Za prvym stromom zlava. Co vyhravam? :D PS To padajuce "O" na Lajoske je trocha symbolicke. :(
31.10.2010 - 08:04:01
00
Správne! Vyhrávaš prísľub najvyváženejšieho iontového nápoja.
No a Lajoška padá tak jak to O, je na predaj, myslím, že sa to tu už dakde riešilo.
31.10.2010 - 10:40:52
00
prosim o radu. kde nad hresnou sa odbaca na cast byvalej maratonskej trasy, ktora konci pod nemcovou dolkou? motal som sa tam dnes a nasiel som len jednu dvojkolajovu cesticku na konci luky (zlta sipka) - sla prudsie dole. viem, ze jedna z moznosti je ist ju v opacnom smere, ale radsej by som smerom na vv.

Prílohy:

nadHresnou01.JPG
nadHresnou01.JPG 159.13 KiB thumb_up0thumb_down

31.10.2010 - 21:20:28
00
pri smerovej tabulke (cerveny kruh) oznacujucej smery: zelena k diane - cervena hreben
odbocis dolu na zelenu. po chvili dozjazdujes na luku oznacenu cer sipkov. na jej konci doprava do lesa. (dolava dole pokracuje klasicka lesna cesta k diane - zelena TZ)

Prílohy:

ma.jpg
ma.jpg 224.79 KiB thumb_up0thumb_down

01.11.2010 - 08:42:31
01
Celý dlhý víkend bol super ako už dávno nie
napr. folkmárska skala

Prílohy:

Folkmarska skala m.JPG
Folkmarska skala m.JPG 75.65 KiB thumb_up0thumb_down

02.11.2010 - 11:36:35
00
po vcerajsom pocasi som sa rozhodol dnes ist na kojsovku a veru dobre som spravil, les je jedna nadhera, ani prasno ale ani blata po usi. teplota bola mierne inverzna, hore bol teplejsie ako dolu, ale len o par stupnov takze vyhlad za vela nestal

Prílohy:

Komentár súboru: oddych na idcianskom sedle
Snímka148.jpg
Snímka148.jpg 59.82 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2010 - 16:07:48
00
ďakujem všetkým staviteľom singlu z Jahodnej - užil som si to. A hanbím sa , že som ešte nepriložil ruku k dielu.
14.11.2010 - 21:00:50
00
:) potesi
14.11.2010 - 21:23:46
00
nejaky plan na vyjazd v stredu kedze bude volny den? ak bude pekne slnecne pocasie ako aj dnes
15.11.2010 - 14:50:47
00
Vcera som bol pozriet jeden z nasich narodnych parkov... Naplanoval som trasu (podakovanie prispievatelom do tohto fora, najma Lacovi :y: ) ktora mi na konci sezony akosi dobre neurobila - som myslel, ze zdochnem pri vyslape z Bane Lucia pod Biely kamen (700 vyskovych metrov), a pritom taka prijemna cesta to je, ziadne extremne stupania. Kazdu chvilu som oddychoval, takze casy v GPX si nevsimajte a priemernu rychlost v danom useku nerieste. :lol: (ale ten Lesny cintorin a "open" kolkarska draha v style filmu "Nevera po slovensky" v Bani Lucia boli zaujimave :) )
Príloha:
profil.jpg
profil.jpg 52.45 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ◄►90.05 km ▲2290 m
2010-11-17T05_3.zip [96.67 KiB]

Na uvod nudny asfalt do sedla pod Kobylou horou ale dalej to uz nemalo chybu. Vlastne dve male chybicky predsa:
1. Modra znacka z Jasova k rybniku za zamknutou branou - obisiel som cez ten penzion nalavo od brany
2. Aktivity drevorubacov v narodnom parku, kde je ako som si vsimol podla navstevneho poriadku NP Slovensky kras jazda na bicykli takmer vsade zakazana. Povolene su len useky klasickych hradskych ciest. Prejdi na Mapu c. 5, a uvidis co je oficialne povolene Zlta znacka od Horneho lesa k Teplickemu lesu totalne zmasakrovana, rovnako vyzerala aj cesta smerom k Ladislavovej vyvieracke aj cesta smerom na Hacavu. :tmi: :@ Tak nech mi niekto este hovori, ze tam nemam na bicykli co hladat. :fubar:

