Zani to vystihla, toto môže byť celkom zaujímavé najmä pre rekreačných jazdcov.

Pekné HT (dačo pestre - cube, dema), baloňáky plášte, platformy pedále, zopár veľkostí a určite prilby pre decká. Možno aj blatníky, a nezabudni na výber sedadiel "gaučoviek" žeby maminky nemali stres - ono tie bežné hi-end sedlá vyzerajú pre necyklistickú verejnosť ako nástroj z mučiarne.

K tomu predtlačené mapky doporučených výletov + doplatok za servisný paket (prídeš im na babete opraviť defekt :) )

Celoodpružené bajky sú dosť náročné na údržbu a cena ide nepríjemne hore.
HT s 2,35 vzadu urobí veľmi dobrú službu, a odpadne ti kopec starostí.
Brzdy daj pokojne kotúčové, a najlepšie mechaniky. Aspoň ti nebudú ľudia padať cez volant :)

Stále mi nie je jasné ako to máš ekonomicky naplánované.
Koľko bajkov cca chceš a najmä akú plánuješ návratnosť - sezóna, dve, tri?
Chceš zarobiť alebo ťa takéto veci proste bavia?

Počítaš s tým, že ľudia sú vo všeobecnosti hovädá a čo nepokazia, to doj*bú nejak inak?
Zaujíma ma (a teraz vážne, bez rýpania) ako mieniš riešiť poškodenia spôsobené prevádzkou a nesprávnym zaobchádzaním.
Pán ti ľahne na biku, a odrie ti elox na vidle - samozrejme nechcel, no škoda je na svete.
Spodné nohy stoja cca 200 Euro. Kto to zaplatí - a kedy?
25.02.2011 - 13:45:59
00
mne sadol HT bajk Joko s gripshiftmi

Myslim, ze JoKo sa teraz potesi. :D
25.02.2011 - 14:13:58
00
Chcel by som mat na zaciatok tak 35-40 celodennych prenajmov.Tak 5 bicyklov na zaciatok bude stacit.Samozrejme ze budem vyzadovat zalohu pre pripad poskodenia,tu vsak este nemam stanovenu :sweat: Ak bude zaujem viem naplanovat fajn cykloturu aj s doprovodom.
25.02.2011 - 15:59:33
00
doteraz som to bral ako pobavenie, ale vidim, ze si pozitivne tvrdohlavy, tak ti skusim seriozne poradit...

tymto zacni:
...viem naplanovat fajn cykloturu aj s doprovodom...



urob si marketing, urob si mapky, nauc sa co-to o prirode a historii, viac ta to ako vstupny naklad stat nebude...

...a ak bude zaujem, rozsir svoje podnikanie o tu pozicovnu - ta ti (a ani nikomu) nikdy nebude tvorit core business, tym je vzdy napr. penzion a ostatne sluzby sa pridruzuju...atd.
25.02.2011 - 16:52:20
00
Samozrejme ze budem vyzadovat zalohu pre pripad poskodenia
Nuz tak s tymto asi velmi nepochodis. Ak idem na dovolenku urcite nenosim po vreckach len tak 300 - 400 € na drobne vydavky. Na tomto si nabili hubu aj predajcovia, ked chceli poziciavat predvadzacie biky a pozadovali zalohu. Ak si pametam tak takymto sposobom u nas nepozicali ani jeden :tmi: Biky na maraton je vopred prehrata bitka. Urob si tu kratku anketu, kto z pretekarov si pozicia bike na maraton. Nuz ja urcite nie. Ak by sa mi moj pokazil tak si urcite poziciam skor bike ktory poznam, ale je viac ako pravdepodobne, ze z tohto dovodu by som svoju ucast na preteku zrusil. Ceny za poziciavanie si mozes vymysliet akekolvek. Odpoved dostanes hned pri prvych navstevnikoch. Samozrejme vsetko toto co pisem je len moj osobny nicim neopodlozeny nazor. Co sa tyka poskodenia biku pocas prevadzky. Vsetci vieme ze aj pri maximalnej opatrnosti sa to moze stat. A vymahat od niekoho nahradu skody, nuz bude to minimalne problematicke. Takze prenajom musi byt viazany na zmluvu o prenajme, kde musia byt vyspecifikovane podmienky prenajmu. Ako pise Dudo tato sluzba moze byt len ako vedlajsia sluzba pridruzena k hlavnemu podnikaniu. Ako samostatna a hlavna cinnost :o :tmi:
25.02.2011 - 18:29:29
00
Dudo :y:
25.02.2011 - 20:01:26
00
ako citam....kazdy jeden nazor ma cosi do seba. V kazdom sa najde kus pravdy.
Mal by si zacat s vyberom lokality, kde sa zdrziavaju potencionalni zakaznici. Ja som ti radil kupelne mesta, ale skor by ti pomohli nejake statistiky.

Mozno ti pomozu nasledovne tabulky rozdelenia predpokladov pre vznik cestovneho ruchu:
http://www.gymopatke.edu.sk/geografia/cestovny_ruch.htm
....(najdes to v tych tabulkach)....ja by som zacal lokalizacnymi predpokladmi, potom selektivne a nakoniec MTZ, teda realizacne.

Ale v kazdom pripade sediet a podavat bajky by nemalo dlhu trvacnost. Ak budes inzerovat prenajom bicyklov, tak to oslovi len spekulantov. Ak ale ponuknes zaujivy cyklo-vylet pre rozne vekove kategorie, so spoznavanim zaujimavosti a este im aj ponuknes pozicanie bajku, urcite to uz bude oslovovat sirsie skupiny zakaznikov.
25.02.2011 - 22:52:07
00
no po nejakej dobe sa chcem spýtať. Už si niečo prenajal? Ako to ide?
09.04.2011 - 00:25:01
00
Ale ano ale zatial len z môjho okolia. Dal som nove foto na stranku a ludi celkom zauima o co ide.Takze teraz mam taku kancelarsku pracu :angel: .
09.04.2011 - 08:38:44
00
Neviem, či to niekde je uvedené, ale kde vlastne prevádzkuješ požičovňu? V akom meste/regióne?

Inak ma napadlo: možno by sa ti oplatilo uvažovať o spolupráci s organizátormi maratónov. Ak máš možnosť dopraviť svoje biky na miesto konania, možno by pár ľudí využilo možnosť požičať si bike na mieste na prejazd krátkej trate. Myslím skôr na rodiny s deťmi. Trénovanejšia polovica (alebo polovička) by išla dlhú trať a partner/ka s dieťaťom krátku alebo rodinnú. Samozrejme by možnosť zapožičania mala byť uvedená už napr. v propozíciách, aby sa na to prípadní zákazníci vedeli spoľahnúť.
09.04.2011 - 09:08:50
00
Dakujem za upozornenie,doplnil som info. o regióne. ;)
13.04.2011 - 19:51:04
00
keyboard_arrow_up