Zdravim Vas,
viete mi kompetentny so skusenostami poradit novy HT do 3,5t €?
Mam aj nejakych adeptov, ale so ziadnym nemam skusenosti, totiz nikdy som na karbonovom ht nesedel.

Tu su moji adepti:
1. Haibaik greed RC 2011, 2. Merida 0.nine team-D 2010-2011, 3. Scott scale 10 - ale len 2010, lebo na 2011 uz posunuli metu moc vysoko..)

Merida mi co do vahy a komponentov vychadza na 1 mieste, ale je zaroven aj cca o stovecku drahsia ako dalsie dva biky - po prepocte komponentov sa mi ale zda, ze cenovo nema konkurenciu a ta stovka navyse je "smiesna". Potom Haibaik 2011 ma zas oproti scottu lepsie kolesa (cb cobalt), ale zase radenie ma komplet len xt (uz nie sram x.0), inac celkova vaha je u oboch uvadzana rovnako 9,3kg. Na meride a haibaiku sa mi pozdava aj ten "pruzny zadok - princip plochej pruziny", neviem ci to ma aj scott - merida to vola flex stay.. Neviem do akej miery je to funkcne, ale len s citania recenzie o tej meride som sa docital, ze to zas nie je az take prevratne, ako si na to merida robi velku reklamu.
Ostatne znacky som uz nejako moc neriesil, tak ak by bolo aj cosi zaujimavejsie, nebranim sa dalsim navrhom, ale najskor inklinujem k tym, co som uviedol.

Chcem to na dlhsie, preto hladam nieco lepsie, na com nebudem musiet po kratkom case nic menit. Nejdem to kupovat za plne ceny (ako asi nikto), ale porovnavajme to teraz s cenami, co su na pulte, aby to bolo vyvazene.


Dik za rady!

m.
07.12.2010 - 21:05:45
00
ja by som pri takom rozpocte jednoznacne skladal...
07.12.2010 - 21:12:52
00
ToPaS... moja reč :y: Ja skladám aj za polovičnú sumu :P
07.12.2010 - 21:31:01
00
Scott ma nieco obdobne SDS.
Pozri: http://www.scott-sports.com/cz_cs/product/10024/55436/217936
Dole mas pouzite technologie.
Inak by som asi tiez skladal.
07.12.2010 - 21:43:38
00
Chalani dik, ale nejdem to kupovat za pultove ceny a urcite by som za bike nedal 3,5tisic, aj keby som ich mal! Treba to brat tak, ze za cenu, ktoru za to dam, by som to nevyskladal lacnejsie - aspon ja si myslim! Ziadam teda len o radu, pre ktory z tychto bikov sa rozhodnut.

Ale ked uz sme aj pri tom skladani, na aku cenu by som sa podla vas dostal, keby som si zlozil z novych dielov napr. tu meridu?
07.12.2010 - 23:48:31
00
je pre mna uplne neuveritelne, ako si niekto moze do uzsieho vyberu TOP cenovej kategorie vybrat znacky, vyjadrene marketingovo "s tak brutalne rozdielnou trhovou hodnotou"... :tmi:

ked uz naozaj som uplne bez vkusu, tak by u mna zavazila aspon znovu-predajnost...
08.12.2010 - 10:26:50
00
vyber si HT strednej triedy osadenim so spickovym ramom - nechaj si z ceny odratat vsetko vybavenie a nechaj si na to nahodit vybrane komponenty - chce to trochu ustretovosti od predajcu ale za 3k E sa urcite zmestis pod 9kg...
08.12.2010 - 10:29:00
00
presne tak...osobne by som by som vyberal nieco takéto :)
08.12.2010 - 10:31:59
00
tak v tejto cenovej relácií by som o HAI ani Meride fakt neuvažoval..
08.12.2010 - 12:06:07
00
Ja by som z tych troch podla znacky volil Scott, ale urcite jedine model 2011 kedze ram presiel zasadnym vyvojom co sa tyka tlmenia a tiez odlahcenim. Ale ani proti Meride by som v zasade nic nenamietal (aj Scott aj Merida maju vlastny vyvoj). Hai zaostava uz vyrazne nielen imageom lacnej znacky ale aj tym, ze pravdepodobne dodava len nejaky katalogovy noname ram, cize za tu cenu urcite nie. K osadeniu ani cenam sa nevyjadrujem kedze ziadny odkaz na konkretne bajky tu nikde nevidim.

P.S. Skladanie mne osobne tiez nie je prilis po chuti - ak vyrobca ponuka komplet bajk ktoremu nemam v zasade co vytknut a maximalne vymenim sedlo za osvedcene (za tu cenu by to tak uz malo byt), tak by som tiez kupil hotofku. Ak treba menit viacero veci aby to bolo podla predstav, tak potom ma zmysel zacat uvazovat o skladani.
08.12.2010 - 12:36:50
00
Hai zaostava uz vyrazne nielen imageom lacnej znacky ale aj tym, ze pravdepodobne dodava len nejaky katalogovy noname ram, cize za tu cenu urcite nie.


inymi slovami, haibike sa ti nepaci...
nesnaz sa svoje pocity prekrucat na fakty, je to len zmes dohadov a pocitov
08.12.2010 - 13:42:58
00
Budem rad, ak nebudes prekrucat co som napisal a nebudes analyzovat moje pocity. Plati co som napisal - Hai bike ma image zodpovedajuci bajkom nizsej a strednej triedy, urcite to nie je znacka vnimana ako hrac na trhu high-end bajkov. Ani Merida nepatri do toho segmentu, ale vyvazuje to inymi vecami. Z tychto troch patri do kategorie high-end jedine Scott (aspon tak to vnimam ja). Btw. Hai sa mi paci - to len tak na okraj...
08.12.2010 - 14:12:07
00
ale vsak vravim, je to len tvoje subjektivne vnimanie, tvoje pocity, ziadne fakty....
aj s tym ramom je to to iste... kludne sa moze stat ze ramy hai a napr. scott, resp. spesl pochadzaju z tej istej vyrobnej linky... ty predpokladas ze je to inak
08.12.2010 - 14:21:26
00
Jasne, Scott svoj vyvoj rozdava hocikomu, staci povedat "prosim". :D
08.12.2010 - 14:26:28
00
kazdopadne, zda sa mi ze hovoril o image .. nie o cislami podlozenej kvalite ramu
08.12.2010 - 14:26:51
00
keyboard_arrow_up