Tomas tie tvoje komentare k vyjazdom sa mi pacia...vzdy sa cudujem, ze sa ti to chce pisat :)
ale citat sa to da...aspon vieme, ze mas vzdy po vyjazde pizzu :lol:
02.02.2011 - 14:31:17
00
tonito-v sériach a vyšitý? To si ma rozosmial. Tak si skús môj a bez zarážiek, nie ako si robil a polovicu si si pomáhal nohami. Daj si 25min. a uvidíš tréning ako vyšitý, budeš cítiť brušáky až v hrdle, to čo si robil doteraz je ako prechádzka jarnou prírodou. Ja cvičím a neoddychujem, to by som potom robil tréning pol dňa :y:
02.02.2011 - 14:33:46
00
mňa by seriózne zaujímalo, k čomu je takýto tréning dobrý a aké sú rozdiely vo výsledkoch oproti "tradičnému" tréningu napr. v sériách
02.02.2011 - 14:38:58
00
Toto by celkom zaujímalo aj mňa, lebo taký prístup som nezaregistroval ani u zástancov hardcore tréningu, či už v mojom okolí, alebo v časopisoch (musím povedať, že niektoré ich názory sú dobre extrémne, ale to je celkom jedno, hlavne nech si neublížia). Okrem toho by som poprosil aj spôsob, ako neomylne identifikovať na diaľku cheating pri vykonávaní cviku, smiešny počet opakovaní v sérii resp. oddychové zameranie tréningu - aby sa predišlo pochybnostiam, nemám na to, aby som robil sed-ľah 25 minút v kuse, 30 striktných opakovaní mi trvá cca. minútu, väčšinou robím len 5-6 sérií a aj napriek tomu účinok deň-dva cítim ...
02.02.2011 - 16:11:06
00
Johny nikdy som nepocul a nevidel aby niekto robil sed lah 25minut.Ak Ti ale takyto treningovy postup vyhovuje tak si tak cvic.Taktiez som nikdy nevidel cvicit pritahy so 100kg jednorucku......a takym sposobom aky so prezentoval vo svojom videu.Nemam proti tomu nic je to Tvoja vec ak Ti prinasa vytuzene ovocie tak asi vies preco robis take extremi.Mne sa staci zucastnit nejakeho maratonu a viem co je to bolest a hrana.Ty si rob sed lahy aj hodku a potom daj vediet ako Ta dlho boli velky brusny sval.Urcite to zaujima kazdeho.......hodne zdaru.
02.02.2011 - 16:27:26
00
.Mne sa staci zucastnit nejakeho maratonu a viem co je to bolest a hrana. :y:
02.02.2011 - 16:29:53
00
To že robím 25min. brušáky, je zámerne aby som robil vytrvalostné vlákna. Či v cyklistike sú tiež prestávky, viem že len v cieľi. Áno dá sa aj tak cvičiť ako tonito a gebula atď., ale to už je o niečom inom. Hlavne v cestnej cyklistike je zanedbané brušné svalstvo, ale pri jazde v stoji alebo špurte, je dobré ak ho máš. V MTB alebo zjazde už ani nevravím. Brušné svalstvo je spojivko medzi vrchnou a spodnou časťou tela, ak ho nemáš tak je to nanič. Prvoradá je svalová vyváženosť, pokiaľ niekde chýba, zákonite vznikajú zranenia.
Ja som len napísal ako cvičím, nikoho nenútim aby robil to isté, koho by to aj bavilo :D
02.02.2011 - 18:18:52
00
Ja si myslim, ze mam tolko svalov co potrebujem - ak ich treba viac, tak narastu same a nemusim sa kvoli tomu trapit. A ked nenarastu, tak to je ich problem, nie moj. :D
02.02.2011 - 18:21:54
00
pri takých mnnožstvách sed-lah velmi trpí spodná časť chrbta...treba pokrčiť kolena a dať asi na 40cm podložku lýtka
02.02.2011 - 18:58:40
00
Či v cyklistike sú tiež prestávky, viem že len v cieľi.

Jazdím už nejaký ten rok, najmä na ceste, ale občas sa zveziem aj v lese. A pokiaľ viem, tak v cyklistike sú prestávky. Nie síce také, že sa zastavíš, vydýchaš, natiahneš iné svaly, dáš pivko... ale do kopca si zamakáš, z kopca si vydýchneš, na ceste potiahneš špicu a v háku si orazíš. Časovka na ceste sa nejde na rovnej ceste len jedným smerom, mierne do kopca a proti vetru. Keď nič iného, tak aspoň v zákrutách sa dá pár sekúnd oraziť.

