2 atii: tu nejde o to ci sa mi pacia alebo nie, keby stali 1500Sk, co by bola cena zodpovedajuca ich kvalite, tak by sa mi pacili. Ide tu o to, ze za tu cenu si kupim vyrobok o 30% lepsi. Ty si asi este nezazil s nine-mi hodinovy zjazd po ktorom brzdna ucinnost bola asi 15% ?! Ani si nezazil, ako sa ti pred vlastnymi ocami rozpadaju dosticky za 900Sk ?! A mohol by som pisat cely rad romanov, zalmov a narekov o nevihodach tichto brzd.

2 duxo: presne ako vravis, velmi dobra vec, v predajni to ma stale este plnu cenu, ale ak bike vytlacis z predajne, ani jeden komponent uz z neho nepredas za plnu sumu. Takze teoreticky si mozes kupit bike s nine-mi a vymenit ich za juicy5 a doplatis mozno 2000Sk

2 hayes: aha, asi mas pravdu, mal som to blbo nastavene. Dofukanie predpetia pruzin som mal podla svojej vahy aj odskok ale mal som to blbo nastavene. Alebo on ma nejaku drop off 4 special edicion? vie si tam nastavovat predpatie pruzin, kompresiu tlmenia na konci zdvihu externymi regulatormi alebo co !?!
A este k tej kone - je to freeridovy ram s vyuzitim aj na enduro, nie naopak a to je velky rozdiel !
31.01.2007 - 22:04:59
00
no krtek....takze nic specialne na nastavenie tam nemal..nemal ju nafukanu podla nejakych vadnych tabuliek ale podla toho ako sa mu zdalo ze to chodi a chodila dobre takze by som skor povedal ze ty si mal nejaky dementny kus alebo si na tom skakal 5m dropy na rovinu alebo proste neviem..a myslim si ze je tazke hadat sa medzi FR a Enduro...kazdy to chape inak..niekto chape FR ako metrovy skok a niekto ako 5metorvy skok....ale coiler je rozumna volba medzi endurom a FR ....ale asi mas pravddu blizsie to ma k FR
31.01.2007 - 23:44:26
00
2krtek: povedz mi čo máš ty za bajk? jazdíš za dáky team? sponzoruje ta niekto? neviem o čo ti ide? hovoríš tu také veci ako keby každý MUSEL jazdil iba na profi-ultra-špecial komponentoch. netvrdím že dáke džúsy 5 (juicy 5) niesu dobré, ale nemal som to možnosť testovať nieje na to keš ani čas. kedže začínam s FR tak hodinové zjady, asi nie.
a k rámu: čo tu hovoríš o dákych rozdieloch ?nerozumiem """A este k tej kone - je to freeridovy ram s vyuzitim aj na enduro, nie naopak a to je velky rozdiel !""" rodiel ??? nechápem jazdil si coiler? že si taký preborník.
A ešte raz pripomínam ZAČÍNAM S FR !!
a podotýkam že som sa pôvodne pýtal že koľko by stálo zmena zdvyhu z 130mm na 150mm
31.01.2007 - 23:47:49
00
no krtek....takze nic specialne na nastavenie tam nemal..nemal ju nafukanu podla nejakych vadnych tabuliek ale podla toho ako sa mu zdalo ze to chodi a chodila dobre takze by som skor povedal ze ty si mal nejaky dementny kus alebo si na tom skakal 5m dropy na rovinu alebo proste neviem..a myslim si ze je tazke hadat sa medzi FR a Enduro...kazdy to chape inak..niekto chape FR ako metrovy skok a niekto ako 5metorvy skok....ale coiler je rozumna volba medzi endurom a FR ....ale asi mas pravddu blizsie to ma k FR


hlavne že som písal že začínam s FR a NECHCEM robiť extrem FR. a krtek začal písať že po hodinovom zjazde (15% brzdnej sily), o tom že chodí úplne nadoraz... > inak to si kde spravil hodinový zjazd? myslím si že po hodine by už nebrzdili ale horeli s celým bajkom :wink:
01.02.2007 - 00:08:41
00
1. ja mam coiler a jazdim coiler, takze asi mam ktomu najviac co povedat, keby si sa obtazoval trosku citat tak by si to vedel.
2. rozdiel je velky, ked je predsa enduro s moznym vyuzitim na FR, to znamena ze FR budes moct jazdit, ale nikdy nie ako s FR ramom. A myslim ze naopak by to malo byt tiez jasne. Je to ako ked mas auto do mesta ktore zvladne aj nejaku polnu cestu - nikdy nepojde ako jeep.
3. nejde o to mat najlepsie komponenty, ide o to, ze sa netreba zabit pri zjazde a pokial je do dosiahnutelne priplatenim 2000Sk za brzdy tak si myslim, ze je to rozumne riesenie. Nechapem co to malo znamenat s tym ultra brutal, predsa ja tu rozpravam o potrebnych, cenovo dostupnych veciach. Keby som riesil, ze kazdy musi mat brutal komponenti, tak by som ti tu pisal himny a zalmy o tom ze za ake by som vymenil vsetky komponenty na coileri.
4. Ten zjazd je nad roznavou od volovca na major (prevysenie asi 1300m) vrelo odporucam, ale nie s nine;) A nechapem co ma s dlzkou zjazdu spolocne to, ci si zaciatocnik alebo nie.


