na "brdky" jednoznačne bežky = trekingový bajk
do hôr = skialpy, = mtb :-)
;)
jazdenie vo volnom terene je take krásne ako jazda na bajku v teréne

na začiatok bežky z bazaru..... lebo možno ťa to celkom nezaujme a
"načo stahovat nohavice ked brok je ešte daleko"
06.12.2010 - 15:01:33
00
vosk nie je ziadna hroza, ak sa nevydas na turu ked je -5 a postupne je niekde nad 0 v tieni pod....
teraz som sa parkrat bol vypotit na supinavych, nebol som z toho na vetvy, vosk je vosk
06.12.2010 - 15:01:53
00
No ti co ti radili touring bezkarsky set, alebo skialpovy set ti radili dobre. Cize budes musiet zainvestovat. ;( :clap:
S tvojimi starymi lyzami a lyziarkami je skoda sa zapodievat, beztak nemaju hodnotu viac ako 50 EUR bola by skoda davat na ne nove viazanie, nedal by sa na ne upnut pas, v tvrdych lyziarkach sa neda dlhsie a pohodlne slapat... etc

Je tu este taka moznost kupit alpine trekker:
http://outdoorsport.sk/n/index.php?route=product/product&product_id=86
upina sa to do klasickeho viazania a spravi ti to volnu patku ako na bezkach aj sa s tym da slapat do kopca (s pasmi samozrejme). Samozrejme komfort takehoto riesenia je dost nizky, pouzivaju to skor freerideri ked sa chcu dostat hore na kopec vo volnom terene a nechcu mat kompromisne slapacie viazko ktore by ich "brzdilo" na ceste dolu.
Ale to je skor taky ulet ten alpine trekker spomenul som to preto aby si vedel ze aj take existuje.. ;)
06.12.2010 - 15:19:59
00
back-country bežky s hranami sú dobrá voľba (ale aj drahšia), kvalitne spravené šupinky pomôžu dosť, lepenie pásov je skôr taký hybrid...

Tymi hranami sa myslia klasicke kovove hrany po bokoch? Klasicke bezky ani hrany nemaju? :o

Inak dik za info vsetkym. Buko mi aj dal link na nejake backcountry bezky, tak budem studovat. Asi skusim najprv ten bazar, ved co ak ma to neoslovi, ze jo... Inak to prirovnanie ku crossu a MTB je super a kedze Karpaty sa daju jazdit pomaly aj na cestaku, tak MTB si do nich na tych 5 vyletov za rok urcite kupovat nebudem. :)
06.12.2010 - 15:32:56
00
Klasicke bezky veru hrany nemaju.. ;)

to co som ti poslal boli skialpove lyze myslim tieto:
http://k2skis.com/skis/adventure/wayback
od klasickych skialp lyzi sa odlisuju tym, ze K2 ako jeden z prvych vyrobcov lyzi pochopil ze ludi coraz viac bavi lyzovat a pohybovat sa v cerstvom prasane a preto upravuju svoje lyze tak aby boli sirsie a maju tzv. rocker co sposobuje ze v prasane plavu a neprepadavaju sa tak lahko. da sa v nich lyzovat aj zjazdovka - ale naco? :)

co sa tyka touring beziek tak toto su napr. bezky s hranami:
http://www.sporten.cz/cze/katalog/bezecke-lyze/backcountry/
ale podla mna je to taky mackopes, to radsej kasicke bezky so supinami ked chces bezkovat v stope a obcas si preslapavat vlastnu stopu, alebo skialp s pasmi - to je tank ktory sa dostane vsade.
06.12.2010 - 15:55:25
00
Práve na to tiez pozerám: http://hiking.sk/hk/ar/678/backcountry_vybava_i.html
06.12.2010 - 16:09:19
00
Tymi hranami sa myslia klasicke kovove hrany po bokoch? Klasicke bezky ani hrany nemaju? :o

Inak dik za info vsetkym. Buko mi aj dal link na nejake backcountry bezky, tak budem studovat. Asi skusim najprv ten bazar, ved co ak ma to neoslovi, ze jo... Inak to prirovnanie ku crossu a MTB je super a kedze Karpaty sa daju jazdit pomaly aj na cestaku, tak MTB si do nich na tych 5 vyletov za rok urcite kupovat nebudem. :)

Klasicke bezky veru hrany nemaju. Oni ich vlastne ani nepotrebuju, kedze sa predpoklada ze s nimi budes jazdit v stope. Ak chces bezky na free turistiku tak jednoznacne tie co ti odporucili ( backcountry ) ale existuju aj lacnejsie verzie bez hran. A co sa tyka supin na sklznici no az taky komfort v stupani neposkytuju akym sa na prvy pohlad zda a hlavne nieje to univerzalne riesenie. Existuju aj nalepovacie pasy aj na bezky. Ale vosku sa pravdepodobne nevyhnes. V zakladnej vybave v pohode vystacis s tromi druhmi a po par skusenostiach zistis ktory kedy napatlat. A na stare lyze a chodenie v nich zabudni. Otlacene päty a zodrate pistaly ti za to nestoja ;)
07.12.2010 - 06:32:55
00
keyboard_arrow_up