miro tym chcel povedat ze aj tak ti moze fotky FB zobrat lebo ich davas k nim...ze daco take cukor. uz spravil ze pouzil cudzie fotky a potom natom zarabal..ale pokial su tie fotky neni dako inkriminujuce tak je to asi jedno :)
09.02.2011 - 09:00:20
00
samotny FB mi je ukradnuty (takou paranojou netrpim). Tu ide o tretiu stranu, aktivitu cudzej aplikacie/firmy.
09.02.2011 - 09:09:44
00
veď do profilu tiež vypisujem veci ktoré sú verejné a lahko zistitelné aj z iných zdrojov..
profil ktorý nemá ani fotku ani nič z profilu okrem mena viditelné sa trochu míňa s filozofiou a významom "sociálnych sietí" a keď ešte niekto má miesto mena nejaký pseudonym tak to ani nehovorím :tmi:
09.02.2011 - 10:48:28
00
Podla mna sa profil bez fotky a verejnych informacii nemusi minat s filozofiou FB - je to len vec pohladu a toho, ako chces FB vyuzivat. Ak mas zaujem, tak si cez FB v kontakte/interakcii so znamymi ci mas abo nemas vo verejnom profile realnu fotku a info. A zverejnovanie len informacii, ktore nepovazujes za intimne/sukromne, je samozrejmost a plati vseobecne.

P.S. To, ze nejake zakladne info sa o väcsine ludi da najst na webe predsa neznamena, ze treba teraz tie udaje vesat vsade automaticky tak, aby boli pristupne vsetkym rovno v centralizovanych databazach, kde si bude moct o Tebe clovek vyfiltrovat "vsetko" na jednom mieste. To je velmi nebezpecne. Na SK/CZ sice este pojem kradez identity a s tym suvisiace dalsie obrovske problemy prilis nerezonuje, ale spytaj sa na to napr. v UK, kde riesia desiatky/stovky pripadov rocne a rastie to vraj obrovskym tempom. Ked Ti domov pride splatka uveru z kreditnej karty, ktoru si v zivote nemal, uz bude neskoro. Samozrejme to nie je len o FB, ale o vseobecne zodpovednom nakladani s informaciami - nevyhadzovat do odpadkov postu, vypisy z bank, nevyziadane zasielky s kreditnymi kartami atd. atd.
09.02.2011 - 11:46:17
00
mi povedz ako sa skontaktuješ s ludmi (na ktorých kontakt teraz nemáš) keď máte obaja pseudonym, bez fotky a jediného zverejneného údaju..
moje "všetko" je meno, mesto, tuším aj telefón (+škola a práca).. keď mi má dojsť niečo domov tak už musí niekto pátrať po adrese a ďalších údajoch a keďže sa k nim dostal (len na základe mojho pravého mena) tak sa k nim dostane aj so súkromným nastavením..
ovela viac by ťa malo srať nakladanie s tvojimi osobnými údajmi u operátorov, v poisťovniach a iných inštitúciách ktoré majú tvoje rodné číslo, číslo OP a sú/boli/a budú cielene napádané..


btw keď sme pri fotkách, nechcel FB zaviesť automatické rozpoznávanie tvárí? či to aj je?
09.02.2011 - 12:05:51
00
No ved ja nehovorim ze ta Tvoja filozofia je zla, len mne to nejak nesedi. Ak chces aby Ta ludia z minulosti s ktorymi neudrzujes kontakt vedeli lahko najst, tak je potrebne uviest realne meno, mesto, skolu a fotku a to je v norme, ale ja sa na to pozeram prave tak, ze ludi z minulosti, s ktorymi nie som k kontakte ani k zivotu nepotrebujem. Mozno casom prehodnotim...

