Zdravim, chcel by som sa spytat ci mate niekto skusenosti s vidlicou Magura Durin SL a s tlmiacim systemom ALBERT SL.. uz som toho prehladal moc, no nikde ze ako to naozaj funguje, a ci je to kvalitne a ci sa oplati do toho ist..
dakujem za rady :)
27.01.2011 - 17:16:02
00
No neviem, skúsenosť s Albert SL síce nemám no klasický Albert Select poznám. No a čo môžeš od toho systému čakať? Bude tam fixne nastavená kompresia a nebude to ani najcitlivejšie ani tvrdý lockout, jednoducho kompromis.
Mne toto príde už ako vrchol gramárenia a bral by som skôr (ak používaš lock) klasické riešenie s lockoutom.
27.01.2011 - 19:24:36
00
jj, presne som sa rozhodoval medzi Durinom Race a SL. Mal som na ne rovnaku cenu, nakoniec som zobral radsej klasicky Race (Albert) s lockom ako nizsiu vahu na SL. Tej automatike som akosi nedoveroval...
A som spokojny, chod je naozaj maslovy.
27.01.2011 - 19:48:29
00
diky za info..
to romanx: vies mi poslat nejaky link, kde to je cca v rovnakej cene, co si zanu dal? a si s nou spokojny? vahovo je tam rozdiel myslim cca 80g takze to moc neriesi..
27.01.2011 - 20:48:40
00
ja ju mam od Matta. V ramci dobrych vztahov, som mal trochen inu cenu ako na nete.
Inak ju mali v Cechach za 10400 KC, neviem teraz ten shop a nemam cas hladat. Bol to vypredaj 2010 modelov.
Mam ju novu, kupovanu tuto zimu. Mal som len 1 vyjazd, vyskusal som ju na drncavej trave a zehlila luxusne.
27.01.2011 - 21:05:55
00
ešte doplním:)

No ten SL systém bude proste málo citlivý. Myslím, že to bude ako keď zamkneš klasickú Albert select vidlicu a povolíš zlaté kolečko (to bolo na starších vidliciach) čiže stačila menšia sila na otvorenie tlmenia.

Inak Magura síce chodí maslovo, no ten odtrh by mohli ešte dosť vylepšiť. Nie je to clekom lineárne, proste po odtrhu nastáva mierny maslový "prepad".
27.01.2011 - 21:18:58
00
Dik za info.. nevies aspon cca kde to mohlo byt.. lebo dnes som toho uz prehladal strasne vela, a najlepsie co som nasiel je na suncycle.sk ale to az za 539€..
27.01.2011 - 21:21:58
00
http://www.zbozi.cz/items?sId=2E7MlFVDCYJIQxwsT49j&r=zbozi1&q=Magura+DURIN&origQuery=Magura+DURIN&sourceScreen=newItems&forceScreen=newItems&prevItemType=new&maxStockAvailability=-1&atDepotOnlyFlag=0&paymentType=&itemType=new&order=cheap&oldShire=&shire=&minPrice=&maxPrice=
27.01.2011 - 21:33:14
00
Martinux to nasiel: http://www.cyklostore.cz :y:
Bezne predavaju bielu vidlicu s ciernym matnym krkom. Matus mi zohnal bielu s bielym lesklym krkom, aku som potreboval ;)
Miro: za tu chvilku som nemal pocit, ze by bol ten odtrh taky zly. Ono je to zavodna vidlica a vela ludi ju nabombuje vzduchom a tak sa potom aj sprava-tupo. Na tych trsoch travy pekne papkala. Urcite kvalitnejsie ako na starej Rebe, necitil som spatne razy na riaditkach. Su to len prve postrehy, musim ju este lepsie otestovat v terene a pohrajkat sa s tlakmi.
Este jedno upozornenie: ten Maguracky lock je hrozne rachiticky (objimka je hroozne tenka-lame sa). Ponechal som povodny z Rock Shoxu a funguje to s nim bajecne. Te od RS vydrzi velmi vela...
27.01.2011 - 22:57:07
00
No z 2 Magúr čo som mal v rukách boli obe na tom horšie ako bežná RS.
Na veľkých trsoch tárvy sa to neprejaví, tam je samozejem najlepšie, keď vidla nešetrí zdvihom, pretože ich ľahko "vyhladí". No keby si s takou vidlou vbehol do fakt ťažkého terénu si stále pri doraze ak nie na doraze. :)
Toto je však vec priebehu zdvihu nie odtrhu.

Samotný komfort spoznáš lepšie na panelovej ceste, ak vidlica žehlí panely (malé nerovnosti) je fakt citlivá. Najlepšie to zistíš ak nafúkneš kolesá na vysoký tlak. :)
27.01.2011 - 23:41:32
00
ja viem ako ju otestovat, neboj ;) Len je momentalne hnus pocasie a spinit XC sa mi teda veru nechce. Mam trasu, kde sa vsetko prejavi. Len musim pockat. Pisal som, ze som mal len 1 jazdu a boli to naozaj len prve dojmy.
28.01.2011 - 07:49:13
00
Roman: presne si to s tým lockom vystihol, tiež tam mám RS namiesto pôvodného, ktorý skapal hneď po prvom páde.
Miro: zas nepreháňaj s tým ťažkým terénom. Osobne mám takú skúsenosť, že po prechode na Maguru s novými kolesami som kamenistý úsek na Magure prebehol pri 1.jazde ani neviem ako. Pri Fox Floate som ten úsek šiel ako posratý, ten komfort sa nedá ani len porovnať. Je pravda že sa jej páči chodiť viac k dorazu, no mal si teraz moju po roku jazdenia a nezdalo sa mi že by si spomínal, že je kvôli tomu pokazená či? Pre mňa osobne je Magura zatiaľ najlepšia vidla akú som kedy mal. Odhliadnuc od toho, že v zime dosť tuhne.
Ale pravda každému vyhovuje niečo iné.
28.01.2011 - 07:57:58
00
akurat aj Matt pridal na web jeden model http://www.suncycle.sk/cross_country/vidlice-mtb/magura-durin-race-2011-100mm/
28.01.2011 - 08:09:34
00
Nechapem, ako mozu tak jednoduchu zalezitost ako je ta objimka takto zfusovat. Tych konstrukterov by som hnal kade lahsie. Ved sa staci na nu krivo pozriet a uz sa lame. Ked som ju zbadal, reku...to na bike nepojde. Presmejdil som nemecke fora, vsetci sa nan stazovali a par ludi ho vymenilo za RS lock. Reku mam jeden zbytocny, vyskusam... a som vysmaty. :)
Odporucam kazdemu, ak ho planujete aj pouzivat.
Otazka rozbiteho terenu...hmm, mam Raceoveho 100 mm Durina a tam teda nie je predpoklad davat na nom nejake hrozne pekla. Na tazsi teren mam Santu so 150 mm RVL.
28.01.2011 - 08:15:54
00
neviem, ci sa Matus nahodou nesekol. Pretoze hento je novy model 2011-ma novy design nalepiek a trosku pozmeneny priebeh pruzenia, vraj progresivnejsi. Znizit cenu na rocnik 2010 chapem. Je to super cena.
28.01.2011 - 08:20:40
00
keyboard_arrow_up