romanx: Nič si z toho nerob. :shake: Ten uphill je to najťažšie a najhoršie, čo som doteraz mala možnosť na akciách zažiť. Radšej dvakrát Dubničák ako jeden Ahoj . :emo: Ale je to pre mňa zároveň sakra výzva - totiž ak to zvládnem v čase, za ktorý budem môcť byť aspoň trocha hrdá, budem si môcť povedať, že som už celkom dobrá. Hmm..nejako mi už prestáva stačiť akciu "len dokončiť"...netreba hneď bedňu, ale dokončiť DOBRE.

(A keď je najhoršie a už motivačne ani Jezus nepostačí - máme ešte v zálohe motivačný športový citát Juniora Mewilla: Vidím silu...vidím hrdosť...vidím poriadneho chlapa, ktorý sa s nikým a s ničím ne*ere.... :rofl: :lol: ) PS: chlapa v mojom prípade prosím nebrať doslovne. :angel: :lol:
14.02.2011 - 14:36:45
00
ja tadial VZDY chodim do lesa. Je to moja najpriamejsia, najkratsia trasa.
Aj ked kvoli Pazhimu by som sa mohol premoct.
tmax: ;) :lol:


Naposledy upravil romanx dňa 14.02.2011 - 14:50:44, celkovo upravené 1 krát.

14.02.2011 - 14:48:27
00
ja si myslim ze je to cele jedno ... na tom strku popri rodinnych domoch na zaciatku (ak si nepletiem trasu) sa clovek (bezny clovek nie tmax) aj tak tak vynervaci a zadycha ze na dobry cas moze rovno zabudnut

Na uphill musíš mať šprintérske vlohy, mne vždy trvá cca 15-30 km, kým sa rozhýbem, čiže v tom úvodnom stúpaní jazdím radšej pomaly, lebo by som ďalej na rovine nevládal. Väčšina tam od štartu dupe ako zmyslov zbavené, asi aby "to dobre vyzeralo"...

Zaujímavé, ako sa zase 2 mesiace pred akciou začína teoretizovať. :lol:
14.02.2011 - 14:49:20
00
hm zaujimave čitanie :D
14.02.2011 - 18:43:07
00
Na uphill musíš mať šprintérske vlohy, mne vždy trvá cca 15-30 km, kým sa rozhýbem, čiže v tom úvodnom stúpaní jazdím radšej pomaly, lebo by som ďalej na rovine nevládal. Väčšina tam od štartu dupe ako zmyslov zbavené, asi aby "to dobre vyzeralo"...


Ked ma cely ten pretek pod 10 minut, tak by si mal dupat ako zmyslov zbaveny od startu az do ciela. Predtym si predsa mozes dat 30km rozjazd, ci?
14.02.2011 - 23:15:37
00
este stale je to mtb casovka do vrchu - kyslik sa tam mina MRTE rychlo a ako Tomas vravel v strede ho treba viac ako na zaciatku...
15.02.2011 - 01:17:20
00
No ako som ďaleko s prípravou, už som si začal všímať ten nevyužitý bike v garáži a čakám na teplejšie časy.
15.02.2011 - 02:33:51
00
este stale je to mtb casovka do vrchu - kyslik sa tam mina MRTE rychlo a ako Tomas vravel v strede ho treba viac ako na zaciatku...


No, to je na diskusiu, ci viac casu stratis v strmom kopci alebo na rovine. Kazdopadne, kazdy pojde tak, ako ma natrenovane. Pri tak kratkej casovke by si ale mal ist hranu cely cas, tam neni priestor na setrenie sa (na neskor), ak chces byt vo vysledkoch hore.
15.02.2011 - 07:24:55
00
Casovka na 10min.Tak to je hej uz pretek 8)
15.02.2011 - 10:15:24
00
by som ta chcel pocut povedat tuto vetu v priebehu minuty po dojazde :P
15.02.2011 - 10:20:30
00
Ved nehadam sa ze by som si hrabol ale uznaj 10min........To je asi len pre ludi z blizkeho okolia nie?Kto by sa trepal niekolko desiatok km na 4km pretek.
15.02.2011 - 12:14:39
00
veď uphill nieje jediná časovka na slovensku..
ale pre srandu si vylez nejaký podobný kopec čo to dá.. že ako sa budeš hore cítiť
15.02.2011 - 12:24:53
00
Ved nehadam sa ze by som si hrabol ale uznaj 10min........To je asi len pre ludi z blizkeho okolia nie?Kto by sa trepal niekolko desiatok km na 4km pretek.

No prednedavnom sa tam dotrepal vyhrat jeden namakanec do Ziliny :D
15.02.2011 - 13:14:52
00
Cawte nechce sa mi zakladať nové vlákno tak len taká otázočka. Mám 186cm a 69kg normálne nie po treningu :). Skrátka som dosť šľachovitý a svalnaté mám len nohy, na ruky som doteraz ani na prsia necvičil. A vyzerá to dosť smiešne veľké nohy a vrch ako špajdlík(aj keď tam dačo je som predsa len s dediny :$ ). Teraz som si kúpil dverovú hrazdu a už týždeň cvičím s 6-7kg činkou, drepy....

Myslíte si že je to pre mňa dobré ?
mohlo by mi to v cyklistike pomôcť či to budú len zbytočné kilá naviac?

ps.: nechcem vôbec naberať na rukách max. objemy a zdvýhať 40kg činky, len chcem dať telo do rovnováhy (nohy,ruky).

Mám pokračovať : ÁNO/NIE ?? dôvod ?
15.02.2011 - 23:04:42
00
No myslim, ze si dost mimo temy, tak len skratka.
ANO.
Dovody.
Jednak je naivne si mysliet, ze posilovanim hornej casti musis nabrat kila. Lezci maju chrbaty siroke, ruciska silne, robia desiatky zhybov a vazia 60 kg aj s lezkami. Od posilnovania sa totiz nepribera, ale od jedla.
Retaz je taka slaba, ako jej najslabsia cast. Slaby vrch tela limituje aj pri bikovani. Netvrdim, ze ma byt super silny, ale igorovat ho nie je rozumne. Navyse ak vobec neposilnujes vrch a mas silny spodok, je otazkou casu, kedy sa dostavia zdravotne problemy. Svalstvo ma byt v celom tele vybalancovane.
Inak nerozumiem tomu strachu pribrat par kil svalstva, ak nie si profijazdec, ktorym zalezi na kazdej sekunde.
15.02.2011 - 23:36:37
00
keyboard_arrow_up