katko - v bode 4 nie su písaní chodci ani turisti = neúplné , nejasné.

Ito - v zmysle prednosti v jazde ak sa stretnú niekde na križovatke lesných cestičiek, ďalej - či sa jazdí vpravo, kto má prednosť na "singláči" v stúpaní tí čo idú hore alebo dolu, zahadzovanie odpadkov... atď. Myšlienka kódexu (mne by sa viac páčilo "pravidiel cyklistu" :-) ) nie je zlá ale vyššie spomenutý text je len naznačený potratík = iba načatá problematika a o jazykovej úprave nehovorím, radšej :D Preto si myslím, že to nemá význam. Ale to je len môj súkromný názor po 20 rokov bicyklovania. ;)
15.02.2011 - 23:49:08
00
ono celkovo ten príspevok nemá hlavu ani pätu, takže je otázne, či stojí za to sa nad tým zamýšľať ;)
16.02.2011 - 06:55:27
00
Tak logicky, asi kto má prednosť v stúpaní? Ten čo sa aj očami snaží dostať o meter vyššie, alebo ten čo aj očami brzdí v zjazde aby toho prvého nenabral?
16.02.2011 - 08:13:15
00
Zalezi na uhle pohladu.
Ten co ide zhora by mal mat prednost, pretoze ma zuzene sance volit stopu.
Ten co ide zdola by mal mat prednost, pretoze ma zuzene sance znova nasadnut.
Na druhej strane ten co ide zhora musi mysliet, ze naproti sa nemusi objavit len stupajuci biker ale moze tam byt zaparkovany lesny stroj, padnuty strom ci potulujuce sa dieta ...
16.02.2011 - 09:32:40
00
prednosť zdola..
16.02.2011 - 17:25:49
00
Nikdy by som striktne neurcoval kedy ma kto kde prednost, pretoze niekedy ten zdola moze bez straty namahy casu a energie uhnut a hodne pomoct tomu co ide zhora a naopak. Pokial sa budeme riadit nejakymi regulami, to nikdy dobre nedopadne. Kde sa da, staci pravidlo pravej ruky , sedliacky rozum, ohladuplnost a schopnost empatie. A ak niekto spravi chybu nemalatit a nestrielat toho druheho. Pozdrav, usmev, pochopenie , ohladuplnost , dokazat sa ospravedlnit je to, co je dolezite, nie milion kodexov :fubar:
16.02.2011 - 20:31:42
00
všeobecné pravidlo porebuješ.. tak ako máš prednosť zprava, z hlavnej atď na ceste.. samozrejme ti ale nič nebráni tomu aby si týpkovi mávol alebo blikol nech z tej vedlajšej sa zaradí keď je hustá premávka a musel by tam stáť 15min alebo by odtial normálne nikdy nevyšiel..
16.02.2011 - 20:54:10
00
keyboard_arrow_up