_andrej_: tak vzdy sa da najst vzorek ktory Ti sadne :lol:
cippolo: no ten krvny tlak zial neviem aky mam pri zatazi :( .. skoda, ze to tepak neukazuje. Rad by som vedel, ci mam vysoky systolický alebo diastolický :?: .. privelky tlak krvi obvykle ukazuje na problem s oblickami.
06.02.2011 - 22:18:47
00
vidis a presne oto ide ..nikdy som nemal a nemam problemy z tlakom ..ale ak ide clovek hranu moze stat vselico a vsetci pozname iba tepy ..ale co sa deje dalej v nasom tele ,to vie malo kto a nato su dobre testy aby sme vedely aj ako sme natom zdravotne ,ked si ho uz chceme davat aby sme nedostaly infarkt :lol:
07.02.2011 - 10:00:30
00
:tmi: to tam tie y/i strielaš podla kocky?
07.02.2011 - 10:16:31
00
vidis a presne oto ide ..nikdy som nemal a nemam problemy z tlakom ..ale ak ide clovek hranu moze stat vselico a vsetci pozname iba tepy ..ale co sa deje dalej v nasom tele ,to vie malo kto a nato su dobre testy aby sme vedely aj ako sme natom zdravotne ,ked si ho uz chceme davat aby sme nedostaly infarkt :lol:
Nuz som jeden z tych stastlivcov, ktory ma tlak lekarsky pod kontrolou :tmi: takze v pricipe vztah medzi tlakom a tepom je takyto. Ak ma akekolvek cerpadlo dany menovity vykon, zvysenim otaciek sa vykon nezvysi ale zvysi sa prietok prepravovaneho media. Pri medikamentoznej liecbe hypertenzie su lieky ktore tlmia aj tepovu frekvenciu. Takze tieto problemy treba konzultovat s lekarom aby mohol nastavit optimalnu liecbu. Mna to nijako fyzicky neomedzuje a dokonca lekar kvituje moje sportove aktivity. Nebezpecny je vysoky nelieceny tlak, pretoze ten neboli.
07.02.2011 - 11:00:44
00
všetci raz zomrieme to je jediná absolútna istota v tomto živote :rofl:
07.02.2011 - 11:19:06
00
Ano kazdy raz zomrieme a kazdy ma ten kopec po ktorom sa splha cely zivot iny.Niekto menej strmi a dlhsi,niekto ma stojku ale za to kratsiu ale moze to byt aj inak.Ale na vrchol sa dostaneme kazdy zvlast a potom ked pojdeme dole kopcom uz bude tazko zabrzdit.....nejak som sa nechal uniest uvahami:)
07.02.2011 - 12:17:57
00
pekne :y:
07.02.2011 - 13:11:55
00
"Len máte jednostranný pohľad na vec. Akurát sa musím smiať. Však je úplne jedno, či skončím 5., 10., 20. alebo 50., najmä pri konkurencii na Slovensku..."
no asi to nie je celkom jedno....
lebo pri objemoch ktore jazdiš, by si nemal končit asi nikdy pod čislom 4 - 5
a ak to tak nie je ...tak potom "soudruzi z NDR udělali někde chybu"
a toto sa ti asi snažili predrečníci nenápadne naznačiť

odporučam napriklad toto na začiatok:
http://www.beh.sk/mod/clanky/knihou-kontrolovany-trening-nic-nepokazite
07.02.2011 - 16:04:03
00
Tak toto je úplne super kniha, DOPORUČUJEM!
07.02.2011 - 19:57:39
00
LL, takto jazdím len tento rok, minulé boli iné. ;) Takže nejaké závery bude možno vyvodiť až na prvých pretekoch v tejto sezóne.
07.02.2011 - 20:18:13
00
Uz tmaxa nechajte na pokoji, my s nim chceme bajkovat, nie zomriet :D
07.02.2011 - 20:32:08
00
Zatazenie na urovni anaerobneho prahu sa povazue sa velmi ucinny prostrieďok rozvoja vytrvalostnych aerobnych schopností."

toto je pravda, ale zároveň ľudia, čo toto tvrdia aj dodávajú, že pri športovom tréningu, aby bol čo najúčinnejší treba dodržať určité zásady a jednou z nich je aj na začiatku prípravy má prevládať objem a až potom sa pridáva intenzita...
na druhej strane, ani ja to nedodržujem a cítim progres, čo je logické, ale nie je to relevantný dôkaz, ktorý by vyvrátil tvrdenie, že základná vytrvalosť je zbytočná...ako cykloturista sa tiež radšej povozím tak, ako mi to vyhovuje... iné to jevšak u pretekárov
07.02.2011 - 21:06:08
00
nevravim ze ZV je zbytocna, ale to ze ZV sa da naberat aj inak ako jazdenim v zone ZV
07.02.2011 - 23:41:09
00
tak minuly tyzden 13h, tento by som mal este pridat, ale dostavam sa na limit zamestnanej hlavy rodiny,
odhodlal som sa dnes do prace na biku, po 2km sa mi rozpadla volnobezka :@ , takze zbytocne pripravy na jazdu za tmy...., ak chcem dohnat cas, budem si musiet zobrat den dovolenky a ist slapat, alebo zajst na ranny spinning
08.02.2011 - 07:37:54
00
LL, takto jazdím len tento rok, minulé boli iné. ;) Takže nejaké závery bude možno vyvodiť až na prvých pretekoch v tejto sezóne.


Zaciatok sezony by mal byt este v pohode, otazkou je prave druha polovica sezony... ;-)
08.02.2011 - 07:40:37
00
keyboard_arrow_up