2krtek:
a. každopádne by ma zaujímalo či si počul/videl prípad že niekomu tieto hayes 9 zlihali na totálku-nemyslím postupne že sa zahriali, prípadne postupne vznikala badateľne dáka chyba...., ale razom. čo za model si kúpil-ročník ?

to ma byt pokus o co prosimta? co si prestavujes pod pojmom zlyhat razom?
no aby som aj konstruktivne prispel, musim sa tiez postavit do rady ludi opovrhujucich hfx9. najhorsia hydra aku som kedy vozil (po sole). pre predstavu 65kg jazdec 180kotuce, rozne platnicky (momentalne koolstop).
aby som bol konkretnejsi nema problem s rychlymi zjazdami, kde sa brzdi nie v kuse (aj ked intenzivne). jej slabinou su dlhe technicke padaky, ked musi ist clovek stale na brzdach. rychlo stracaju ucinok, nasledkom coho musi clovek vyvijat stale vacsiu silu na paku => citlivost v takych situaciach 0b. aby som bol este konkretnejsi zjazd z velkej luky (martinske hole) do kuneradu (po modrej -pre dijcka:) ) som sa musel 2x zastavit bo uz bud som nevladal brzdit.
ale chvala bohu uz su na ceste oro bianco :lol:
02.02.2007 - 23:38:21
00
2krtek:
a. každopádne by ma zaujímalo či si počul/videl prípad že niekomu tieto hayes 9 zlihali na totálku-nemyslím postupne že sa zahriali, prípadne postupne vznikala badateľne dáka chyba...., ale razom. čo za model si kúpil-ročník ?

co si prestavujes pod pojmom zlyhat razom?

razom znamená = vozíš a zrazu zistíš, že ti nebrzdia.
pýtal som sa asi jasne nie? nepýtal som sa či strácajú rýchlo alebo pomaly brzdnú silu. každopádne pred tým som mal Shimano mechaniky za 5 korún takže pre mňa je to rozdiel. nemám toľko skúseností ako niektorý z vás, kedže veľa z vás má na toto hobby viac času čo vám samozrejme závidím
03.02.2007 - 00:49:42
00
na zaciatok mam hfx9....no ja som isiel zazd z Velkej luky a niekde v Turi sme vysli, zrejme to bude nieco podobne, je to tiez zjazd kde musis ist niektore useky so stalim pribrzdievanim,a tiez som asi dvakrat alebo trikrat stal lebo uz to nebrzdilo a doslova uz tie brzdy smrdeli,ale netvrdim ze su to zle brzdy ale ked niekto brzdi 20minut v kuse tak to da nazrat hociakej brzde,mam ale v predu 180mm a v zadu 160kotuz a som 80kg jazdec,zato sa vsak nestazujem,urcite to nebude ako hope ale myslim ze za tu cenu je to slusna brzda
03.02.2007 - 12:01:04
00
2 s9per pises kraviny, to si od koho pocul aby sa brzdy tak dos.ali ? To by sa asi muselo rozpolit prasa; odtrhnut hadica alebo nejaka podobna abnormalita stat.

Odporucam ti: najdi v nejakom shope alebo si od niekoho pozicaj bike, co ma magura julie a vyskusaj ich. Je to najnizsia brzda od maguri a stoji o polovicu menej ako nine a jej kvality su omnoho vyssie, ci uz je to brzdna sila, davkovatelnost, prehrievanie.
Prvy krat som ich skusal na 22-tisicovej meride a ked som ich porovnal s mojimi nine, tak som sa skoro rozplakal.

2 robo ..skutocne uzasne brzdy - ORO, jazdil som len na K18 a K24 ale je to mortalita. Skoda len ze su take drahe. Zakolko kupujes Bianco a aky je vlastne rozdiel medzi nim a Purom ?
03.02.2007 - 12:55:28
00
2 s9per pises kraviny, to si od koho pocul aby sa brzdy tak dos.ali ? To by sa asi muselo rozpolit prasa; odtrhnut hadica alebo nejaka podobna abnormalita stat.

Odporucam ti: najdi v nejakom shope alebo si od niekoho pozicaj bike, co ma magura julie a vyskusaj ich. Je to najnizsia brzda od maguri a stoji o polovicu menej ako nine a jej kvality su omnoho vyssie, ci uz je to brzdna sila, davkovatelnost, prehrievanie.
Prvy krat som ich skusal na 22-tisicovej meride a ked som ich porovnal s mojimi nine, tak som sa skoro rozplakal.


