Ahojte, chcel by som poradit hlavne od vas co uz mate deti. Chcel by som dcerke kupit odrazadlo (bicykel bez pedalov). Uz sa veselo vozi na roznych traktorikoch a motorkach, teraz by som chcel uz v podstate jednostope vozitko. Mala bude mat o tyzden 2 roky.
Trochu ma zaraza to, ze vsade sa pise ze je to vhodne az od 3 rokov, teraz neviem do akej miery to je alibizmus vyrobcov. Preto by som chcel pocut vase nazory a skusenosti.
http://www.bombahracky.sk/hudora/39-odrazadlo-hudora-ratzfratz-princess.html

Dik
12.01.2011 - 09:44:26
00
sused to ma, mala mu teraz nechce presedlat na bicyklik, 2-3roky??? staci si pozriet triedu v jasliach, niektore deti ani poriadne nechodia, ine uz bicikluju, rozdiel vysky o hlavu......, takze nije 2 rocne dieta ako 2 rocne
12.01.2011 - 09:52:51
00
dcéra z "traktoríkov" prešli na taký hračkársky bicyklík - trojkolku zhruba v dvoch rokoch, síce to chvíľku trvalo, kým prišla, ako sa na tom točí, ale chce to len trpezlivosť a potom na taký úplne malý bicyklel s pomocnými kolieskami, bol to taký starý požičaný, tuším 12", potom dostala 16" s pomocnými kolieskami, na ktorom sa naučila, potom sme sa vrátili k tomu menšiemu bez pomocných koliesok a vzápätí znova na ten 16" bez koliesok...a dcéra nemala štyri roky, keď sa vedela bicyklovať a dokonca sme boli aj na také detské preteky
čiže klasické odrážadlo sme vynechali, čím nehovorím, že to nie je dobré, ale dá sa to aj bez toho
ten 16" palcový dostala na Vianoce a v máji už jazdila bez koliesok ale výhoda bola, že sa mohla bicyklovať po dome, aj keď bola ešte vonku zima... deti sa rýchlo učia, len to chce trpezlivosť
12.01.2011 - 10:37:48
00
Tiez sme so zenou spekulovali, ze to odrazadlo kupime, ale stalo sa inak...jedneho dna som sa obrnil veeeelkou davkou trpezlivosti (vacsou ako pred rokmi u starsieho syna ;) ) a posadil 2,5 rocneho syna na maly detcky bicykel s pevnym prevodom a zabite ma, bez pomocnych koliesok. Trvalo to hodiny (v niekolkych dnoch) a zivotnost mojej chrbtice sa znizila o tretinu :P , ale maly dnes taha po rovinke a miernym dolekopcom jedna radost...
12.01.2011 - 11:09:49
00
Moji chlapci sa naucili byciklovat s pomocnymi kolieskami, ktore som im upravil tak aby sa obe naraz nedotykali zeme. Zo zaciatku chodili nakrivo ale o dva dni uz vedeli ako na to. Urcite odporucam byciklik s volnobezkou aby si dieta zvyklo, ze ked netaha tak zastane. A samozrejme nauci sa spravnym navykom ako narabat s brzdou. ALe ako pisal Dotm zalezi to od konkretneho cloviecika pretoze motoricky vyvin je v takomto obdobi velmi rozdielny. A hlavne do toho dieta nenutit. Musi ho to hlavne bavit. A je dobre este dieta vybavit samozrejme prilboou, rukavickami a obycajne chranice na lakte a kolena zabrania bolestivym nasledkom pri padoch.
12.01.2011 - 12:38:59
00
tiez som uvazoval o odrazadle, ale nakoniec vyhral (ku spokojnosti vsetkych) nasledovny postup:
kolobezka do 2,5 roka, bycikel s pomocnymi kolieskami od 2,5 roka...

jednu nevyhodu pri odrazadle uvediem - straasne cenovo narocne - vydrz detskych topanok sa skrati na max. 1 mesiac, a ti, co vedia, kolko dnes stoja boticky, chapu... :!: ;(

2mailer: takze moja rada, preskocte odrazadlo a v lete uz mozete ficat na bajku... odrazadlo by dieta aj tak dlho nebavilo, ak pride bajk do cesty...
12.01.2011 - 13:35:50
00
Musi ho to hlavne bavit.

