AUTHOR Bikemaratón Súľovské skaly

18.06.2011
4. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (65)
18luboss18alena zdravotackaasalnbikerka40bimjeambrachoc-34CraObsde Fectfalko32FlakynoFlinkerftakopyskgabiski76gebulaGreywolficemanivliivodrnojanci30JaniakJarule22jasopetoJojojoziCCkalcokapoKockaktmpatrikkubasltomaturmaxxspMiMiNoMircelimiropesmishoxMisqa12mysteryoborPa3kpegasusPipikovicR-u-d-eRaBaRomanRoman_Zilinaromanmromanxrootshifty12smido20Sp4jostevohortstevolcTerrytomy89Trancetritolunigenavankesvulpeculayoyo
Zdravim,

ako vidim, licencie rozprudili debatu. To je OK. Je pravdou, ze v nasich slovenskych podmienkach nemame tolko bikerov, ktori sa mozu tesit z profesionalneho cyklistickeho chlebicka, ako je tomu napriklad v Cechach. To oddelenie sluzi na jednoduchu vec. Pretekari ELITE a U23 sutazia medzi sebou vo svojej kategorii, ostatni, vratane Masters - veteranov maju svoje kategorie. Na 88 km startuju vsetci naraz, na 48 km v dvoch vlnach kvoli velkemu poctu ucastnikov. Takto maju hobbici moznost stat na starte s nasimi najlepsimi bikermi (ak sa prihlasia...) a mozu si s nimi v ramci svojich schopnosti zasutazit. Vitazi vsak budu ocenovani samostatne. Tak isto v dohladnej dobe neplanujeme vyplacanie penazi. Odmenou su vecne ceny. Ani delenie startov podla kategorii u nas nebude.

A este poznamka ku rozdeleniu vekovej kategorie muzskych hobby ucastnikov do 39 rokov na 2 kategorie 19-29 a 30-39 rokov. Na tomto sme sa dohodli na debate organizatorov pretekov, zaradenych do Valasskopovazskej MTB serie 2011. V tejto vekovej skupine startuju asi 3/4 ucastnikov, preto sme chceli urobit radost dalsim ludom, aby sa mohli postavit na bednu. Preco sa nepotesit?

Prapovodna myslienka cyklomaratonov cestnych aj horskych bola, aby si mohli zajazdit predovsetkym bezni ludia, pre ktorych su tieto akcie prilezitostou stretnut kamosov, trochu sa na trase vyzmykat :-) a v cieli sa zabavit. Verim, ze to vsetko v Sulov 18.6. vyjde.

Na webe bikemaratonu je uz zverejnena nova mapa tras aj s upravenymi vyskovymi profilmi ! Prihlaskovy system je uz v priprave, predpokladam jeho spustenie pocas prveho marcoveho tyzdna.

Pekny vecer.
17.02.2011 - 22:40:38
00
adidasko... velmi pekne porovnanie LEN trošku kríva na obe nohy....
zahral si si s bundesligovým tymom .. pekne, ale keby ti ho nasadali do juniorskej (amaterskej) ... sutaže a on by pravidelne okrem svojej bundes hraval aj tvoju ligu a bral všetky prvé miesta a prize money alebo hocijake ocenenia, asi by ta to velmi netešilo a ani nikam neposúvalo
... a keby tvoja dcera stala na štarte s Veronikou v amaterskej sutaži..... (kde by si ju chcel motivovat, aby sa mohla potrovnavat so seberovnými) A PEVIDELNE by prišla na každý štart nejaka Veronika a vymastila ich a zobrala medailu pohar a aj plyšáka za prve miesto asi by to ani pre teba a ani pre dceru nebolo velmi motivujúvce ...
(chcel som tým povedat len tolko, že veľakrat som mal dojem, že skupina "licencovaných", ktorá vo svojej kategorii napr. nemá na to, aby sa niekam dostala (ani v SK, nie to v europe, si chodí na amaterske preteky za 1. naprávat svoje EGO 2. "privyrábať" okamžitým predajom oceneni z bedne ak nejaké sú, ak to náhodou nie je obálka) osobne som zažil na jednom nemenovanom maratone, kde bola obalka pre prveho a nič viac, sklamenia a vetu: k.... prišiel MB, zda sa že sme tu zbytočne prišli X kilometrov...


u mna je to mozno dane tym, ze ja sa radsej porovnavam s lepsim ako s horsim, ktoreho zdolam s prstom v nose... ovela viac sa da naucit od lepsieho ako od horsieho - moj uhol pohladu...

to ze si niekto chodi napravovat ego - to ani nahodou nie je moj problem. ja si stanovim svoje ciel pre dane preteky a potom sa ich snazim dodrzat a prekonat... a ak ich nesplnim, ale napriek tomu dam do toho vsetko - tak ten dobrz pocit vo mne aj tak zostane.

