od kedy sa sprchujem v studenej vode (najprv letna na namydlenie, potom plna palba studenej) nemavam problem s chorobami, ak neratam kiahne na prelome rokov :D
01.02.2011 - 16:17:20
00
Mňa zaujíma príjem a výdaj. Pokiaľ nemáš adekvátny príjem , pochybujem , že Ťa to Céčko zachráni. Čo myslíš že s tých 1000mg máš aké využitie pre organizmus.
Napíš čo ješ počas dňa aby som vedel na čom jazdíš. Rád sa poučím.


Johny cyklistika nie je kulturistika.Tam si nemusis pocitat kalorie bielkoviny a sacharidy ako sme to robili ked sme cvicili.Normalna strava 5-6x denne.Myslim ze mas stravu urcite zmaknutu.Bielkovin cca 1g/kg a sacharidov podla toho ako si na tom z tukmi.Ak chces ist dole tak ich bud budes vlnit co znamena sacharidove vlny a to sa robi tak ze v den volna cukrujes a v den treningu postupne znizujes sachry.Ak si s vahou spokojny tak jes co Ti chuti:)Ale ist dlhy trening bez sacharidov to by som nerobil.Ked Ta chyti hladak tak aspon maj vo vrecku nejake to €:)
01.02.2011 - 16:33:20
00
Veď ale mňa zaujíma čo jedia cyklisti, to je čo normálna strava? Ja nepoznám nenormálnu stravu.
Je problém aby tu niekto napísal čo je? Teraz sa ja pýtam, nekritizujem.
01.02.2011 - 16:43:31
00
AP, AnP, TMX..kua co to..sami profik :lol: ja vzdy po treningu stiahnem data do training center...pozriem aka bola priemerna rychlost a tep, ten je stale okolo 150-160, v normale som za chvilku :y: a tym to hasne..kila mam tento rok najmenej od kedy opäť jazdim, je pravda, že nikdy predtým som nezačinal v januari a viem ze este pojdu dole, ale chlapi, je tolko krasnych veci v zivote a aby som sa mal nad vsetkým zamýšlať :puke:

btw: andrej 25, kiahne to je detská choroba a ked si ich už raz mal by si ich nemal chytiť
01.02.2011 - 16:44:00
00
na imunitu:
pravidelne 2x týždenne sauna, vitamín C ako doplnol stravy, ale najlepší prírodný zdroj vitamínu C je obyčajná kyslá kapusta :muscle: ,
ostatné - pravidelná strava 5 x denne, príjem a výdaj nepočítam, snažím sa držať pravidla že jesť treba prestať keď človek este cíti hlad :hug:
a hlavne chlapci pohyb aj v zime, žiadne vysedávanie pred PC :punch: a počítanie príspevkov na tisíce
01.02.2011 - 16:45:06
00
no ja som sa ustalil so stravou na 2 x denne a ani to veľmi neprehánam, stačí mi to...5x to pre mna vela, ale všetko je subjektívne :y:
01.02.2011 - 16:48:27
00
no ja som sa ustalil na 2 x denne a ani to veľmi neprehánam, stačí mi to...5x to pre mna vela, ale všetko je subjektívne :y:


No pokiaľ nemáš manuálnu prácu tak sa to dá, ale ja by som umrel od hladu ak by som jedol len 2x denne. Keď o 5:30 raňajkujem tak o 9-tej si už hryziem nechty od hladu a to viem, že ešte musím počkať do min. 11-tej kedy sa naobedujem. Ak sa mi pošťastí tak medzi tým zošrotujem aspoň nejaký banán.

johny40: ja to neriešim s tou stravou. Proste raňajky musím mať poriadne lebo viem, že obed je ďaleko medzi tým ako som už vyššie spomínal. Obed normálka 2 chody potom olovrant (najlepšia kombinácia veľký kakaový Pribináčik s Kávenkami :D ) + banán a keď sa o 16-tej dostanem domov a nie som hladný, tak šup vybicyklovať stres z práce a večera zväčša studená, čo sa zosmolím a dorazím to niečim sladkým ak mám chuť.
01.02.2011 - 17:04:28
00
ja tak plnsie jem na rano a na obed vecera len lahsie ako polievka, nejaky jogurt a tak podobne a pomedzi to pucim do seba ovocie zeleninu zeby som nemal velky pocit hladu.

to radu: sauna je super vec, ked sa doliecim opat s nou zacnem.


