oficiálny maratón alebo cyklovíkend s partiou?

Anketa bola ukončená dňa 13.02.2011 - 16:45:35

nevynechám žiadny maratón - iné akcie sú druhoradé 21% [ 9 ]
dám prednosť dobrej akcii pred maratónom 79% [ 34 ]
Celkový počet hlasov : 43
Ahojte, chceme naplánovať jednu akciu a vzhľadom na obsadenosť víkendov potrebujeme maličký prieskum o zameraní bikerov.

Takže ...aký si bajker? Jazdíš maratóny a sú pre teba dôležité, alebo dáš prednosť cyklovíkendu s dobrou partiou?
14.01.2011 - 16:45:35
00
no je maratón a maratón, prípadne ešte niekolko druhov maratónov..
1. sú maratóny ktoré majú svoje meno a neísť tam je fakt škoda
2. sú maratóny ktoré sú blízko tak prečo tam neísť?
3. sú maratóny ktoré sú dobré ale sú príliš ďaleko (aj keď zo Zvolena to až také nieje, ak nerátam napr české)
4. sú maratóny ktoré ma buď po vlastných skúsenostiach alebo po recenziách vôbec neťahajú a nezaujímajú


cca pre toto mám tento rok na pláne asi 10 maratónov, aj keď je každý víkend niečo (dokonca 2x lebo bývam v Brne/Bratislave takže vzdialenosť rovnaká oboma smermi)

a hlavne na maratóny jazdím pre stretnutie s dobrou partiou a nie kvôli 87. miestu :)
14.01.2011 - 17:39:56
00
z mojej strany absolutny suhlas s CraObs-om (dokonca aj s tym poctom :) ) myslim si ze ta otazka nie je dobra...ak chces spravit akciu musis ju spravit a presvedcit bajkerov ze je to lepsie ako maraton - co sa ti na prvy krat urcite tazko podari (bodaj by) - kazdopadne existuju maratony ktore su viac preferovane ako ine kazdopadne je to velmi roznorode a kolko bajkerov tolko nazorov :)
14.01.2011 - 17:49:25
00
taktak tiez suhlasim....ale radsej si robim vlastne vyjazdy..le niektore maratoniky ma este tahaju....ked sa zojde dobra parta :rock:
14.01.2011 - 18:02:38
00
Rozhodnut a vyjadrit sa da az ked ma clovek dostatocne mnozstvo informacii. Cize otazka by mala byt doplnena a postavena na sposob "V termine X a v lokalite Y chceme zorganizovat zraz s programom Z - pridete alebo date prednost inej akcii?" V takom pripade sa budu ludia vediet vyjadrit omnoho realnejsie.
14.01.2011 - 18:05:06
00
Záleží od toho, čo všetko spadá pod pojem "akcia". No hlasoval som jednoznačne za 2. možnosť. Čo sa týka pretekov MX/XC, mám svoje stálice a navždy v srdci uložené trate, no aj tak by som ich vedel vyradiť. Záleží od priorít. :)
14.01.2011 - 18:09:02
00
No pre mňa je prvoradá dobrá partia a to už na maratóne alebo výjazde :)
A myslím, že sa vlani veľmi dobre osvedčila schéma:
- sobota maratón, najlepšie dlhá trať
-nedeľa light výjazd ( :beer: :beer: :beer: ), cca 100-150 km :D
14.01.2011 - 18:14:17
00
v podstate suhlasim aj ja s CraObs-om, povodne som chcel dat viac odpovedi, no to by uz bolo prekombinovane. Samozrejme su maratony /Sulov, Fatransky,..../ ktore su oblubene a tie terminy sme ani nebrali do uvahy.
Takze otazka sa tykala skor tych menej navstevovanych ....aby som nikoho neurazil.....no pocty prihlasenych ma kazdy cykloklub /organizator/ na stranke.
I ked si myslim, ze do Kosic sa nebude chciet mnohym Bratislavcanom a opacne hoci v obidvoch lokalitach su skvele maratony - takze pocet prihlasenych moze ovplyvnovat vzdialenost.

Spravne polozena otazka by teda bola:
Zbieras na maratonoch body alebo sa zuucastnujes kvoli inym prioritam (skvela partia, vyborna trat, apod.)?
14.01.2011 - 21:20:05
00
tak oprav tu anketovu otazku :lol:
14.01.2011 - 22:29:31
00
Jano ty ticho :x ty prides aj keby Salzkammer padala ;)
14.01.2011 - 22:48:29
00
tak napr HORAL je pre Bratislavčana skoro je v riti sveta ale to je proste maratón kam ak okolnosti dovolia sa musí ísť.. len už to nieje jednodňová akcia treba prespávať (od piatku a najlepšie do nedele).. do Žiliny, Trenčína, Zvolena, Partizánskeho nieje problém ráno o 6 vyraziť a si na mieste s bohatou rezervou..

na druhej strane napr na GreenBike úprimne poviem by som necestoval 200-300 km.. trať nieje natolko zaujímavá aby som ju každým rokom chcel vidieť.. a hlavne nieje v žiadnej sérií (aj keď tento rok má byť Bratislavská nejaká), takže tam ludia nechodia z "povinnosti bodov"
pre mňa je to skôr proste domáca záležitosť :rock:
14.01.2011 - 22:55:46
00
V sezone 2009 som absolvoval celu CMS. Preco ? Nuz chcel som to skusit, spoznat trate, nove miesta a urcite aj novych ludi. Vsetko sa podarilo ;) Kedze som z vychodu to cestovanie po celom Slovensku bolo dost nervne a penazenka by tiez vedela povedat svoje :lol: Minuly rok som seriu vynechal a vsadil na netradicne preteky, ktore su mimo serie, ale je to tam skor o partii ( napr. Jarny sprint, 24 hod maraton ). Samozrejme domace maratony si dam sak preco nie sa raz za cas ponahanat. A mimo toho urcie mam rad stretnutia typu Varin Expedition a samozrejme nasa vlastna akcia Cyklo Camp. Tak si vyber z toho co chces :lol: Takze statisticky pre tvoj ucel to asi nema ziadnu vypovednu hodnotu :)
15.01.2011 - 06:20:10
00
Ale ma hodnotu, drocik :y: myslim, ze sa to da chapat ako odpoved c. 2 ;)
15.01.2011 - 08:32:09
00
Ja som prešiel celu CMS minulý rok. Tiež preto ako drotar aby som spoznal trate a nových ľudí. Vybral som si trate na ktoré sa určíte vrátim a sú aj také kde už nikdy moja noha nevkročí. Keď bude nejaká dobrá akcia mimo maratónov ktoré chcem absolvovať určíte sa rad zúčastním.
15.01.2011 - 14:05:01
00
až na pár výnimiek by som tiež preferoval sukromnú akciu pred maratónom
15.01.2011 - 14:23:21
00
keyboard_arrow_up