zdravim. mam par otazok o tejto oblasti. jazdite po cestickach v nom?chytili vas? dostali ste pokutu? viem ze je tam zakaz vstupu ale zaujimala by ma aj tato oblast a rad by som ju prejazdil vsimol som si ze castou spravili zltu tur. znacku ale je to len kusok . cital som ze na VVPzahori uz sa bude dat chodit ale tyka sa to aj TUR VRCHU? diki :)
22.02.2010 - 17:53:55
00
Bol som tam asi dva krát. Konkrétne sme sa aj kúpali v tej jednej nádrži....čo je po ceste( asfalt križovatka červenej smer Baba a žltej značky - smer Slnečné údole ). Potom nás tam chytili ked sme sa chceli dostať na Košariská. Chceli nás naložiť do auta :lol: urobili sme zo seba blbečkov, že sme zabludili. Nakoniec sme sa na tie Košariská dostali. Asi by som tam už nešiel.
22.02.2010 - 17:59:30
00
Ja ti síce neodpoviem, lebo tam nejazdím, ale keď som dávnejšie prechádzal cez sedlo Tri kamenné kopce smer Baba, tak tam práve skupinka cyklistov obchádzala závoru a išla tam. Čiže to tam zrejme poznali.
Tá žltá značka nad Jablonovým to prechádza fakt len kúskom.

Osobne snívam o dni :) keď tieto hračičky pre zelené mozgy zrušia a bude sa tam dať voľne chodiť. Rovnako zrušiť aj "vojenský" priestor od Lozorna po Senicu, letisko Kuchyňa by si nechať mohli :)

Dali by sa tam robiť dobré trasy, napr. Pernek-Jablonové-Lozorno pekne cez les severným svahom MK - alternatíva k hrebeňovke. Plus lesné cesty pod Konskými hlavami a Gašparovou , ach :)
22.02.2010 - 18:44:59
00
Kedysi davno som sa pustil asfaltkou dole z 3KK .. presiel som hreben, tam cosi niekto filmoval a dosiel dole .. tam zavora, budka a vojak na strazi. Zasalutoval, pozdravil, otvoril zavoru a jachal som dalej. Bohuzial .. bolo to predtym, nez sa vojaci zblaznili a nanovo otvorili tieto oblasti kade-tade ...

Kamosov tiez pekne zbuzerovali pred 2 rokmi ... a stali tam s dzipom, dokial nesli dalej.
22.02.2010 - 18:55:59
00
Dali by sa tam robiť dobré trasy, napr. Pernek-Jablonové-Lozorno pekne cez les severným svahom MK - alternatíva k hrebeňovke. Plus lesné cesty pod Konskými hlavami a Gašparovou , ach :)

jo presne to aj mna laka a uz by to fakt do facka mohli zrusit lebo jak vidim takto je to dost o hubu :( ach ch:uji naco im je to tolko vojenskych oblasti pre tych par vojakov..
22.02.2010 - 19:25:41
00
Je tam mrte asfaltu :)
22.02.2010 - 21:25:59
00
Do roku 2006 sa po týchto VVP dalo pohybovať "voľne", no od 2007. je to zlé. To sa už ani Nový Dvor nedal navštíviť. :D

PS: Keď vieš rýchlo makať na biku, choď sa pozrieť. Ja osobne o problémy nestojím.
22.02.2010 - 21:33:14
00
a co som ty? ja neviem tak makat :lol: ale su tam pekne borovicove lesy ako jedno z mala miest na karpatoch pri blave..ta vona ten vzdusik :inlove:
a do roku 2006 si sa mohol volne pohybovat aj po lese..ach ta zmena rezimu ;(
22.02.2010 - 21:38:31
00
Je to predsa len strelnica... Nikdy nevieš, či ti náhodou nepadne na hlavu vtáčie hovno alebo niečo tvrdšie...
23.02.2010 - 21:24:43
00
Existuje stranka, kde su informacie o strelbach. http://www.vtsu.sk/ Su tam aktualizovane rozvrhy strelieb a takisto mapy dopadovych ploch. Podla tychto informaci, ziadna z dopadovych ploch na Tureckom vrchu nie je. VPP Turecky vrch patri pod VPP Lest, ktora sa specializuje na vycvik pozemneho vojska.http://www.mil.sk/549/vojensky-vycvikovy-priestor-4558-turecky-vrch.php Pre nich tam klasicka strelnica na rucne zbrane. Takisto tam cvicia zenisti minovanie a odminovanie.

Takze presne naopak, ako JoKo pise. Mozete cakat, ze prejdete zabudnutu minu alebo plaziaceho sa vojaka, pripadne chytite zabludenu gulku z niektorej strany. Jedine, co by sa nemalo stat je, ze by nieco padlo na hlavu. ;)
15.06.2010 - 12:54:42
00
pokial viem tak hrozia za vstup na tieto uzemia celkom slusne pokuty..ale tusim sa da vybavit vstupka do tychto lesov..je tam nejaky rocny poplatok..vyuzivaju to hubari a pod..
02.01.2011 - 18:43:38
00
keyboard_arrow_up