Co sa tyka tych fotiek, tak nie prilis dokonala funkcia "automatic face detection" v istej forme funguje - vie Ti ponuknut zaber na ktorom je identifikovatelny ksicht na otagovanie, ale automaticke priradenie mena podla mna fungovat nemoze, lebo tie fotky nie su tak idealne, aby ich dokazal nejaky algoritmus spracovat a bezchybne k nim priradit jedno z tych stamilionov mien z FB.
09.02.2011 - 14:30:50
00
automatické priradenie netreba.. skor by šlo o roztriedenie na použitelné foto s xichtom od ostatných ťažko/nijako zneužitelných..
09.02.2011 - 14:44:20
00
:n: Nepáči sa mi to! :lol:
13.02.2011 - 19:44:41
00
konečne nejaká fajná funkcionalita, fotky zobrazuje v origo veľkosti :y: to sa bude šmírovať :P :lol:

imm.io
16.02.2011 - 20:04:52
00
Myslím, že to je prínos. Je veľký rozdiel ako zobrazovalo fotky predtým a ako teraz. Predtým boli strašne skreslené.
16.02.2011 - 20:21:07
00
mne ot zasa strasne lezie na nervvy :(
16.02.2011 - 20:24:09
00
mne tiež.. FB nieje foto server
16.02.2011 - 20:56:12
00
Ja sa zase rád pozriem na fotky čo hodí niekto z priateľov z túry alebo bajkovačky a pokiaľ sú kvalitnejšie zobrazené tak je to len prínos pre mňa.
17.02.2011 - 07:03:50
00
Podla mna sa profil bez fotky a verejnych informacii nemusi minat s filozofiou FB - je to len vec pohladu a toho, ako chces FB vyuzivat. Ak mas zaujem, tak si cez FB v kontakte/interakcii so znamymi ci mas abo nemas vo verejnom profile realnu fotku a info. A zverejnovanie len informacii, ktore nepovazujes za intimne/sukromne, je samozrejmost a plati vseobecne.

P.S. To, ze nejake zakladne info sa o väcsine ludi da najst na webe predsa neznamena, ze treba teraz tie udaje vesat vsade automaticky tak, aby boli pristupne vsetkym rovno v centralizovanych databazach, kde si bude moct o Tebe clovek vyfiltrovat "vsetko" na jednom mieste. To je velmi nebezpecne. Na SK/CZ sice este pojem kradez identity a s tym suvisiace dalsie obrovske problemy prilis nerezonuje, ale spytaj sa na to napr. v UK, kde riesia desiatky/stovky pripadov rocne a rastie to vraj obrovskym tempom. Ked Ti domov pride splatka uveru z kreditnej karty, ktoru si v zivote nemal, uz bude neskoro. Samozrejme to nie je len o FB, ale o vseobecne zodpovednom nakladani s informaciami - nevyhadzovat do odpadkov postu, vypisy z bank, nevyziadane zasielky s kreditnymi kartami atd. atd.



s tym vyhadzovanim vypisov a roznych dokumentov s osobnymi udajmi s tebou uplne suhlasim. ale skladovat doma haldu papierov tiez nie je super. ak je niekde napisana co i len moja adresa tak skartujem a potom az vyhodim. mozno to prehanam. :) ale zase nechapem ludi ktori napriklad na FB vypisuju mena surodencov, rodinne fotky a ine info. fotky z akcii su ina vec.

ale ked tak nad tym rozmyslam. ked je clovek na internete tak sa daju lahko o nom zistit informacie.

inak som tyzden uspesne bez FB. dovod? vela casu som stravil na nom v praci
17.02.2011 - 07:32:56
00
Andrej, tak ja tiez vsetko na com je moje meno, adresa, cislo uctu atd. neskladujem doma a skartujem. Ci si mal pocit, ze nevyhadzujem = mam doma? :D

Inak este som nemal na FB cas, ale pisali o tej uprave co sa tyka fotiek (lightbox) uz na konci septembra 2010. Pekne dlho im trvalo nasadenie. Ale ak sa nedaju fotky preklikat bez zväcseneho nahladu/lightboxu, tak sa mi to asi pacit nebude. Uvidim...
FB uz umoznuje upload fotiek vo vysokom rozliseni (namiesto 720 px po novom az do 2048 px). Samozrejme standardne sa na FB stranke zobrazuje len 720 px, ale cez odkaz "Download in high resolution" pri konkretnom zabere sa da tento stiahnut do PC vo vyssom rozliseni. :clap:

Zda sa, ze tych zmien je viac, ale vsetko mi este asi nefunguje - aspon som teda nespozoroval:
http://www.insidefacebook.com/2010/09/30/improvements-photos-high-resolution/
17.02.2011 - 09:35:14
00
keyboard_arrow_up