Zdravim. zaujimalo by ma co je to za zvuk preco to robi.a ci to vobec tak ma byt. mam tlmic fox dhx 4 z druhej ruky mal som ho na biku jazdil som nanom v pohode vsetko nic nebolo pocut a akurat vcera som si isiel zajazdit.po jazde v lese som isiel uz len po chodniku rovnom a pri miernych nerovnostiach alebo pri pribrzdeni ked tlmic trochu pracuje tak citim pod zadkom take tukanie.cital som si veci ohladom toho ze vraj to je propedal .ze zapina vypina.a ze to je normalne.iny zas ze je dobabrany propedal a iny zas ze si dali tlmic repasnut v servise a ze im to doslo tak ako to bolo.aj stym klepkanim.nieje tam ziaden vakel.takze neviem no co stym je a co si mam o tom mysliet.diki za kazdu odpoved
19.01.2011 - 22:08:36
00
propedal samony nepuka. moze to byt bud vzduch v tlmiacej casti tlmica, nejake fyzicke poskodenie tlmiacej casti, alebo to moze robit ulozenie tlmica v rame a na zadnej stavce (klzne puzdra sa to tusim vola). najskor to bude ten vzduch alebo tie puzdra, tlmic by mal byt servisovany tak raz rocne (vymena oleja, tesneni) a puzdra ak maju vakel tak tiez. ak si zrucny skus ich premazat vazelinou.
19.01.2011 - 22:32:28
00
Tak tak, ja by som zvuk pri zavzdušnení opísal ako "cvrkanie" alebo podobný zvuk. Ťažko sa to súdi podľa popisu. Keby bol problém s tým zavzdušnením, stačí sa ozvať. ;)
19.01.2011 - 22:37:55
00
no hej je to tazko takto definovat. ale ako take cvakanie klikanie alebo tukanie.ale som si 100% ist yze to vakel nieje.a keby som to chcel dat zoservisovat urobia mi to len cez slovkolex alebo je to niejaky beznejsi ukon ze to robia aj bezne v niejakej cyklopredajni ako servis.a co to tak priblizne stoji taky servis tlmica a aj tie nove puzdra.skqadial by som to najlepsie zohnal.scim mate dobre skusenosti.
19.01.2011 - 23:06:13
00
Slovkolex to spraví ale za mastnú sumu, no a ostatné predajne to bežne nerobia. ;)

p.s. PM ;)
19.01.2011 - 23:09:44
00
Zavzdusnenie je take cvachtanie alebo ako popisuje lapierre, vakel zas citis v ruke .. ale oba 2 veci myslim nie je citit pri jazde normalne, az teda nie je brutalne . potom niekedy vrzga tlmic, to sa da odstranit namazanim piestnice, v kazdom pripade to propedal s tym nema co, ze zapina a vypina .. to zas niekto :x .. asi bude nieco v tlmici pobabrane :(

Full servis Slovkolex asi 100e, bezne full servis nerobi nikto, lebo na to treba tlakovaciu bombu, ale len olej + komplet tesnenia a tlakovanie je tych 100e, ale repas tlmica, ak je nieco pokaslane, heh .. asi lacnejsie kupit na ebay novy :( .. napis Lapierrovi :nod:
19.01.2011 - 23:11:37
00
cital som ze komplet repas stoji do 100 € to je celkom poriadna palka.
19.01.2011 - 23:13:26
00
Neboj nič, máš tam hore správu. Prípadne mi tu hoď mail a ja ti napíšem.

Každopádne to za 100,- € nebude. ;)
19.01.2011 - 23:15:21
00
tak ako hovorim ze vakel to nieje lebo som chytal vsetko a je to pevne. pri jazde to citit len ked som isiel po hladkom chodniku sem tam niejaka mala skara v chodniku alebo som pribrzdil nahlo ma kus dopredu a spat a vtedy to citit.ked sa dotoho poriadne oprem tak to necitit..ale pri jazde ako som popisoval vyssie to dost zneprijemnuje.
19.01.2011 - 23:26:44
00
Bude to zavzdušnenie oleja. Vzduch pretečie labyrintom/ventilom ako prvý, t.z. pri malých nerovnostiach to dosť počuť, lebo začína prebiehať po vzduchu mierne spenený olej a kým príde ten olej bez vzduchu, treba ísť do zdvihu hlbšie. Pri veľkých nárazoch/prekážkach/prepruženiach to nejak výrazne nepočuť, pretože zrazu je tlmič hbloko v zdvihu. :)
19.01.2011 - 23:34:21
00
mne to robilo tiez... dal som kvapku oleja medzi vymedzovacie podlozky a toho valca kde je oko tlmica a ziadne pukanie
20.01.2011 - 14:44:26
00
no tak dnes som dal do cyklo servisu tlmic .povedal ze sa nato pozrie odvzdusni vymeni olej. ale hovoril ze ked budu dobabrane tesnenia ze to bude blbe lebo tie tesnenia nezozeniem.jedine dat do servisu v slovkolexe. dal som nalisovat novu tu vec nevime ako s ato presne vola.klzne puzdro ? lebo aj to bolo vybite. no a uvidime. tak som len chcel vediet ci naozaj sa nedaju zohnat tu nikde tie tesnenia?
20.01.2011 - 22:50:49
00
Všetko sa dá! ;)
20.01.2011 - 23:17:52
00
ale ako?:D a nema niekto skusenosti s pukanim/vrzgnutim vtedy ked sa zapriem do pedalov a zapedalujem? mam novu kazetu novu pilu novu osku nove kluky novu retaz.premazanu stavbu.
20.01.2011 - 23:38:21
00
Mne to raz robil aj ked ja som mal Float R stalo sa mi to potom co som sa ponahlal a som po pretekoch narychlo umyl bike wapkou a dost zblizka
no neviem ci to je tvoj pripad
21.01.2011 - 14:57:59
00
keyboard_arrow_up