Pista: toho som si plne vedomi a prave preto som uviedol ano viem z uplne ineho prostredia a uplne inej cyklistickej destinacie

Jezus: :y:
24.02.2011 - 18:57:24
00
V prvom rade cena musy byt akceptovana zakaznikom v danej lokalite.Je asi smiesne argumentovat cenami niekde inde.
24.02.2011 - 19:06:41
00
ale aspoň zmeň ten dizajn cenníku aj keď nemusíš tak ako som ho navrhol aspoň nech je prehladnejší pretože v tomto sa človek nevyzná.
24.02.2011 - 19:14:37
00
ja som urcite nechcel argumentovat cenami na Kanaroch...len som proste vedel o tejto pozicovni a prislo mi to zaujimave vzhladom na ceny ktore ponukaju a tyka sa to debaty ktora sa tu vedie...ja osobne by som necakal ze si mozem pozicat taky bajk za tie prachy...kdekolvek...
24.02.2011 - 19:39:51
00
pekne sa to tu rozbehlo.
Aj tie negativne nazory ti mozu pomoct, takze nezatracuj .....kritika je potrebna pre napredovanie.
Pekne pokracujte v diskusii ;)

HELLBOY22:
budeme ta volat "synku" ........suhlasis synku? :D :D
24.02.2011 - 23:57:19
00
angel1 :D

čo si myslíte o cenníku ktorý som mu poslal? asi nič moc že?



Pri každom bicykli klesá cena ak je nájom dlhší ako 1 deň

Dámske/Pánske bicykle:
15 €/deň

V.I.P bicykle:
25 €/deň
Bicykle na maratóny s lepším vybavením
Hydraulické brzdy, celoodpružené, vzduchové vidlice
Detské:
10 €/deň

Cena zahŕňa sadu nástrojov,náhradnú dušu,zámok+tech.prehliadku pred a po zapožičaní bicykla.V prípade potreby je možnosť si zapožičať prilbu,poprípade je možné previesť drobné úpravy na bicykli podľa Vašich požiadaviek.
25.02.2011 - 00:20:10
00
to je cena s DPH alebo bez? :P
25.02.2011 - 10:42:26
00
sak on nebude odvadzat dph .. ani dp ... to len tak do vacku ;-]
25.02.2011 - 10:44:06
00
trestny cin kratenia dane statu? hmmm. :tmi: ... len smrt a dane...
25.02.2011 - 10:50:48
00
No, ak bude mať príjem menší ako polovica nezdaneného minima, tak nemusí ani robiť danové priznanie, nieto ešte platiť dane. Ale o dane nejde, tie človek zaplatí, nie sú veľké. Skôr ide o to, či má živnosť a či platí odvody - to zabije každú nádejnú myšlienku každého nádejného podnikateľa. :-(
25.02.2011 - 10:55:16
00
inak mi tak napadlo ... s tou jokovou kalkulaciou ... poznal som firmu kde sa kalkulacia robila inak ... trhom alebo len tak baj ocko urcena cena sa dodatocne rozkalkulovavala tak aby to dobre vyzeralo a nezdalo sa ze je zisk privelky ;-]]]
25.02.2011 - 10:56:04
00
Hehe Keď sme pri tej dph ja mu náhodou prajem aby mal obrat na prenájme taký aby sa musel stať plátcom DPH. Jedine žeby sa stal hneď dobrovolným plátcom. Potom aj pekne ušetrí pri kúpe ďalších nových bicyklov. Aj keď ano, to ušetrenie je relatívny pojem. hehe
25.02.2011 - 11:47:38
00
Ufff... :whew: rada by som sa vyjadrila k tematike, keďže už som mala s niečím podobným do činenia.

Ja by som to nezatracovala. Ak si nájde (možno aj stálu) klientelu, môže to byť aj celkom dobrý spôsob obživy. Mám skúsenosť s maníkom, ktorý takéto niečo už roky prevádzkuje na Liptove pri jednom z hotelov. Bola to moja úplne prvá skúsenosť s horskou cyklistikou vôbec a bola som vďačná, že som na takéto niečo narazila. Chlapík mal v ponuke stroje v podstate dosť jednoduché (mne sadol HT bajk Joko s gripshiftmi), ale ja som v tom čase (pred 5 a pol rokom) mala len KTM Formula, čož je citybajk, navyše to bola dovča s rodičmi a tam nepripadalo do úvahy, že by mi otec trepal do Nízkych Tatier ešte aj bicykel. Cena tuším do 2 či troch hodín bola 80 Sk, a v tom čase som zarábala ani nie polovicu toho, čo teraz, tak som si vyrátala, že si môžem za týždeň pojazdiť trikrát. Aj otec využíval služby tejto cyklopožičovne. V cene bolo len zapožičanie bicykla, s tým, že ho chlapík "upravil" na jazdca. Žiadne mašiny s nášľapmi ani na XTRku. Oceľové hovädko mi ale aj tak spravilo výbornú službu a možnosť sa odventilovať podľa svojich predstáv. :bow:

A ešte môj skromný, ničím nezaujatý názor - toho meriďáckeho fulla by som zapožičiavala (ak vôbec) len stálej a známej klientele.

Držím palce. :handshake: :bow:
25.02.2011 - 13:05:00
00
aké vôbec sú dlhé všetky vybavovačky s tými papiermi? a cena?
25.02.2011 - 13:10:49
00
Tak som trochu patral a mozno by to slo osetrit aj cez e-shop.Ano tie odvody do prveho zuctovacieho obdobia su v podstate nulove a nasledne sa urcia podla predchadzajuceho zisku-strate.Aspon tak nejako to chapem ja.
25.02.2011 - 13:13:30
00
keyboard_arrow_up