No niektore telefony "vedia", kedy boli zhruba vyrobene a ked davas datum starsi, tak sa im to nepaci. Aspon u mna to tak bolo. Ked som si raz chcel odskusat nieco na starej aplikacii, tak som musel este vyhrabat so suflika stary telefon a tam nastavit stary datum a tak skusat. Tam som to rozchodil a na novom telefone to vobec neslo. V kazdom pripade, toto je len hint, netvrdim, ze je to akurat Tvoj pripad.
11.02.2011 - 23:35:22
00
yoyo skúšal som ten test so zastavením pri spustenej aplik. rýchlosť sa pohybovala 0,0- 0,3km/h, a Hdg /netuším čo to môže byť/ sa pohybovala tiež v stovkách niečoho.
Podla tohto tam ten filter pravdepodobne nieje alebo nieje akt.
12.02.2011 - 17:24:09
00
Nuz vyzera to tak. Tak odporucam pocas vyjazdov pauzovat GPS pocas dlhsich zastavok v bufete, aby si nemal najazdene kilometre navyse ;)

No a co sa tyka toho Hdg, netusim, co by to mohlo byt.
12.02.2011 - 22:21:30
00
Skúšal som aj Endomondo ten také zmätené veci nerobí ale vlnu v zastavanej časti hodí aj on.
Zajtra ak bude počasie tak pustím obidva trackery súčasne a uvidím ako dopadne porovnanie.
Dúfam,že to baterka vydrží. ;)
12.02.2011 - 22:41:34
00
Hdg môže znamenať Heading (niečo ako kurz, smer).
13.02.2011 - 09:19:15
00
jni to je dosť možné :y:
Dnes na výjazde som zapol obidva prog. a Endomondo vyzerá,že filter má, zač. aj koniec výjazdu je stabilnejšie zaznamenaný.

Prílohy:

Screenshot 2011-02-13_15-04-42.jpg
Screenshot 2011-02-13_15-04-42.jpg 1.05 MiB thumb_up0thumb_down

Screenshot 2011-02-13_15-04-56.jpg
Screenshot 2011-02-13_15-04-56.jpg 929.95 KiB thumb_up0thumb_down

13.02.2011 - 15:13:20
00
Ano. Podla toho, co pozeram, tak si trackoval do oboch aplikacii naraz. Tj z GPS dostavali rovnake data. Ked si vsimnes, tak ten Endomondo Ti naratal o 170 metrov menej, co bolo sposobene vyfiltrovanim tych nepresnosti (hlavne na zaciatku a konci). Je to cca 5 promile, co ja absolutne zanedbatelna odchylka. Ale keby tych usekov, kde by si siel velmi pomaly, stal alebo behal pomedzi budovy bolo viac, rozdiel by sa zvysil.

Este sa spytam, kde to mas umiestneny mobil, ze tak divne ratal kadenciu? 64 sa mi zda dost malo, ale v zime je vsetko mozne ;)
13.02.2011 - 18:59:42
00
Nosím ho v zadnom vrecku bundy alebo dresu.
13.02.2011 - 20:04:40
00
No to je dalsia vec (3D motion sensor), ktora by ma zaujimala, ako je v sportstrackeri naprogramovana. Kroky meria perfektne, aj ked je v zadnom vrecku nohavic, ale ked som skusal na veslovacom trenazeri, tak nic nenapocitala, aj ked som si mobil prichytil ku laktu, ktory opisuje relativne velku drahu dopredu dozadu, ako aj hore a dolu. Samotny senzor je hodne citlivy, a tiez to bude problem toho, aky filter tam naprogramovali. Podla toho, co som sa s tym chvilu hral, tak mi to zatial vyzera, ze skor nez samotny pohyb, kontroluju zrychlenie a rataju narazy nohy na zem. Akurat, ze su tam prednastavene sporty, tam sa s tym mohli pohrat a povedzme to veslovanie spravit na zmenu smeru vpred a vzad, pripadne bicyklovanie hore a dolu. Potom by to bolo super.

