Čavte, potreboval by som poradiť. Chcel by som kúpiť niečo z týchto multimediálnych prehrávačov

http://www.alza.sk/audio-video/multimedialne-centra/divx-s-titulkami/18851872.htm

ale nemám s nimi žiadne skúsenosti a nepoznám ani človeka ktorý by niečo také vlastnil ( majú len DVD prehrávače alebo rekordéry ), preto neviem čo od toho môžem očakávať. Preto by som rád vedel :

- prehráva to v pohode všetky podporované formáty tituliek a všetky podporované formáty videa ? Nie sú problémy s verziami kodekov ? V PC s tým nemám problém, stiahnem si najnovší update z webu a hotovo. Dá sa to aj na tom prehrávači ??

Mám totiž veľkú zbierku DivX filmov, ale drvivá väčšina je s titulkami (originálny dabing je jednoducho neporovnatelne lepší než predabovanie slovenskými alebo českými hercami , navyše si sem-tam pustím film aj s anglickými titulkami ).

Mám aj DVD player ktorý prehráva aj DivX filmy, ale tam je problém práve s tými kodekmi videa, takže napr. z 50-tich filmov mi v pohode prehrá len 20, zvyšných 30 filmov mi neprehrá vôbec alebo nefunguje zvuk, obraz je príliš zaZOOMovaný (čiže vidím z neho len orezanú časť),atď. Rád by som sa tomuto všetkému vyhol práve zakúpením toho multimediálneho playera . Zvládne to ????
07.12.2010 - 13:13:19
00
ano mal by prehrat vsetko
ja som tiez nad tym rozmyslal, ale nakoniec som kupil DVD player s usb vstupom...predsa len som chcel kukat filmy aj z DVD
toto ma vyhodu, ze to mozes zosietovat s pc a mozes teda pozerat filmy priamo z HD v PC bez toho, aby si mal iny externy disk pripojeny na toto
07.12.2010 - 13:18:35
00
No DVD práve nechcem :) . Aj keď vstup pre USB alebo prepojenie s PC je dobrá vec, ale predsa je to len práca navyše všetko to prepojiť a nakoniec ani PC nemám v tej miestnosti kde TV, je o poschodie vyššie. Mám aj kopec DVD filmov ale tie DVD médiá už nahlodal zub času, sú poškriabané a preskakujú, takže DVD už nechcem .

Do toho mult. prehrávača si kúpiť aspoň 1 T disk a parádička, všetko v kope, v jednej škatulke mať celú zbierku filmov...hmmm :inlove: .
07.12.2010 - 14:14:03
00
potom j to pre teba ako stvorene :)

mne bol odporucany najviac tento
http://www.alza.sk/western-digital-tv-live-d144536.htm

vraj vyhral aj nejake ocenenie alebo co :)
07.12.2010 - 14:17:36
00
neviem, kolko chces investovat a ci hladas aj kvalitu... ale mozem odporucit toto: HTPC
07.12.2010 - 14:48:43
00
No DVD práve nechcem :) . Aj keď vstup pre USB alebo prepojenie s PC je dobrá vec, ale predsa je to len práca navyše všetko to prepojiť a nakoniec ani PC nemám v tej miestnosti kde TV, je o poschodie vyššie. Mám aj kopec DVD filmov ale tie DVD médiá už nahlodal zub času, sú poškriabané a preskakujú, takže DVD už nechcem .

Do toho mult. prehrávača si kúpiť aspoň 1 T disk a parádička, všetko v kope, v jednej škatulke mať celú zbierku filmov...hmmm :inlove: .

To sedi, ale len ak chces raz naplnit disk a nechat tak. Ak budes chciet postupne doplnat, mazat, cize aktualizovat obsah disku a nebudes zosietovany, budes musiet behat s diskom medzi prehravacom a PC. Da sa to, ale vyuzijes len cast jeho moznosti. Napr. prides o to, ze ak by si bol na sieti, mohol by si na TV sledovat aj streamy.
Praca s prepajanim sa da zredukovat na minimum, ak pouzijes WiFi.

