AUTHOR Bikemaratón Súľovské skaly

18.06.2011
4. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (65)
18luboss18alena zdravotackaasalnbikerka40bimjeambrachoc-34CraObsde Fectfalko32FlakynoFlinkerftakopyskgabiski76gebulaGreywolficemanivliivodrnojanci30JaniakJarule22jasopetoJojojoziCCkalcokapoKockaktmpatrikkubasltomaturmaxxspMiMiNoMircelimiropesmishoxMisqa12mysteryoborPa3kpegasusPipikovicR-u-d-eRaBaRomanRoman_Zilinaromanmromanxrootshifty12smido20Sp4jostevohortstevolcTerrytomy89Trancetritolunigenavankesvulpeculayoyo
Vazeni sportovi priatelia,

po dlheeeej odmlke sme tu opat. Prve info uz je na www.cyklotour.sk V polovici februara pribudnu propozicie a koncom februara aj prihlasovanie. Co myslite, bude trinastka stastne cislo a od kolies sa vam konecne bude prasit...? Bolo by nacase!

Spomienkovych tisic fotiek na mokry rok 2010 najdete v historii bikemaratonu.

Za SCK CYKLO TOUR Sulov sa tesim na stretnutie s vami 18.6. v Sulove :sun:
02.02.2011 - 21:24:00
00
Slavo, tešákujem sa aj ja. Aj na tvoj milý úsmev :D Dúfam, že dáme nejaký predsúľovský výjazd s obzretím časti dlhej trate. ;) Mám pocit, že tento rok sa prášiť bude. Veď môj bicykel už dva roky na ten maratón čaká. ;)
04.02.2011 - 11:40:38
00
Možno bude tento rok "come back", ak nepôjdem do Pece...
04.02.2011 - 11:42:24
00
Zdar Slávo!
Medzi novinky patrí ďalšie rozšírenie vyhodnocovaných kategórií z 26 na 29. Vrátili sme sa ku oddeleniu pretekárov s licenciami ELITE A, B a U23, a na trasách 48 km a 25 km sme rozdelili najpočetnejší vekový interval u mužov na 19 – 29 rokov a 30 – 39 rokov.

Výborne!!! Týmto ste si u mňa veliké plus spravili. Už len poriadne potrénovať a črtá sa zaujímavý výsledok :devil: :devil:
07.02.2011 - 13:02:20
00
Osobne sa už veľmi teším na svoj 3. súľovák, preto dúfam, že by už veru pršať nemuselo :)
A taktiež sa mi páči oddelenie jazdcov s licenciami od hobbíkov! Výborne! :y:

Samozrejme na tento maratón sa teší celý tím Lednické kone!
(Súľovák považujeme za náš "domáci" maratón.)
08.02.2011 - 20:11:33
00
Super, hádam sa mi ten termín podarí uvoľniť. Ak áno, tak sa teším. Len dúfam, že nebude sajrajt ako 2010. Inak rozdelením na licencovaných a nelicencovaných konečne získava maratón opäť zmysel. Maratón je pre mňa masovka pre amatérov. Profíci sa môžu realizovať inde, alebo už teraz v inej kategórii. Palec hore
16.02.2011 - 21:52:14
00
Tak tak, nech si jazdia Slovenský pohár alebo zvlášť kategóriu. :P Slavo :handshake: :y:
16.02.2011 - 22:29:22
00
No 29 kategórii, to za chvíľu bude mať kategóriu každý pretekár :o
17.02.2011 - 06:58:27
00
Možno by ich nemuselo byť toľko, ale licencia a bez licencie je základ, ktorý by mal byť vždy.
17.02.2011 - 10:57:29
00
Inak rozdelením na licencovaných a nelicencovaných konečne získava maratón opäť zmysel. Maratón je pre mňa masovka pre amatérov. Profíci sa môžu realizovať inde, alebo už teraz v inej kategórii. Palec hore

Licencovaný nie je to isté ako profík, kedy to konečne pochopia všetci! Licencia ti akurát umožňuje pretekať v iných kategóriách, akými sú len OPEN. Licenciu mám aj ja a neviem o tom, že by som bol profíkom... Rovnako ju môžeš mať ty alebo Fero Pečeňa z Hornej Štubne.
17.02.2011 - 12:07:43
00
ked uz sme pri tom - 2/3 licencovanych sa aj tak zaregistruju ako nelicencovani - NIC sa tym pre teba TomasTom nezmeni...

