cao,
presiel som aj toto forum a nejak som nedostal odpoved resp. radu, ktoru som hladal. takze sa pytam:

existuje niektora osvedcena znacka pre tretry? bol som v kamennych obchodoch a vyskusal asi 3 znacky, shimano (76,32,86 a tak), nortwave (spike), nejake holandske nespomeniem teraz nepoznal som dovtedy a tak ...

samozrejme ze som vyberal ktore mi najviac sadli. problem je v tom ze mam siroku nohu a take shimana pre mna nula bodov. najviac mi sedeli nortwave 80€ a cuduj sa videl som ich v nakupnom centre nie v bike shope tusim v intersporte.

ak nieco k tomu mate kludne napiste postreh budem rad. cenu neriesim ale nechcem profi kedze chodim tak 2-3x do tyzdna, proste ma mto ako zalubu nie ako

diky
15.01.2011 - 19:43:01
00
staci hladat, tem o tretrach je tu mrte, napr. co-si-mam-kupit/tretry-t12235.html?hilit=tretry
slusne tretry su aj Specialized
15.01.2011 - 19:57:36
00
specle maju pomerne uzku topanku... ak mu shimana nesedia, specle tiez nebudu,treba vyskusat
15.01.2011 - 20:08:15
00
staci hladat, tem o tretrach je tu mrte, napr. co-si-mam-kupit/tretry-t12235.html?hilit=tretry
slusne tretry su aj Specialized


ta co som prehliadol.uz citam. diky
15.01.2011 - 20:32:29
00
precital som temu... mam dilemu...
1. chcem spd
2. na bikovanie chcem tretry race nie turisticke(aj tak nemam ako vyskusat turisticke lebo skoro ziadne v kamennych niesu a s tych co som skusal ziadne mi nesedeli boli mi uzke)
3. niekedy chodim na biku aj do prace, s tym suvisi aj cesta na obed peso

a teraz-problemom je to, ze :
ak budem mat race tak do prace budem slapat na spd na malej ploche v obycajnych botach, cesta na obed bude ok a secko v poriadku (da sa to vydrzat?nesmika sa?mam nenarocnu cestu po rovine asi 7km=kusok) nechcem ani pedale 1/2 spd a 1/2 klasicky naslap,

ak budem mat turisticke co by som aj prijal okrem obeda ich nevyuzijem, pocas klasickeho bikovania zbehnem max do krcmi po kofolku niekde na vidieku

a teraz otazka?mal niekto taku dilemu?ako ste sa nakoniec rohodli?niekde som videl ze na shimana520 sa daju dokupit taka umela hmota na rozsirenie stycnej plochy.
diky
16.01.2011 - 13:32:22
00
Tú plastovú vec nekupovať. Raz som si v cyklo shope vypočul rozhovor predavača a mechanika o tomto a obaja povedali, že to nieje moc bezpečné a už to vraj nebudú ani objednávať. Aj samotný plast je dosť krehký, a ľahko sa dá z pedála vypnúť von.
Nuž a cesta robota-obed-robota. Odporúčam len doniesť si do roboty prezúvky/civilné topánky v ktorých pôjdeš, keďže v race tretrách sa nechodí zrovna pohodlne a ešte k tomu aj klopkajú na dlažbe, asfalte...
16.01.2011 - 13:59:06
00
Z vlastnej skusenosti, tie plastove chobotiny su tak na dve veci...Ono zo zakona vyplyva, ze bajk sa musi predat s odrazkami a na bikoch, ktore maju spd od vyroby, sa to prave riesi tymito chobotinami...
A dalsia vec, sa to aj hanbim priznat, ale v lete som presiel cca80km(1800m vyskovych) na spd a v trailovych botaskach a celkom pohodka, takze ani v dochadzani do roboty by som az taky problem nevidel(ak je to len 7km), len treba davat vacsi pozor...
Ale najlepsie riesenie uz bolo spomenute, prezuvky v robote:)
16.01.2011 - 14:21:38
00
3. niekedy chodim na biku aj do prace, s tym suvisi aj cesta na obed peso

A máš problém mať v robote niečo na prezutie? Snáď nechceš byť celý deň v tretrách?

Chodím do roboty aj na kole (9 - 10 km). Keď prší, idem autom, keď sa mi nechce ísť na kole, tak mestskou dopravou. Ak idem na kole, tak v cyklistickom a prezliekam sa do civilu. Ak idem autom, tak si do roboty veziem veci na prezlečenie, z roboty na vypranie. Už sa mi stalo, že ráno bolo sucho, poobede lialo. Tak kolo ostalo zamknuté v robote a ja som išiel domov autobusom...
16.01.2011 - 15:40:00
00
diky za postrehy, nemam problem s prezuvkami, aj tak sedim pri kompiku vacsinou v slapkach, bud to vidim na "obedove" prezuvky v rupsaku na chrbte resp. nechane v praci alebo opatrnu jazdu na civilnych botach, uvidime co sa mi odvedci

ked boli take 35teploty dokonca som chodil v zabkach...vtedy sa inak nedalo...a dost zvlastne som vyzeral ked som nejakeho bikera stretol hehe...no vecer sa ochladilo a sup v bikovom do lesa
16.01.2011 - 17:28:38
00
pridam aj ja...co sa tyka prezuvania sa tak suhlasim s tym co bolo napisane - prezuvat a prezliekat ak je ta moznost je najlepsie riesenie (a hlavne poriadne schovat a zamknut bajk :lol: )
a co sa tyka sirky tretier tak moja osobna skusenost je ze northwave su sirsie ako shimano, sidi a aj diadora...ak mas sirsiu nohu tak je to pre teba dobra volba...
16.01.2011 - 19:06:37
00
...momentalne mam buknute nortwave, este pobeham pre istotu...kedze je vsak mimo sezony tak neviem uvidime
16.01.2011 - 21:12:55
00
diky za info

tak nakoniec to su specialized sport mtb a pedale shimano 520...uz sa necudujem ze vsetci odporucate spd...dnesnych testovacich 12km ma stacilo presvedcit (aj ked prsty mi uz ku koncu mrzli v takom pocasi)

dilema prezuvky do prace sa bude praktizovat neskor na jar, teraz do prace auto
18.01.2011 - 22:37:42
00
diky za info

tak nakoniec to su specialized sport mtb a pedale shimano 520...uz sa necudujem ze vsetci odporucate spd...dnesnych testovacich 12km ma stacilo presvedcit (aj ked prsty mi uz ku koncu mrzli v takom pocasi)

dilema prezuvky do prace sa bude praktizovat neskor na jar, teraz do prace auto



uz som aj natiahol usta...prisiel som pred branku a tukol do nej kolesom aby sa otvorila...tak pozeram pozeram ako sa otvara a naklanam sa na jednu stranu, az tesne nad zemou som si uvedomil ze som si zabudol dat nohu na zem, tak som si zafarbil na hnedlo vsetko co som mal na sebe, hehe som sa smial
20.01.2011 - 08:03:11
00
keyboard_arrow_up