S kodekmi a formatmi to je tak, ze nikto Ti nezaruci, ze Ti to bude hrat "odteraz a navzdy a vsetko". Firmware sa aktualizovat da, ale nie je povedane, co a kedy sa aktualizuje (ci aj kodeky a ako rychlo po uvedeni noveho kodeku). Tiez necakaj aktualizacie firmware donekonecna. Aj v dokumentacii sa uvadza potreba konverzie do formatov, ktore vie prehravac prehrat, cize tu je situacia podobna ako s beznym DVD prehravacom.
07.12.2010 - 15:04:07
00
Ja mam DVD-rekorder s usb vstupom.Stiahnem film(aj s titulkami),dam na usb-kluc sup do rekordera.Nemal som ziadny problem s kodekmi,titulkami,s nicim.Pekne vsetko nacital a prehral.
07.12.2010 - 19:54:48
00
alebo si postavit take nieco http://www.youtube.com/watch?v=BatakM9iAik
ale to by asi vyslo moc draho :)
07.12.2010 - 20:49:09
00
Ja mam uz asi mesiac Xtreamer SW a mozem ho len a len doporucit. Dokupil som k nemu este externu DVD napalovacku, ktora je napajana z USB-cka, takze mam kompletny system. Prehravac podporuje aj NAS a UPnP. 8)
07.12.2010 - 21:50:24
00
Tu je link na celkom dobry test multimedialnych prehravacov, sice rok stary, ale da sa tam toho dost naucit a aj dozvediet o najpredavanejsich modeloch.

http://technet.idnes.cz/hit-letosnich-vanoc-jediny-prehravac-ktery-potrebujete-pro-svou-televizi-15x-/tec_audio.asp?c=A091116_115206_tec_audio_nyv
08.12.2010 - 00:49:07
00
ja osobne mam pocitac pripojeny k telke cez hdmi a ked ma raz dvd prehravac omrzi tak kupim rozumnu zvukovku a do preprakov dam 5.1 nie z dvd ale z pocitaca ... je to tiche je to efektivne a nemam problem s kodekmi pripadne sa da pouzit spdif pripojenie a to ma uz hocijaka vstavana zvukovka a urcite to podporuju aj receivre ...
08.12.2010 - 14:40:13
00
Super, popozerám ten test a aj ten Xtreamer. Kombinovanie s PC úplne zavrhujem , PC mi slúži už len na behanie po Webe a na archiváciu muziky a filmov. Hry už nehrávam a navyše je to nehorázny požierač € , stále treba čosi upgradovať :swear: . S tým je koniec . Aj to je dôvod prečo hľadám nejaký mult. prehrávač (doteraz som filmy pozerával na PC ).
08.12.2010 - 18:56:29
00
Som pred kupou multiprehravaca no poviem pravdu nedokazem sa zorientovat v tom mnozstve ale hlavne technicky nie som zdatny.Mam domace kino ktore prehrava len DVD nic ine aj to si vybera disky.Na Pc ktory vsak nemam v tej istej izbe pozeram ostatne formaty.Takze chcel by som vas vsetkych poprosit o radu co si kupit napisem vam strucnu predstavu a sumu do akej som ochotny ist.
1.Externa pamat aspon 2 TB
2.Prenos dat medzi Pc a multiprehravacom cez Wifi
3.Prehravanie DTS 5.1
4.Prehravanie Full HD
5.Suma okolo 200 Eur
Na znacke mi nezalezi
Vopred vam dakujem
16.02.2011 - 13:13:23
00
XtreamerPRO with USB WIFI Antenna

shop.xtreamer.net

Zvlada kapacitu az do 4 TB. Disk (disky) si treba dokupit.
16.02.2011 - 16:01:41
00
Som pred kupou multiprehravaca no poviem pravdu nedokazem sa zorientovat v tom mnozstve ale hlavne technicky nie som zdatny.Mam domace kino ktore prehrava len DVD nic ine aj to si vybera disky.Na Pc ktory vsak nemam v tej istej izbe pozeram ostatne formaty.Takze chcel by som vas vsetkych poprosit o radu co si kupit napisem vam strucnu predstavu a sumu do akej som ochotny ist.
1.Externa pamat aspon 2 TB
2.Prenos dat medzi Pc a multiprehravacom cez Wifi
3.Prehravanie DTS 5.1
4.Prehravanie Full HD
5.Suma okolo 200 Eur
Na znacke mi nezalezi
Vopred vam dakujem


1. Co je externa pamat? Myslis USB disk?
2. Prenos dat cez WIFI je zalostne pomale... navyse chces pozerat filmy v HD formate vies si predstavit kolko budes kopcit 8-10GB film po sieti na HDD?? Urcite natiahnut kabel... WFI mozno postaci na prehravanie filmov po sieti ale pocitaj pri vyssiom datovom toku so sekanim
3. XTR bez problemov dokonca jeden z prvych prehraval HD DTS MASTER a TRUE HD (zvuk z BR diskov)
4. Samozrejmost
5. 170 euro

Najlepsia volba pre teba je ten hore vyssie uvedeny Xtreamer PRO. (pozor je bez HDD!) albo jeho lacnejsia (skoro rovnaka po HW stranke) verzia je Xtreamer SW. Xtreamer ma aj dobru cesku a slovensku komunitu takze chybu urcite nespravis... Jedina nevyhoda PROcka je troska hlucnejsi chod (teda aspon pre mna) inac mu nemam co vytknut.

dodo
16.02.2011 - 16:13:01
00
keyboard_arrow_up