schvalne - bude viac ako 10 ludi v hlavnej licencovanej kategorii? :)
17.02.2011 - 12:35:47
00
Ahoj Slavo
29 kategorii ??? to je sice fajn , ale bude jen větší nespravedlnost. Světový trend je opačný. Když je Bikemarathón závod s hromadným startem, tak je největší problém řazení na startu .
I proto se zavedla u UCI závodů jedná kategorie pro muže nad 19 let. Mladší by marathony ( ty dlouhé) neměli ani jezdit. Na MS se řadí nejdřív ženy pak po cca 30 minutách jedou muži elite a v třetí vlně turisti. Já to nenazývám hobby , bez licence apod., ale turisti.
Vítězové jsou jedna žena a jeden muž.
Pak může pořadatel udělat klidně i 100 kategorií podle věku, pohlaví,rasy,náboženství,sexuální orientace, počtu převodů,hmotnosti jezdce,..., ale všechny tyto kategorie nejsou ničím jiným než formou tomboly za podaný výkon. Klidně se odměňují i nejpomalejší....
Při hromadném startu je nemožné spravedlivě postavit závodníky na start podle kategorií. Za největší fopa pak považuju to, když odměna v kategorii je větší než v absolutním pořadí. Zažil jsem již trapasy kdy absolutní vítěz byl do 23 let, a nedostal prize money ani kolo pro vítěze, protože hlavní hodnocenou kategorií byla elite.
Tolik mé zamyšlení k čemu máme kategorie, když se stejně v nich nedá závodit.
17.02.2011 - 13:02:03
00
tmax,
podľa môjho názoru sa maratóny ujali hlavne vďaka amatérom a v podstate pre nich vznikli a vznikajú. Podstata je tá, že v každom je trocha súťaživosti a je proste smiešne ak v jednej kategórii je niekto, kto chodí do práce, stará sa o rodinu a pritom voľný čas venuje bicyklu s niekym, ktor rodinu nemá, všetko mu platia buď rodičia, alebo team, najazdí ročne x krát viacej kilometrov a medzi tým ešte preteká na profi súťažiach. Takto, nechcem aby to vyzeralo, že niekomu závidím, ja každému doprajem, ale pre neprofíkov sa v podstate stráca pol motivácie na maratóne štartovať, kedže ich nezaujíma výkon profíkov, ale sebe rovných. ;) Dúfam, že sa dalo pochopiť, čo mám na mysli.
17.02.2011 - 14:01:48
00
no zrovna Tmax je taká špecifická kategória :) síce má licenciu ako píše ale je to úplný amatér (aj keď teraz má za sebou team), nemá riadené tréningy, program, sponzoring nič.. využíva akurát to že má študentský čas a nemá babu ;)

ale tiež mi nieje úplne jedno keď sa tam špacírujú v rovnakej kategórií jazdci ktorí ťahajú na repre napr., to že štartujú je ale v poriadku trochu to okorení závod v jednom smere ale zároveň úplne zabije v druhom.. a je to fakt nuda vidieť na bedni stále tých istých "noliferov" :finger:
že sa ten "profík" zapíše do amatérskej kategórie aby vyhral je jeho vec :n:

ale aby som nebol len OT, dúfam že tento rok už aj odštartujem :rock: chcem sucho, slnko, 24° a pekné baby na občerstvovačkách :angel:
17.02.2011 - 14:24:28
00
Vsetko co tu riesite zaujima podla mna iba nepatrne percento sutaziacich. Tych, ktori maju ambicie umiestnit sa niekde vysoko, pripadne ich laka samotna cena pre prvych 3 v kategorii.
Ja, ako hobbik, sa mozem porovnavat so supermi bez ohladu na kategorie. Po preteku pozriem vysledkovu listinu a porovnam si svoj cas s hocikym. Ci uz s kamosom, alebo celkovym vitazom.

Inak by ma zaujimalo, kolko z tych ambicioznych ludi by doslo na maraton, keby nebola vyhlasena ziadna prize money, pripadne vecna cena :-).
Potom sme svedkami toho, ze nejaky borec, ktory je schopny zajazdit dlhu trat okolo 10. miesta radsej ide na detsku kratku, len aby bol prvy a bral nejaku cenu. To je podla mna smutne.

90% ludi ide na maraton aj tak bez sance na cenu za umiestnenie. A dalsi pohlad na vec je ten, ze preco zakazovat profikom a drzitelom licencii ucastnit sa tychto podujati len preto, ze maju viac talentu, pripadne kvoli treningu obetuju ine veci v zivote..

Treba zrusit penazne a hodnotne ceny za umiestnenie a uvidime, kto ma zaujem o maraton a kto len o ceny. Peniaze koniec koncov znicili aj vrcholovy sport...
17.02.2011 - 14:33:05
00
keyboard_arrow_up