ja som sa pýtal !!! nehovoril som že som to počul a tobôž videl. OK? a ked si mal reagovať tak na to či si to VIDEL/počul. Prečo sa pýtam pretože sa vyznáš do bŕzd (My RESPECT) tak nepíš že píšem kraviny. bola to otázka nie že mi to niekto povedal alebo som si také prečítal ! každopádne nemá zmysel s tebou hovoriť o niečom pretože ani na jednu vec čo som sa pýtal v tejto téme si mi nedokázal odpovedať respektíve nechcel.
- zdvyh 130 na 150 drop off 4 koľko by to asi stálo
- o brzdách či si to videl na totálku Hayes 9
- aký model si kúpil kona coiler............
:wink:
03.02.2007 - 13:19:38
00
2robo:
Na leto sa planuje prejazd slovenskych pohori pre velo, tak tam asi zavitame: ) A take zjazdiky si nenechame ujst : ))) Diky za tip!
03.02.2007 - 13:26:11
00
...a ja som ti odpovedal, je to abnormalita (ale tie sa niekedy stavaju ;)
myslim, ze som ti odpovedal na vsetky otazky len treba dobre citat, keby som nechcel, tak by som tu nepisal nic.
nemyslim si, ze som "odbornik" do brzd, len sa snazim ked mam prilezitost skusat, porovnavat a aj citanie recenzii moze pri vybere vela pomoct, podotikam - recenzii !!! nie konspiracne teorie niektorych expertov co tu aj vypisovali. Aj ked hayes nine poznam velmi dobre, ten by som rozobral, vycistil prasa aj packu, naplnil a odvzdusnil aj poslepiacky :)
-ak kupujes coileru, tak naco riesis zmenu zdvihu ? na do-4 je predsa 150!!! ale pokial to chces vediet, myslim ze v servise by si zato platil max. 500Sk
-druhej otazke nerozumiem
-mam klasicku coileru 06, ale menim na nej takmer vsetko podstatne.
03.02.2007 - 13:40:02
00
ja som sa pýtal !!! nehovoril som že som to počul a tobôž videl. OK? a ked si mal reagovať tak na to či si to VIDEL/počul. Prečo sa pýtam pretože sa vyznáš do bŕzd (My RESPECT) tak nepíš že píšem kraviny.

mily moj nehnevaj sa ale pises kraviny. co by to bola za brzda keby zlyhala razom? na moje recnicke otazky som necakal odpoved, myslel som ze na to prijdes :wink:

2krtek : rozdiel no. bianco je podla vsetkeho len lestena k24 (nasvedcuje tomu aj 100% zhoda hmotnosti vsetkych suciastok na stranke) a packa je jednoprsta. no a cena bola viac nez lakava v ramci predobjednavky v slovkolexe. zo solidarity ju nespomeniem. sry :wink:

2dijck : ja som to spomenul len zo srandy keby si sa v tom mal chut rypat:) ono ten zjazd nieje zase az tak uzasny. z martiniek je kopec zaujimavejsich. tento je klasicky z druhu pomalsich technickych a hoodne brzdivych ktore ja az neoblubujem :)
03.02.2007 - 20:08:17
00
4 krtek: Graf brzd - vykonnost . . zdroj bikemagazin-nemecko

Prílohy:

460878v.jpg
460878v.jpg 29.62 KiB thumb_up0thumb_down

12.02.2007 - 12:34:31
00
ja som sa pýtal !!! nehovoril som že som to počul a tobôž videl. OK? a ked si mal reagovať tak na to či si to VIDEL/počul. Prečo sa pýtam pretože sa vyznáš do bŕzd (My RESPECT) tak nepíš že píšem kraviny.

mily moj nehnevaj sa ale pises kraviny. co by to bola za brzda keby zlyhala razom? na moje recnicke otazky som necakal odpoved, myslel som ze na to prijdes :wink:

On sa nebavil s tebou, tak tu zbytocne neflamujte...
Taktiez mi unika preco sa donho navazate, spytal sa, ci to krtek (toho praveho) videl , nic viac....
12.02.2007 - 12:48:57
00
Ja som už radšej nič nepísal do tejto témy lebo to nemá zmysel END
12.02.2007 - 16:04:57
00
2 Dijck ... hej, tento graf poznam, a aj podobne ***** testy nemeckych pofidernych magazinov. Su dobre akurat tak na pobavenie. :lol:
12.02.2007 - 17:03:04
00
Asi mas pravdu v tych magazinoch vzdy oblbuju masy bikerov, ale tvoje slova su vzdy pravdive...zamysli sa nad sebou trochu. Aj nad svojim vyjadorvanim.
12.02.2007 - 18:28:23
00
2 Dijck ... hej, tento graf poznam, a aj podobne ***** testy nemeckych pofidernych magazinov. Su dobre akurat tak na pobavenie. :lol:

co keby si nam tu uz konecne spravil vlastny graf, ked mas take skusenosti!
a existuje podla teba nieco dobre?
12.02.2007 - 20:02:44
00
to akoze fasa.160-ky brzdia menej ako 203-ky? :roll:
12.02.2007 - 20:29:04
00
keyboard_arrow_up