Zdravim chcel by som zacat jazdit downhill a preto mam par otazok.Na akom rame je lepsie zacat na HT alebo full sus.?Ovplyvni to aj vyber biku cenu neviem presnu pretoze chcem zacat az buduci rok ale dajme tomu tak okolo 1300 eur?samozrejme ratam stym ze full sus. by bol asi bazarovy no mne to nevadi.Popripade hodte aj nejake bajky alebo nejake stranky kde sa da nieco poriadne obzriet.Za odpovede vopred diky.
19.10.2010 - 22:49:37
00
nuz za 1300e z bazaru kupis naozaj slusny stroj aj full samozrejme :)
bajky si musis sledovat sam, pozeraj inzerciu tuna, na bikemagazine, pripadne pozeraj aj nejake stranky lokalnych teamov - zvyknu mat inzercnu sekciu na strankach. neviem odkial si ale napr na freeride-ke sa objavuju veci sem tam. sleduj to dlhsie a striehni na dobru ponuku :)

inak taky drahy bike samozrejme len osobne a zober so sebou dakeho kamosa co sa vyzna nech ti ten bike pochyta a zhodnoti v akom je stave, nech nemas macku vo vreci.
20.10.2010 - 04:22:12
00
z Ba som :) no dobre povedzme ze bike by sa dal nejaky vybrat vies mi teda poradit aspon ci je lepsi pre zaciatok ht alebo fs?dakujem
20.10.2010 - 15:15:37
00
Na zaciatot urcite HTcko, aby si chytil techniku a nerobil za teba secko bike :D
20.10.2010 - 15:43:53
01
pozicaj si od kamosa nejake demo alebo nieco podobne a prevez sa na tom, hoc aj len po ulici po schodoch. uz sa nebudes pytat ci chces HT :D

ps: na fulla prejdes tak ci tak, ked ho kupis teraz usetris kopec penazi :beer:
20.10.2010 - 15:50:12
01
tiez tento rok zacinam a na full. je to parada .. ht-som neskusal ale menit rozhodne nechcem ked tak za lepsie full :D ked by som teraz zacinal asi by som bral specialized big hit je trochu lahsi ako dh takze sa s nim lepsie manevruje ... moj postreh 8)
21.10.2010 - 20:02:00
00
Moj nazor je taky, ze ten kto zacinl na HT to vzdy natrie tomu co zacinal na fulle...

Na zaciatok je lepsie HT, naucit sa techniku, lietat. Jasne ze ked sa povozis na fulle je to nieco ine. Ae proste jazdi bike , nie ty na nom... Ja by som asi tiez bral za tie peniaze fulla, ae proste HT na zaciatok je idealne riesenie
21.10.2010 - 21:26:47
00
ser na to. tu nejake "naucis sa jazdit" alebo podobne ***** :D nekupujes si ten bike pre radost? ver mi ze z fulla budes mat vacsi pozitok ako z HT. ja som zacinal na HT, teraz mam fulla, jazdit neviem tak ci tak ale hlavne co tak jazdim pre radost... ked chces jazdit zavodne tak sa spytaj svojho trenera :y:
21.10.2010 - 22:07:29
01
:tmi: :fubar: Vytrepe sa na každej druhej klopke, každý drop si obíde len preto že začal na fulle a nenaučil sa jazdiť... Bike za teba jazdiť nemôže, ovládať ho musíš ty, bike ti iba pomáha...
22.10.2010 - 16:24:08
00
z okolia vidím že začínať na fulle je hlúposť
treba začať pekne jednoducho na pevňáku!
22.10.2010 - 17:04:13
00
ma 1300 eur na bike a ma si kupit HT... ano. logicke :D

:tmi: :fubar: Vytrepe sa na každej druhej klopke, každý drop si obíde len preto že začal na fulle a nenaučil sa jazdiť... Bike za teba jazdiť nemôže, ovládať ho musíš ty, bike ti iba pomáha...

ano uz som pocul viacero pravidiel freeridu ale toto je zjavne dalsie:
ked nevies skocit nejaky skok na fulle - predaj ho a kup si HT! :D
22.10.2010 - 17:25:48
00
MUF.. prirovnam to k tebe, ku mne, ku vsetkym ked boli male deti... najrpv si sedel, potom si chodil po styroch a az potom si sa naucil chodit... keby si sa hned postavil na nohy tak logicky spadnes... lebo este nevies chodit... tak to mas aj pri biku... nejako musis zacat... a ak to preskocis tak to nebude to prave orechove a stale tam budu vyrazne nedostatky... takze ja som tiez za nejake dobre HTcko a nezabudaj ze musis kupit este chranice... zacal by som prilbou a urcite opicu, a holenne chranice... neskor kupis handry na seba... a poviem ti, ze je to hned vidiet ci ta bike vezie sam, alebo ho dokazes skrotit ;)
22.10.2010 - 17:42:44
00
ja len dodám,že HT vs. FULL nie je o tom,aké dávam veci ;)
22.10.2010 - 17:47:54
00
MAcroo :y: :handshake:
epo : bol to len príklad... Nehovorím že to tak musí byť, len som sa snažil vysvetliť dosť jasne že na fulle sa nezačína...
22.10.2010 - 17:58:12
00
to mate presne ako s platformami a spd. nikdy som nejazdil platformy a nikdy som sa nenaucil skakat bunnyhop na platformach. doteraz neviem ako mam odlepit zadne koleso od zeme. zacal som na spd a stale ked chcem nieco preskocit tak si pomaham nohami = taham bicykel HORE s nohami. nenaucil som sa zaklady a rovno som presiel na nieco pokrocilejsie.

myslite ze mi to chyba ze neviem bunnyhop na platformach? :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:
nie = NEMAM ICH.

on nebude mat HT, nauci sa jazdit na fullovi. vy si myslite ze viete bohvieko jazdit lebo ste mali HT a teraz fullov a su z vas ihned naozajstni profici. svetova uroven.. |(
22.10.2010 - 18:02:26
00
keyboard_arrow_up