2 hayes11 - tu predsa nejde o tabulky, mas vahu, podla tej vahy je vymedzeny rozsah tlaku v ktorom sa mas pohybovat. Tu nejde o nastavenie (kedze tam ziadne nie je) alebo vadny kus, je to proste tvoj pohlad na tu vidlicu. Ja to berem zo svojho pohladu, ja som uz potreboval menit, pri klasickom zjazde sa spravala v pohode, ale ked prisiel nejaky skok alebo nieco, naco musela vidlica rychlo reagovat, tak tam zlihala -chyba jej progresivita tlmenia.
01.02.2007 - 01:21:45
00
2krtek: rozhodne by som netvrdil ze julie su neporovnatelne lepsie brzdy ako hfx9...dovolim si tvdrit ze dobre vyladeny hayes(dosticky,203 kotuc) je nadpriemerna brzda ktora vo vacsine situacii obstoji. Kludne porovnatelna ak nie lepsia ako J5 a J7. To je moja osobna skusenost, a vsetky tieto brzdy som jazdil.

Ale viac ma zaujima ten hodinovy zjazd z Volovca, vies mi to podrobnejsie opisat? Ja na mape neviem najst ani ten Volovec(iba volovske vrchy), v lete by som to urcite siel prejst. Vidim tam len nejaky Zlaty stol, Vtaci vrch , Lastovici vrch ale ziadny volovec alebo Major...
01.02.2007 - 12:29:08
00
Ale viac ma zaujima ten hodinovy zjazd z Volovca, vies mi to podrobnejsie opisat? Ja na mape neviem najst ani ten Volovec(iba volovske vrchy), v lete by som to urcite siel prejst. Vidim tam len nejaky Zlaty stol, Vtaci vrch , Lastovici vrch ale ziadny volovec alebo Major...


dijck som sa za teba posnažil 8)

Prílohy:

volovec mapa.jpg
volovec mapa.jpg 404.58 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2007 - 12:45:54
00
Teraz neviem, maju sa tie offtopicy mazat alebo nie? :twisted:
01.02.2007 - 13:08:26
00
podľa mňa už táto téma má jasného víťaza - krtka, podal najobsiahlejší komentár k veci, ostatné už je len taký doplnok 8)
01.02.2007 - 13:09:57
00
Mas eso, tak si vyhral teda 8)

podľa mňa už táto téma má jasného víťaza - krtka

jj, sladky zivot krtka.... :D
01.02.2007 - 13:10:51
00
Diky katko, raz ti spravim dobru foto na maratone:>>> Ale este stale neviem ktorym smerom je ten dlhy zjazd ze sa dostanes prakticky az na uroven mora ; ) kedze prevysenie ma byt 1300m..
01.02.2007 - 13:23:20
00
tiež som sa nad tým zamýšľal, neviem síce akú nadmorskú má Rožňava, ale -80 m.n.m to určite nebude :lol: :lol:
01.02.2007 - 13:27:55
00
1.) nespravne som sa vyjadril, nie prevysenie 1300 ale nadmorska vyska 1300m.n.m Volovec sa da zist aj za 10min, zalezi to od toho, kade sa vyberies. Pokial to tam nepoznas, nenajdes dobry zjazd. A dostat sa tam da - Roznava-cucma kupele-gulyapalag-chata volovec-volovec velka skala (okolo 1300m.n.m) Mi chodievame jazdit - velka skala-mala skala- krizavatka na major-major-cucma. Nie je to vsak intenzivne, na 2 miestach treba tlacit.
2.) Nechapem, o co tu ide. Namiesto toho, aby ste povedali nieco k teme sa zmozete len na detske hlasky ako - aaaa, si king krtek a podobne sracky. Asi na tomto fore nie ste zviknuti na nejake obsiahlejsie odpovede ktore spadaju do temy :lol: Asi budem musiet sa naucit vypisovat odpovede typu: "jj; si king; hayes nine je the best; mas eso" aby som spadal do partie a moje odpovede mali aspon nejaky zmysel" :lol: Srdecne vam vsetkym gratulujem, to vi ste skutocni kingovia.
3.) hayes nine je podpriemerna brzda, myslim, ze nadpriemernymi brzdami sa mozu nazyvat - oro puro, magura gustav, code..


Naposledy upravil krtek dňa 01.02.2007 - 14:38:40, celkovo upravené 2 krát.

01.02.2007 - 14:10:04
00
krtek, ak sa ťa to dotklo tak sorry, ale ja som naozaj vyzdvihol to, že si sa vyjadril presne k tomu čo dotyčný chcel, nič viac. vnímam to pozitívne. 8)
01.02.2007 - 14:21:37
00
krtek, si jeden z mala novych tu na fore co aj nieco konstruktivne napise, tak sa hned neurazaj , asi si to len zle pochopil..

ohladom tych brzd, je dost moderne na nich nadavat teraz, ja som tiez nebol spokojny s ich vykonom ked som mal 160mm kotuc, ale namiesto kupy inych brzd som ich skusil vyladit a brzdia uz velmi dobre. A ver tomu ,ze nekecam do vetra, mam moznost porovnania s kopou inych brzd..

oro puro, magura gustav, code..jasne a este mono m6 a pod. :) ale to su top end produkty za ine peniaze...treba porovnavat porovnatelne - hfx9 s juicy 5, saintom, k18, lx, xt . . .
01.02.2007 - 14:51:53
00
keyboard_arrow_up