verejnosťou
Dátum: 01.12.2010 15:20

Dobry den,
na zaklade stanoviska sekcie lesnickej Vam oznamujeme nasledovne:

>Podľa údajov zo stránky http://lvu.nlcsk.org/LC/, bod zobrazený na stránke http://mapy.hiking.sk/?x=21.054718494418&y=48.756344371683 sa nachádza na lesnej ceste, ktorej triedu a povrch však nemožno z danej mapy ďalej identifikovať.
>Podľa zákona č. 326/2005 Z.z. o lesoch v znení neskorších predpisov na tejto lesnej ceste je možné jazdiť na bicykli, pokiaľ sa na danú lokalitu nevťahujú zákazy podľa iných zákonov, alebo iné zákazy alebo obmedzenia vydané príslušnými orgánmi štátnej správy.

Na zaklade tejto odpovede som krizovo poslal stanovisko OLU na ministerstvo a stanovisko na ministerstva na OLU a cakam na reakcie....

EDIT 6.12.2010
Definitivna odpoved je uspokojiva - dobra sprava: jazdit tam mozete, zla sprava: polovnici na vas budu nasrrr....deni.
Ale ja SOM NEVINNY!

Na základe pokynu Krajského lesného úradu v Košiciach, Obvodný lesný úrad v Košiciach vykonal opätovné prešetrenie Vašich podnetov, ktoré ste Obvodnému lesnému úradu Košice, Popradská č. 78, 040 11 Košice (OLÚ) adresovali elektronicky, teda e-mailom dňa 19.10.2010 a následne dňa 23.11.2010 (reakcia na našu odpoveď), a ktorým ste sa dotazovali na oprávnenosť svojho pohybu na bicykli po lesnej ceste v oblasti Končiarka (nad Hlbokou dolinou, medzi Zlatou Idkou a chatou Lajoška) a postupu člena poľovníckej stráže (PS), ktorý Vás zastavil a následne legitimoval, Vám na základe Vašej žiadosti podávame nasledujúcu odpoveď.
Na základe Vašej reakcie zo dňa 23.11.2010 na odpoveď OLÚ z predchádzajúceho dňa, ktorou tunajší úrad reagoval na Váš podnet zo dňa 19.10.2010, ako aj odpovede zaslanej Vám odborom komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v tejto veci dňa 01.12.2010 bolo vykonané šetrenie, z ktorého vyplynuli nasledujúce skutočnosti:
1. Váš pohyb po lesnej ceste
V súvislosti s miestom stretnutia člen PS, ktorý Vás kontroloval špecifikoval rovnakú lokalitu ako ste uviedli Vy sám. Podľa údajov Plochovej tabuľky PSL išlo o nespevnenú lesnú cestu č. 26 kategórie 2L nachádzajúcu sa na lesných pozemkoch v k.ú. Hýľov medzi dielcami č. 234 – 293.
Z vyššie uvedeného je zrejmé, že ste sa pohybovali po účelovej lesnej ceste v zmysle platných ustanovení zákona NR SR č. 326/2005 Z.z. o lesoch v znení neskorších predpisov, a teda nedopustili ste sa priestupku podľa § 63 ods. 1 písm. b) zákona o lesoch porušením zákazu uvedeného v § 31 ods. 1 písm. d) tohto zákona.
.....
Vzhľadom na vyššie uvedené, OLÚ obratom listom upovedomí poľovníckeho hospodára poľovného revíru „Hubertus“ o nesprávnom postupe člena PS v prípade Vašej osoby a vyzve ho, aby bezodkladne usmernil činnosť všetkých jej členov využijúc túto svoju právomoc v zmysle § 19 ods. 9 písm. f) zákona o poľovníctve a o tomto OLÚ v termíne najneskôr do 10 dní následne písomne informoval.
Za vzniknuté nedorozumenie sa Vám týmto zároveň ospravedlňujeme a veríme, že sa ako bezúhonný návštevník lesov v územnej pôsobnosti tunajšieho úradu či už ako turista, alebo ako cyklista budete cítiť len dobre, a že budete môcť naplno, nerušene využívať dary, ktoré nám ľuďom poskytujú.
V prípade akýchkoľvek podobných sporov a nedorozumení Vás prosíme, aby ste tunajší úrad okamžite informovali. Môžete tak urobiť na Vám už známych kontaktných adresách. Rovnako tak oceníme všetky ďalšie Vaše podnetné informácie, ktoré k danej problematike máte, keďže tieto môžu byť aj prostredníctvom pripomienok tunajšieho úradu premietnuté v prípadných legislatívnych zmenách.

