mna zaujima prakticky vyznam toho testu - teda krut. mam vidlu maverick, ktora je znama, ze v krute to slavne nie je (aj sc, aj duc). oni argumentuju tym, ze v praxi to nebadat, ze taka situacia pri bajkovani nenastava, aby som krut citil a aby mi vadil. sam to zhodnotit velmi neviem, preto sa pytam.
08.01.2011 - 21:09:04
00
2Žigo: Teraz používajú Manitou, čo bolo v headshockoch už sa poznáva ťažšie (predsalen sa headshock robí nejaký ten róook), no čo som mal v rukách nebolo od Foxu ani Magury, vyzeralo to najskôr na Manitou.

No ja praveze viem o minime modelov s Manitou patronami- Lefty MAX TPC a SPV. Terajsie modely maju vacsinou PBR alebo XLR od RS u Lefty a Fatty ma DLR, co by mal byt vlastny system headshoku ale ci s nim ma manitou nieco spolocne neviem.

... mne sa aj DUC aj SC32 zdali v krute vcelku OK, teda v porovnani s vacsinou vidiel na 5mm RU urcite.
08.01.2011 - 21:13:16
00
K tej predchádzajúcej debate:
Vidica (tá Fox) sa krúti hlavne v podkove a vonkajších nohách. Tomu dokáže zamedziť len pevná oska alebo výstuha v mostíku ktorá tam nie je. To všetko sú však gramy naviac. Krk síce niečo málo spraví, no nie je to tak výrazné. Väčším priemerom krku sa dajú ušetrť aj nejaké gramy, to bude asi skôr dôvod používania.

Celkovo však bude aj tak Lefty tuhšia, či v krute (valčekové ložiská) alebo v predozadnom smere, keďže je to dvojkorunka.

Inak k tomu uchyteniu tej Lefty v tom stojane, je uchytená presne tak akoby bola na biku, ten výstupok na ktorom je lefty vyzerá ako súčasť stojana. Skôr tá Foxa je ucyhtená dosť "zaujímavo".


Tým čo tu píšem nevyvraciam tuhosť Lefty ale trocha prehnanosť toho, čo tam bolo ukázané. To video je celé trochu prifarbené do bledozelena. ;)

PBR je od Manitou. Teda tie informácie nemám len tak z vetra, nikto nespomínal RS ani iných výrobcov. :)

EDIT: Ako tak googlim, tak vyzer že tá DLR bude predsalen od RS ... ale aj tak to nič nemení na kvalite spracovania. :drunk:
08.01.2011 - 21:20:36
00
To akoze do PBR davaju pruzenie od RS a tlmenie od Manitou a do XLR tlmenie aj pruzenie od RS?
08.01.2011 - 21:35:59
00
Nie asi to tak nebude, akurát, že páni, čo to hovorili asi nevedia kto to vlastne robí. :)

Vyššie som potom dopísal, že to asi vážne bude od RS. Tej servisovateľnosti to však vážne nepomôže a stále je tá kvalita taká aká je.
Keby tá vidlica stála pár stoviek nepoviem ale za tie peniaze ... :shake:
08.01.2011 - 21:41:17
00
tak nejak lefty ide sama proti sebe.. síce je tuhá, chodí super a všetko okolo, ale zároveň je trochu problém ju namontovať inde ako na CD a tá cena je tiež trochu prestrelená :tmi:

v princípe je to chceš lefty? kúp CD.. :^)
08.01.2011 - 22:39:47
00
To je vazne prifarbene, ved ako tam prezentuju tu bielu vidlu (asi Fox), ved tak nechodi ani moja RS Recon, ved to aj XCR je funkcnejsia.

A rozobera su tu hlavne tuhost v krute, tych vidlic, ja skor vidim najvacsiu slabinu lefty v klbe pri naboji (moje laicky usudok), lebo si myslim ze vydlica toho urcite viac zvladne ako ten klb.
08.01.2011 - 22:53:35
00
Ono ešte je aj lefty verzia na klasický 1,1/8 cez adaptér a tú namontuješ na hocí jaký bike s dĺžkou hlavovej trubky do 16Omm http://cgi.ebay.com/Project-321-Cannondale-Lefty-1-1-8-Stem-Adapter-/230570807588 ja som prešiel s klasického upínaku na 15QR a prínos v tuhosti tam už je badatelný a nekrúti sa to tak velmo, podla mňa do tuhosti v krute ešte môže prehovoriť aj tuhosť samotného kolesa, teda výpletu, náboja a jeho konštrukcie(velkosť príruby,počet dier,...) či zapletený set napr. kolies fulcrum, cb,... . ale uprieť sa im to nedá
08.01.2011 - 23:03:22
00
to áno, adaptér existuje, a možeš to dať teoreticky na akýkolvek rám, ale predsalen je to "dvojkorunka" a to je trochu iný systém rozloženia než klasika, takže nie každý rám z toho bude nadšený.. (možno len teória, ale logiku to má)
08.01.2011 - 23:54:05
00
Lefty = Cannondale.
Proste to vzdy byla image znacky a nebyl zajem o rozsireni do volneho prodeje.
O tom zadna az posledni dobou se obevuje snaha o rozsireni a volny prodej, dokonce od 2010 nabizeji primo adapter a verzi pro 1,1/8"
09.01.2011 - 09:17:17
00
To je vazne prifarbene, ved ako tam prezentuju tu bielu vidlu (asi Fox), ved tak nechodi ani moja RS Recon, ved to aj XCR je funkcnejsia.

A rozobera su tu hlavne tuhost v krute, tych vidlic, ja skor vidim najvacsiu slabinu lefty v klbe pri naboji (moje laicky usudok), lebo si myslim ze vydlica toho urcite viac zvladne ako ten klb.


Vykuchej svou vidli a zjistis ze bude bez tlumeni zadrhavat naprosto stejne jaj ta v testu.
A starosti s kloubem u Lefty nech konovy ten ma vetsi hlavu :-)
Zadny kloub tam neni a dimenzovane je to dostatecne to dokazuji mereni v jinych testech kde je vidle na tom lip nez nejpevnejsi konkurence s 20mm pevnou osou, jak v krutu tak v predozadnim smeru.
09.01.2011 - 09:25:17
00
Ja ti aj tak neverim, to nemoze fungovat.
09.01.2011 - 10:16:41
00
:-D

To ze sis jeste nerozbil hubu je jasny dukaz!!! :tmi:
09.01.2011 - 10:21:02
00
:emo:
09.01.2011 - 11:22:32
00
lefty by som nikdy nedával na klasický rám.Hlavne kvôli bezpečnosti.To,že vyrobili adaptér ešte nič neznamená a žiadny výrobca ti nedokáže povedať ako to bude znášať zaťaženie na hlavovú trubku.
...a ďalšia vec,že sa to na iný bajk ako kanón vôbec nehodí. 8)
09.01.2011 - 14:50:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Vidlice a tlmiče / Odpružené vidlice)
keyboard_arrow_up