len mne je uplne jasne, ze na bednu sa ja dostanem len vtedy, ked si spravim kategoriu "sam pre seba"...
18.02.2011 - 11:02:01
00
Podla mna je to spravne rozhodnutie...Porovnat sa mozes s ostatnymi na trati a vo vysledkovej listine. Jediny rozdiel bude pri vyhlasovani vysledkov - bude trvat dlhsie :-)
18.02.2011 - 11:06:07
00
stacilo by dat tombpolu pred vyhlasovanie a nikto by sa nestazoval ;-]
18.02.2011 - 11:07:45
00
:D No teraz si vystihol problematiku :D :D
18.02.2011 - 11:20:47
00
Doteraz som si myslel ze,

Profík = človek platený za to čo robí.
Profík cyklista = cyklista platený za to že chodí krútiť nožkami na biku/žiletke a tak.

Licencovaný cyklista = dakto kto má licenciu, pričom licencovaný sa automaticky profík.

Nelicencovaný cyklista = dakdo kto nemá licenciu a jazdi na biku.

Jediný kto by mal mat separé kategóriu je profík, všetci ostatný sú amatéri a hotovo.
Akurát niektorí amatéri su viac zapálený pre tréning, tot sjo.

Na maratóny nechodím kvôli cenám, jediné čo ma tam ozaj ťahá sú spoločné sprchy a cestoviny po preteku :rofl: :rofl: :rofl:
18.02.2011 - 11:38:18
00
Škoda, že Ťa nevidím do tváre, vyhol by som sa Ti v tých sprchách :D :D :lol:
18.02.2011 - 11:52:00
00
Už to vidím, ten zástup bikerov šuchotajúcich sa do spŕch zadkom k stene :D


Naposledy upravil Flinker dňa 18.02.2011 - 14:10:07, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2011 - 13:08:52
00
hehe a ty budes ta stena nie ? :rofl:
18.02.2011 - 13:21:27
00
:rofl: :rofl: A ten šok keď zrazu narazíš na niečo tvrdé a budeš len hádať či je to vodovodný kohútik, alebo niečo iné..... :tmi: :rofl:
18.02.2011 - 14:23:19
00
Doteraz som si myslel ze,

Profík = človek platený za to čo robí.
Profík cyklista = cyklista platený za to že chodí krútiť nožkami na biku/žiletke a tak.

Licencovaný cyklista = dakto kto má licenciu, pričom licencovaný sa automaticky profík.

Nelicencovaný cyklista = dakdo kto nemá licenciu a jazdi na biku.

Jediný kto by mal mat separé kategóriu je profík, všetci ostatný sú amatéri a hotovo.
Akurát niektorí amatéri su viac zapálený pre tréning, tot sjo.

Na maratóny nechodím kvôli cenám, jediné čo ma tam ozaj ťahá sú spoločné sprchy a cestoviny po preteku :rofl: :rofl: :rofl:

Súhlasím so všetkým okrem posledného riadku :D
18.02.2011 - 14:29:02
00
Súhlasím so všetkým okrem posledného riadku :D

veru, cestoviny nebyvaju bohvie co :rofl:
18.02.2011 - 14:40:05
00
Chcel som to trocha odľahčiť. :nod:

Za klávesnicami nájdeš množstvo napaprčených ľudí, proste hrôza.
Celé to rozčuľovanie "hobík/licencovaný/profík" mi pripadá detinské.

Ako som kdesi písal, ide o zábavu a "meranie pimpáskov" v rozumnej miere.
Niekto má dlhší a niekto kratší (pre pomalších: niekomu to jazdí lepšie, niekomu horšie).

S rovnocenným súperom si užiješ najlepší boj - a je jedno či to je o bedňu alebo o 67 miesto. (platí na amatérskych pretekoch, na Olympiáde je to kúsoček o inom, :!: za slovíčka nechytať poprosím)

Avotomtoje :)
18.02.2011 - 14:44:52
00
sorry za OT (ale neda mi to):
Ako som kdesi písal, ide o zábavu a "meranie pimpáskov" v rozumnej miere.

Tebe asi tie sprchy fakt nedaju spavat :makeup:

inak absolutny suhlas...tato debata je "detinska" - podla mna idealny vyraz...
18.02.2011 - 14:52:08
00
Musíš mať načítanú základnú literatúru:
http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/1279/100%25-mtb-maraton-medzihorim.html

Tam som rozobral problematiku merania pimpáskov.
Zistíš že s pimpáskami to vlastne nič nemá :lol:

Inak fakt sorry za OT, dajak som hijackol vlákno a bude sa zobrazovať teraz na Google S*x search :$ :angel: :rofl:
18.02.2011 - 14:56:53
00
keyboard_arrow_up