Myslis si, ze tych 64 fakt zodpoveda tomu co si slapal? Lebo ja som to este na biku neskusal. Iba beh, chodzu a veslovanie.
13.02.2011 - 23:41:32
00
To mi ani nenapadlo,že by to mohlo robiť aj kadenciu. Ja som bol naštvaný prečo mi to ráta kroky na bicykli ked v nastavení cyclo som to vypol. :o Teraz to zapnem a vyskúšam.
To číslo sa mi nevidí pretože dlhodobú kadenciu mám +-80. Síce na zimáku mám klasiku 52/39 a na jednici jazdím kompakt 34/50. Ale asi by to mohlo byť zhruba rovnaké.
Na zmeranie sa mi nechce prehadzovať merač takže porovnanie môže byť až na jar.
Ešte som si všimol jednu vec u obidvoch apl. a to meranie nad. výšky. U obidvoch mi to pridáva zhruba rovnaké metre.U mňa je štart v164m.n.m a zriadenie dáva cca o 50m viac. no ked dám kml súbor do google map tak to sedí presne.
14.02.2011 - 14:40:04
00
No, ako hovorim, to meranie kadencie na biku asi nebude fungovat, lebo podla mojich testov tie kroky meria podla pretazenia a nie pohybu. Ale mozem sa mylit a mozno najdes miesto na tele, kde to bude merat spravne. Ale vela takych miest, kde sa da pocas bikovania sa mobil pohodlne odlozit nie je a ten sensor nie je externy.

Ak to chces vypnut, tak chod do Settings ->Activities -> Vojdi do aktivity, ktoru chces editovat (Neviem, ci mas nastavenu cyklistiku alebo MTB) -> tam nastav "Enable pedometer" = NO.

Meranie nadmorskej vysky je s GPS hodne nepresne, moc sa nan nespoliehaj(radsej vobec :-)).
Ked pobehas s kurzorom po mape v google maps, tak si vsimni, ze v pravo dolu Ti ukazuje aktualnu nadmorsku vysku miesta, kde sa nachadzas. Google ma udaje o nadmorskej vyske celeho zemskeho povrchu. Takze je celkom mozne, ze pri importovani trasy automaticky prelozi nadmorsku vysku svojimi vlastnymi datami. Predpokladam, ze sa to bude dat niekde nastavit (ktoru vysku ma pouzivat) , ale nemam ho tu nainstalovany. takze Ti to neviem pozriet ani potvrdit.
14.02.2011 - 15:35:55
00
Teraz som bol venčiť psa tak som sa hral. Krokomer funguje iba ked si v pohybe akonáhle som ostal stáť tak krokomer ukazoval nulu.Nereagoval na poklep,pohyb ani zvuk skrátka nula. Pri pohybe sa spustil a reagoval dosť presne na zrýchlovania a spomalovania. Ale zasa to nesedelo s rytmom krokov. Predpokladám,že to nejako prepočítava. :swear:
Hdg asi smer nebude naskakovali hodnoty od 0-300 nezávisle na natočenie alebo polohu. Škoda,že tam nie su jednotky. :o
Krokomer som vypínal presne tak. :y:
14.02.2011 - 17:37:17
00
S tym google maps je to tak, ako som hovoril. Ked das open -> a vyberies subor (kml, ktory chces zobrazilt), tak zobrazi dialogove okno, kde posledna volba znamena "upravit nadmorske vysky podla vysky zeme". Ked ju zrusis, ostanu Ti original namerane hodnoty. Ale nerobil by som to, Earth ich bude mat presnejsie. Iba barometricke meranie je presnejsie a aj to iba ked sa akurat nemeni pocasie.
14.02.2011 - 19:12:18
00
Sport Tracker Vám zmeria napríklad aj nastúpané metre? Alebo dá sa to nejakým spôsobom získať? Ja ho používam ale na toto som zatiaľ neprišiel.
21.02.2011 - 11:27:20
00
No priamo pozriet myslim, ze nie, ale ak to fakt potrebujes, tak si trasu vyexportuj a natiahni do nejakeho ineho software. Ale ako tu uz pisal, meranie nadmorsej vysky GPS-kom je velmi priblizne.
21.02.2011 - 16:41:29
00
keyboard_arrow_up