Ok ciez ta D5000 by mi mohla teda na zaciatok bohate postacovat ano? :)
11.01.2011 - 18:11:04
00
Mal som asi 2 tyzdne G11 pozicanu. Ako nie je to zly fotak, ale oproti mojej CANON D30+24-104/L4 to kresli o dost horsie. Na bezne kazdodenne bikovanie taktiez nepouzitelne. Skor sa priklanam k Canon S95, ma to RAW+, kopec modov a cena/vykon lepsia. Dalsi extrem je nejaky IXUS :)

PS: nahovno fotku spravis aj s zrkadlovkou, len sa viac natrapis :)


Jj, fotka sa da spravit zla alebo dobra s cimkolvek :D .. ale niektore veci sa proste daju len s urcitou technikou. Inak mal som a este mam doma Canon S45, vyborny fotak to bol, s nasadkou a filtrami bomba .. 5 rokov dozadu. Ixusik je super malicky, fajn fotak na maratony. Krasne fotky, ked je svetlo, a vyborne video, lepsie nez ta dementna Oregon kamera (az teda, ze Oregon je vodotesny).

FoXo4: D5000 je asi na rovnakej urovni ako ten Pentax.

Inak .. zrkadlovka + nejaky objektiv 25-150 je uplne v pohode vozitelny v batohu, vazi mozno viac nez nejaky kompakt .. ale da sa. Napr. STN takto vozi Canon EOS350D (myslim).

Vsetko je vec preferencii, co chces fotit, na co chces fotit, co s tym chces, cena , atd ... ale myslim, ze vyrobcovia by sa mohli trochu krotit :D
11.01.2011 - 18:23:24
00
Kolega ma ixus 105 tusim a videa ro robi super.
Fotky tiez robi pekne ked je svetlo sem tam som si ho pozicial na fotenie dakych veci co som doma letoval a tak. Len sa mu tiez pokazil :)

Ono jasne zrkadlovka sa da vozit to nieje problem len ide o ten risk ked spadnes alebo niekde nrazais atd. Skor si to odnesie zrkadlovka ako kompakt :(
11.01.2011 - 18:33:10
00
Ja by som ti poradil, aby si si aj ujasnil, čo plánuješ s tými fotkami ďalej robiť. Či len pozerať doma na PC, zdielať s ľudmi na internete alebo ich budeš aj tlačiť. Kvalita fotiek oproti zrkadlovke môže aj nemusí byť priepastná. Všetko záleží na okolnostiach, či už od toho čo budeš fotiť, ako to odfotíš, či bude dostatok svetla a hlavne čo s tými fotkami následne spravíš v PC. A samozrejme aj od toho čo od tých fotiek očakávaš a ako sa k foteniu "postavíš". Určite neplatí rovnica zrkadlovka=okamžite super úžasné fotky :)
Ďalšia vec je, že po kúpe akéhokoľvek foťáku, "treba" ešte investovať do púzdra/brašne, karty-ak máš tak nie, náhradnej baterky (alebo viac kusov), poprípade nejaký mini statív. Čiže to ešte treba prirátať k cene foťáku a výsledná suma sa tada zvýši.

Skús okrem tebou spomínaného nay popozerať aj iné eshopy, ceny môžu byť ešte nižšie a splátky sa dajú vybaviť v dosť veľa obchodoch. Pixmaniu by som neriskoval, nech majú akúkoľvek nízku cenu.

Na bike by som si ja osobne zaobstaral nejaký slušnejší kompakt, tipov tu už pár bolo, samozrejme za rozumnú cenu. Určite na biku oceníš jeho jednoduchosť, malé rozmery a váhu. Časom našetríš na zrkadlovku.
V prípade zrkadlovky by som možno popozeral aj nejaké inzeráty od ľudí čo prechádzajú na vyššie modely. Telo a nejaký základný objektív 18-55. Cena oproti novému setu je výrazne nižšia, stačí len hľadať.
11.01.2011 - 20:29:29
00
No NAY ponuka na splatky bez navysenia na 20 mesiacov co je super.
Inde ak by bol lacnejsi tak tam su drahe uroky. Uz par krat som sa informoval ohladom splatok a tie palky boli poriadne.

Navyse cez e-shopy ktore nepoznam a este cez ne vybavovat splatky do toho sa mi moc nechce.

Co sa tyka ojazdeneho tak jasne da sa ale dneska su ludia samy hajzel cest vynimkam a predaju hocco. Jazdene bez zaruky alebo s malou zarukou je velke riziko hlavne ak dotycneho vobec nepoznam preto asi je ist lepsie v tomto pripade do noveho.

Investicie dalsie to je mi jasne. Kartu mam, stativ tiez nie profi ale stoji. Cize to puzdro co by som zahrnul do splatkoveho :) Co som ratal ze ak by som zobral v hodnote 1000€ mesacne by som daval 50€ co by bola velmi prijatelna cena. Cena fotaku je momentalne pod 1000€ takze este tam daco mozem prihodit :D

Ak daju :rofl:
11.01.2011 - 23:38:24
00
wukie: z akého dôvodu pixmaniu nie?
12.01.2011 - 10:45:02
00
Z dôvodu dosť veľkého množstva negatívnych skúseností, ktoré som čítal o tomto obchode. Za pár ušetrených drobných sa to neoplatí, za viac ušetrených možno áno. Ale to bol len môj pohľad, veď eshopov je veľa, či už sk-cz alebo zahraničie. Každý nech sa zariadi podľa seba a svojich skúseností.
Ale radšej pošlem peniaze číňanovi do Honkongu alebo Taiwanu a budem dúfať v nepreclenie a nezdanenie na colnici :)
12.01.2011 - 16:09:41
00
Tak cetelemko mi splatky neschvalilo takze NikonD5000 pa pa :(

Ake obchody este inak odporucate co maju dobre ceny mate s nimi dobre skusenosti?
17.01.2011 - 17:56:58
00
Najprv si asi vyber, čo chceš kúpiť a potom hľadaj kde to majú najlacnejšie. Ceny rôznych vecí sú rôzne, jeden eshop má na nejaké veci dobré ceny a na druhé veci má ceny vysoké. Kamenné obchody podobne.
Ja som podľa druhu tovaru využil tieto: hej, biga, mall, ephotoshop, shark, sofos, realshop, alza, tpd. Plus zahraničné. Treba hľadať.
17.01.2011 - 18:10:40
00
Tak sa musim opravit, pekne ma zmagoril kolega z prace s tym crop faktorom :D .. takze ano, crop faktor realne priblizuje (takze prepocet na 35mm zodpoveda priblizeniu). Kvalita fotiekje samozrejme druha vec (pre vyrezy) a hlavne expozicne casy.
26.01.2011 - 15:16:48
00
keyboard_arrow_up