Len stíhačka na dráhe sa ide 4 km na doraz. Možno ešte aj hodinovka, ale aj pri tej sa pri podrobnom študovaní medzičasov na jednotlivé okruhy dajú nájsť orazové kolečká.

Nuž ale načo to tu píšem - kto z nás pôjde stíhačku pod 5 minút alebo hodinovku na svetový rekord? Všetci sa mali možnosť šponovať vtedy, keď boli mladí. Aj ja...

Nuž a k tej cyklistickej postave. Ideálny cestný cyklista má štíhle nohy, podľa možnosti čo najdlhšie aby mohol mať dlhé kľuky a tým bola väčšia páka. Nabúchané svaly mali len dráhari-šprintéri, aj tí však od tejto tendencie ustupujú. Vygooglite si fotky Theo Bossa. Na ručičkách svalstvo len také, aby udržali barany v rukách a vládali zatočiť. A najdôležitejší je prepadnutý rachitický hrudník, z ktorého sa však na spirometri v pohode vyfúkne 10 litrov vzduchu. V telocvični ešte nevyrástol žiadny cyklista.
02.02.2011 - 18:59:37
00
Jokov príspevok :y:

Johny40: Hlavne sa rozhodni aký šport chceš robiť.Tie "príťahy" vo videu ti v cyklistike nepomôžu ani prd.Príťahy sú síce super cvik pre cyklistov ale základom je správna technika a správne určená váha, čo v tvojom videu chýba, aj jedno aj druhé.

To že robíš brušáky 25min vkuse je úctihodný výkon, pokiaľ je pravdivý.Ale opäť v cyklistike nemá uplatnenie. Nepísal si že čo robíš pri tom, po tom a predtým. Ale pokial si dáš tie "príťahy" potom 25min brušáky tak je to stále len cvik pre kulturistov a nie cyklistov.

S tým že brucho je spojnica hornej a dolnej časti tela máš veľkú pravdu.Ale keď by sme sa chceli už veľmi špecializovať na cyklistiku, tak pre cyklistov sú najpotrebnejšie statické brušné svaly o ktorých som v tomto vlákne ešte nepočul, tzn. dynamické brušné svaly (aj brušáky) sa dajú rátať ako bonusový tréning brušného svalstva.Skús nadtým popremýšľat prečo práve statické svaly.Verím že na to prídeš.

Je to len moja rada ak sa ti nepáči ignoruj ma.

BTW moje pásma (18rokov)
AP:167,ANP:191,MAX:211,VO2max: 68.88ml/kg
02.02.2011 - 19:14:05
00
Pani nezabudajme na jedno ...sportovec je iba taky silny aky je silny jeho najslabsi sval!
a u cyklistov je to brucho ...brucho nam drzi chrbat a mozme pokracovat dalej a dalej ..ale je zima a pocas zimnej prirpavy by sa maly posilovat tie svaly ktore cez rok zanedbavame :)
02.02.2011 - 19:31:41
00
maxipayne - ja to cvičím tak aby ma nebolel spodok chrbta a to je že zastanem v polohe pred vystretím chrbta.
JoKo- ja som myslel prestávku a to čo si uviedol nie je prestávka. Prestávka je ak zastaneš a to je cieľ.
To že si sa šponoval predtým a teraz sa ti nechce, to nikto neberie, ja sa budem šponovať , kým mi bude chutiť a to mám o dva mesiace 41 :y: .
Ty si písal o ideále cyklistu a ja ako doplnkovom cvičení k cyklistike.
destik- prečítaj si príspevky aj trošku späť a tam sa dočítaš, že som robil najprv výpady a výstupy, čo myslíš zapájal som pri tých cvikoch statické brušné svaly alebo nie?
Tie príťahy je napísané, keď som ešte cvičil a nie teraz. Konkrétne to bola stávka, lebo som napísal, že som robil s tou váhou v sériách, čo mi neverili. Čo sa týka techniky nechajme tak, nechcem to tu rozvádzať, bavme sa radšej o cyklistike. Či sú pravdívé počty brušákov, môžeme sa dohodnúť cez SS, prídeš pozrieš zacvičíme, každý máme nejaký prach bolesti aj ja ho stále hladám :D
02.02.2011 - 19:58:29
00
to mám o dva mesiace 41 :y: .

Slovo strnast sa pise najskor 1 a az potom 4 :D
02.02.2011 - 20:57:13
00
tak k tej priprave, mam intenzivnu na gauci pri pc, trenujem stiskanie mysi a tukanie do klavesnice :lol: a naberam hmotu :rock:
02.02.2011 - 21:13:34
00
keyboard_arrow_up