Naposledy upravil Matso dňa 01.02.2011 - 17:42:07, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2011 - 17:30:55
00
romanx-Ja to podpichovanie beriem, ale od toho čo na to má.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

tak toto si netrafil

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
01.02.2011 - 17:36:13
00
Breer: kiahne som si odbil az teraz, spolu so zenou a detmi
a strava: rano jogurt + vlocky+ sus. ovocie, desiata jablko, obed normalka co je navarene...
podla toho kedy idem makat to trochu prisposobim, ak je vykend tak naozaj ten jogurt a ovos a o hodinu mozem slapat, ak vyrazam po obede tak si rano dam kludne udenaca a obed skor, alebo len nieco mensie a dotlacim pernikom a najem sa po jazde
01.02.2011 - 17:41:39
00
moj recept na imunitu asi kazdy poznate ..ale od kedy pracujem v rakusku tak mame na obed kazdy den salat a to znamena cibula a cesnak !

3 roky som nebol chory,samozrejme nejaka nadcha ale aj to iba par dni ...ale spotreba cibule je u mna okolo 750g na tyzden a jeden cely cesnak :) tolko k mojej imunite :)

a nejake to jablko...ovocie mi nejako prestava chutit..neviem preco zjem tak 1 pomaranc,3 mandarinky a par bananov do roka :(

dnes som si dal opat 15km behu :) ale tesim sa na vikendove oteplenie az na 1O stup v rakusku :)
01.02.2011 - 18:18:46
00
najlepšia kombinácia veľký kakaový Pribináčik s Kávenkami :D

Aaaa .. tu su tie kila .. pribinacik nezrat , lebo budes XXL .. ten maju jest deti lebo rychlo rastu :!:
A sladke nejest :shake: .. v tom sladkom je hromada tuku.

cippolo: asi to bude tym, ze ovocie sa trha zelene, dozrieva to v skladoch, napichaju donho injekcie, navoskuju a potom my mame zrat ;( .. ale ta cibula a cesnak :y: :y:

Cez vikend ma byt 10 ? :o .. to aby som dal doporiadku bajka :^)


Naposledy upravil lto dňa 01.02.2011 - 19:35:28, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2011 - 19:17:53
00
Strava? Jem, keď som hladný. Čiže pokiaľ nie som na biku (tam dlho hlad nepociťujem, mám iné starosti :D ), napchávam sa stále. Raňajky obvykle kaša, potom pokým je obed rôzne sladkosti, ovocie, nejaký obedík, poobede sladkosti a čo mi príde pod ruku, na večeru si najčastejšie zbúcham pizzu, lievance, kašu alebo to, čo mi príde pod ruku. A potom sladkosti a opäť to, čo mi príde pod ruku. :lol: Horšie je, že doma to nie je "sladkosti a mňam-mňam jedlo friendly", tak častokrát musím improvizovať, ak nechcem hrýzť nejaký šalát...

EDIT: Zabudol som dodať: 65-67 kg/cca 175 cm.


Naposledy upravil tmax dňa 01.02.2011 - 19:42:35, celkovo upravené 3 krát.

01.02.2011 - 19:31:34
00
Este je dobre poznamenat, ze ked ma clovek 20, moze zrat co chce, pri 30 uz obcas vynechat zbytocnu klobasku a slaninku, pri 40 by uz mal pozerat po zelenine a pri 50 uz staci pozriet na jedlo a pribera sa :D

tmax: a ked Ti nahodou pride pod ruku nejaka prehazka, presmykac, alebo nebodaj kazeta ? :o :lol:
01.02.2011 - 19:36:56
00
Tomas, ale ty si kyselina ;)
Ja jem 3 jedla denne. Na ranajky nesladene musli s mliekom alebo acidko s rohlikom. Na obed klasika teple jedlo-neobmedzujem sa. Okolo 15.00 do seba hodim jablko alebo banan pred bikom alebo vecernym behom. Veceriam cestoviny, chleba so zeleninou alebo kasu. Snazim sa postupne vynechavat vysmazane jedla, radsej cestoviny, pizzu alebo rozne formy sote s ryzou.
Lubo: sedi to presne :D :y:
01.02.2011 - 19:41:03
00
keyboard_arrow_up