toto by som zdôraznil, vtedy to učenie ide lepšie
12.01.2011 - 13:47:46
00
Nasej sme kupili normalny detsky bicyklik,odmontoval som jej pedale,ukazal jej ako sa ma na tom odrazat a nechal jej to par dni takto.Po par dnoch sme sa vybrali na vhodne miesto,tvarila sa trochu kyslo ked som jej nazad daval pedale ze ona to nechce,ale som ju upokojoval v style neboj,uvidis ako to pojde...ked nasadla a zacala krutit,tak sa jej to zapacilo,ze uz chce s nami stale chodit :lol:
12.01.2011 - 14:58:33
00
Ja som tiež za kúpu detského biku a skúsiť zhodiť stred, vyskúšať a keď nie, tak nahodiť pomocné kolieska a ideš (bez toho, že by si prerobil na odrážadle)
My sa ešte len učíme sedieť, tak toto budeme riešiť tak o rok, ale nechcem zakladať novú tému tak sa optam tu. Čo hovoríte na cyklovozik. Máte niekto skúsenosti? Ani nie tak či sa oplatí alebo nie(to už prepočítavam tak pol roka :whew: ) ale skôr konkrétne skúsenosti s ním. Asi by mal byť odpružený ale na Chariot ( http://www.cyklovoziky.sk/# ) to nevidím, to skôr asi Westige Baby Trailer Cross ( http://www.sportmall.sk/westige-baby-trailer-cross-red-grey-black-2011/d-85348-c-984/ ) len neviem ako tu funguje v praxi to odpruženie. Na Chariotoch si ho pochvaľujú ale to sú strašné prachy. Ešte tak jazdeného Croozera Kid 1 bez odpruženia (ale nieje to týranie vlastného syna, keď má tato fula :wasntme: ?)
12.01.2011 - 16:10:35
00
nemusis zakladat novu temu, staci hladat... ;)

co-si-mam-kupit/privesny-vozik-za-bike-pre-dieta-t15836.html?hilit=chariot

biky/chariot-cougar-1-t23158.html?hilit=chariot

co-si-mam-kupit/chariot-cougar-2-detsky-vozik-t20672.html?hilit=chariot
12.01.2011 - 17:16:29
00
Sorry Dudo ale dostanem sa na net na pár minút, malý ti mláti po klávesnici, kliká myškou a milión ďalších zlých vecí ti robí, tak aj skúšaš googliť a pod. veci ale je toho tak veľa, že sa radšej proste (alebo sproste) opýtaš :angel: a skúsenejší ti poradia kde hľadať. :emo:
A inak ak som dobre čítal tak ho budeš mať už 3 roky a aj auto sa po lízingu mení :lol: nechceš ho predať?
12.01.2011 - 17:52:34
00
my sme kupili tento http://drobcekovia.sk/index.php?str=detail&id=1149&sekcia1=&sekcia2=&sekcia3=&sekcia4=
mal by byt seriozny a lahky. syn mal 2roky, ale neslo mu este na nom, nedociahol. pritom je vyssi ako ostatne deti. tiez si pochvaluju odrazadlo puky. mame tiez klasicku trojkolku (este ja som na nej jazdil). cital som na b-f rozne nazory a obhajovali najviac kombinaciu odrazadlo na ucenie rovnovahy a trojkolku na ucenie pedalovania.
12.01.2011 - 18:51:11
00
Dik za tipy :y: , na moznost odmontovat pedale som uplne zabudol.
Co ssa tyka chuti sa nebojim, na chodbe mame so susedmi traktoriky, auticko a jedno odrazadlo (ale velike) a mala jazdi jak blazon :)
asi to spravim tak, ze ju zoberiem do obchodu a kupim co jej bude sediet, lebo tam zalezi od roznych parametroch, hlavne vyska sedla a pod.
Prilba bude samozrejme (aspon mi nebude brat tu moju).
14.01.2011 - 06:26:17
00
Tak teda zaver je taky, ze na bicyklik sa nevytrepe, lebo ma 32cm od rozkroku po zem, inac na nom vie sediet ked ju posadim. Takze pockam minimalne do leta kym podrastie.
Pokial ide o cyklovoziky, tak mame doma croozer kid 2. Mala je spokojna, rada sa vozi, aj zaspi, mierne drncanie jej nevadi, jazdim len po asfaltoch, smer m. karpaty, hradza, rakusko.
20.01.2011 - 13:28:36
00
Videla som v ponuke dokonca veľmi pekné s drevenou kostrou (majú napríklad v Bike king/BA), aj som jedného drobčeka na takom drevenom nedávno stretla v reále. Akurát pri jeho pozorovaní (viac chodil ponad odrážadlo ako sa vozil, bolo mu už malé) som si uvedomila, že drevená kostra je "neprispôsobovacia" - nedá sa dvihnúť ani sedadlo, ani riadidlá). Je ale možné, že drevené odrážadlo môžu robiť viacerí konštruktéri = možno nie všetky sú "napevno". Ale vyzerajú veľmi pôvabne. :)
20.01.2011 - 13:51:07
00
keyboard_arrow_up