S pozdravom LESU ZDAR,
Ing. Radoslav Opiňár, v.r.
(vymenovaný na zastupovanie prednostu OLÚ)

Dufam len, ze to nezneuziju pri legislativnych zmenach a nejak inak nezadefinuju zakaz vstupu do lesov. Za sucasnej vlady to nehrozi (ma to v programovom vyhlaseni) ale co bude dalej, nikto nevie. Polovnici maju veeeeela lobistov.

Prílohy:

Komentár súboru: ◄►53.33 km ▲ 1336 m
2010-10-13T13_2.zip [53.52 KiB]


Naposledy upravil Minikin dňa 06.12.2010 - 15:39:24, celkovo upravené 8 krát.

14.10.2010 - 07:00:14
02
Take info, kto by nevedel a spoliehal sa na to: lajoska je uz druhy tyzden otvorena len od stvrtku do nedele, cize kto si dava vyjazdik cez tyzden nahodou, tak si najst ine obcerstvovacky.

Nie!!! Otvorena je od Pi do Ne...Po-Stvr je zatvorena!!!
Dnes som tam bol...
14.10.2010 - 19:12:34
00
tak sa mi podarilo pripojit mobil ku compu.........
jedna z nedele

Prílohy:

Snímka0023.jpg
Snímka0023.jpg 719.87 KiB thumb_up0thumb_down

14.10.2010 - 21:58:57
00
Janci a jednu-dve z toho nasho uprsaneho vyjazdu nedas? :P
14.10.2010 - 22:16:24
00
tie sa velmi nepodarili......... :$
lh6.ggpht.com
14.10.2010 - 22:40:37
00
Dnes bolo paradne pocasie, s manzelkou sme boli na Lajoske. V lese je prekrasne, hra to vsetkymi farbami. Isli sme po manzelkinej "oblubenej" trase na Lajosku cez Findorakovu a Potoky. Najazdili 60 km a 1150 nastupanych.
16.10.2010 - 21:18:20
00
nemá niekto pojazdené náhodou južné časti slovenského krasu?
idem koncom mesiaca k babke (ktorú mám v tornali) tak plánujem nejaké tie výjazdy.. zatial to vypadá ráno vlakom do rožňavy alebo modlavy n. bodvou a nazad na biku..
len miestami mám pocit že tie vrstevnice sú na tých mapách kolmo :D + som nie som si istý nakolko je to zjazdné na biku.. potrebujem zabiť tak 3 dni
zatial mám naklikané trasy:

1. Moldava n. B.->Dvorníky->červená značka komplet až po Kečovo->modrá smer Tornala
2. Rožňava->Rakovnica->zelenou pod Gerlašskú skalu->modrá do Plešivca->žltá smer Meliata->Prielom Muráňa->prechod na zelenú smer Gemer->Tornala
3. Moldava n. B.->Turňa n. B->modrá značka->pod Havraňou skalou prepoj na zelenú->pod Osadníkom pokračujem po červenej->v Úhornianskom sedle prechod na zelenú->Pača->Krásna horka->žltou do Rožňavy->vlakom domov

zajtra možno aj naklikám trasy, na jednoduchšiu orientáciu
17.10.2010 - 04:49:54
00
Najdes toho zopar na Trone http://www.tronkosice.sk (mapy, tracklogy, fotky a kecy).
Doporucujem Temy ako Silicka planina, Aggtelek, Plesivec, Paca ...

PS Mozes sa tam pozriet aj cez polozku "cyklotrasy".
17.10.2010 - 10:14:35
00
CraObs: nieco k tvojej otazke som ti poslal cez PM. (sukromne spravy) :hai:
18.10.2010 - 13:19:49
00
"Kopa" vody na Ružíne v sobotu.
ale dolná nádrž je plná na doraz.
Fotky su z okolia MARICE

Prílohy:

16102010925.jpg
16102010925.jpg 96.36 KiB thumb_up0thumb_down

16102010926.jpg
16102010926.jpg 91.55 KiB thumb_up0thumb_down

16102010927.jpg
16102010927.jpg 94.25 KiB thumb_up0thumb_down

16102010928.jpg
16102010928.jpg 116.52 KiB thumb_up0thumb_down

16102010929.jpg
16102010929.jpg 96.83 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2010 - 14:29:48
00
pre žiletkárov : pokračuje sa vo výstavbe ( v ešte lepšej kvalite, ako na našej strane ) na maďarskom úseku Skároš -Holloháza
20.10.2010 - 11:41:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up