V Idciaskom sedle opalovacia pauza, teplo ako v lete... od Lajosky naroda ako na Vaclavaku a aj ked som mal konecne full nedal sa vyuzit naplno ;( co mi je trocha luto, pretoze ked som tam jazdil na hardtaile stale som snival priniest si sem raz full... Zabudol som, ze volno nemam na statny sviatok len ja. :)
Este upozornim na usek za Kamennym hrbom ktory som nesiel po cervenej ale po chodnicku vlavo (vlavo v smere od Jahodnej na Bankov) - lesnici tam nechali zopar odkazov vo forme konarov na chodniku po tazbe. Odpratat ich teda mohli.

Prílohy:

Komentár súboru: Spominana zlta znacka v Narodnom parku Slovensky Kras...
PB170019.JPG
PB170019.JPG 942.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Spominana zlta znacka v Narodnom parku Slovensky Kras od Horneho lesa...
PB170021.JPG
PB170021.JPG 536.2 KiB thumb_up0thumb_down

18.11.2010 - 08:05:14
00
Jeej, ty si bol u nas doma-v Jasove:) Cele leto som chcel ist cez Luciu na Kosjovku, len akosi mi to nevyslo, no teraz si ma nakopol.

Teda este jedna otazka, nakolko nemam soft na citanie gpxiek, siel si z Jasova na sv. Ladislava, odtial na Hacavu, z Hacavy cez Jeleni vrch do Medzeva a odtial na Luciu a z Lucie Hore na hreben na cervenu znacku? Alebo?

Dik za info:)
18.11.2010 - 17:46:09
00
Soft na citanie GPX ti netreba. Na stranke http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ daj IMPORT a tam ten gpx nacitaj a uvidis... V casti VRSTVY MAPY si to mozes prepnut aj na satelitnu mapu Google.

Alebo si zdarma nainstaluj GoogleEarth a budes to mat aj taketo:
(A ak si tam ulozis subory z http://www.gpsforum.sk/index.php?topic=3091.0 , budes mat v GoogleEarth aj lesne cesty a turisticke trasy...)
Príloha:
b.jpg
b.jpg 154.82 KiB thumb_up0thumb_down




Cez Ladislava ani Hacavu a Jeleni vrch som nesiel, len som spomenul, ze na krizovatke ciest na Hornom lese boli take blatiste vsetky cesty veduce tymito smermi - kedze v minulosti som ich uz presiel a boli pekne zjazdne bolo mi to trocha luto, ze uz nie su - ale hadam ked skonci tazba a bude sucho zasa to bude zjazdne. Ja som siel z Jasova okolo rybnika po lesnej asfaltke okolo Vapenneho vrchu na Horny les a odtial po zltej do Teplickeho lesa a potom po modrej do Sugova.
Za banou Lucia za za zavorou prudko doprava a po 700 metroch dolava - taka serpentinka na zelenu a potom na Klin, Barat... Na Rozsypany Kamen a Biely Kamen som nesiel, ale malo by sa to dat - tak ako Laco planoval...
19.11.2010 - 08:02:40
00
Vdaka, vobec ma nenapadlo, ze Earth cita *.gpx:)

Krasny vylet to vyzera byt, budem to musiet ist na jar aj zajazdit, teda hlavne tu cast nad Luciou.

Cesta na sv. Ladislava bola v dost hlupom stave uz v auguste, vtedy sme sa tam dokonca pretekali s lesnickou tatrou...A cesta na Hacavu zvykne byt tiez z neznamych pricin stale mokra, i ked zrovna napriklad dva tyzdne neprsi...

Este raz vdaka za trasu:)
19.11.2010 - 15:06:51
00
Dnes cca 35 km v tej bielej sracke
Na bezky to este nebude.
Okrem svojej stopy som videl na cervenej este jednu stopu,
z Bankova na KVP dokonca 2.
Priznajte sa :y: ;) ;)
27.11.2010 - 17:59:56
00
Jedna by mohla byt Dezkova z Tronu, ktory mi pisal, ze stretol dakoho z fora ale mu skomolil meno na Repik - takeho som tu nenasiel.
27.11.2010 - 20:42:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up