Zdravim,


mam taky problem so sedlom, dam 20 - 30km a prdel je nepouzitelna. Dufal som ze si zvyknem, zatial mam najazdenych mozno 250km, ale naposledy co som dal 100km tak prdel boli aj 3 dni, trpne vselico mozne aj nemozne :) . Najviac to citit v casti kde su nejake prdelne kosti, a to tak ze az nemam uz chut is na bajk.

Momentalne mam fyzik thunder, bola normalne na bajku ako som ho kupil. Prebehol som tu vsetky temy ohladne sediel, ale maximalne som sa dozvedel zhruba ktore su dobre a ze co rit to ine sedlo vyhovuje.

Problem je ze nie moc mam ako poskusat rozne sedla a preto som dufal ze mozno mal niekto s fyzik thunder podobny problem a mohol by odporucit nejaku ktora mu sadla. Mozno by to zuzilo trocha vyber. Najviac sa mi z toho co som cital pozdavaju sedla s dierou.

Vdaka.

edit:
Tieto sedla ako tak zvazujem:
Selle SMP Extra - http://www.kubicasport.eu/produkt/1691/Sedlo-Selle-SMP-Extra/
Selle SMP Strike TRK - http://www.merida.sk/prodej/Sedlo-Selle-SMP-Strike-TRK-panske
Filante Trans Am - http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=173_68&products_id=2750
Selle Italia Shiver Gel Flow - http://www.koloshop.cz/sedla-46/selle-italia-shiver-gel-flow-sedlo/

Nebranim sa aj o nieco vyssej cene, ale cez 100 euro by som urcite nechcel ist.
09.05.2010 - 23:17:12
00
ja mozem este odporucit toto
nenormalne pohodlne sedlo
http://www.kupkolo.cz/produkty/Sedla_54/velo_738/Sedlo-Velo-1146-panske_1795.html
10.05.2010 - 09:02:44
00
ja som mal fizik gobi, rovnake problemy. po zrelom vybere som vybral spesl (specialized) atlas 143mm. doporucujem skusit na body geometry sirky zadku (maju v ich obchodoch).
10.05.2010 - 09:11:40
00
Diky za tipy.
10.05.2010 - 22:58:41
00
ja som mal fizik gobi, rovnake problemy.
No vidis ja sa na nom vyvazam a no problem. Takze unifikovane sedlo neexistuje, treba hladat, skusat a potom vybrat. Ja som sa pre Fizik Gobi rozhodol preto, pretoze vecsine bikerov sadlo. A tie SMPčka v reale vyzeraju :puke: a kamosovi napr nesadlo :tmi:
11.05.2010 - 09:50:07
00
ak ta boli rit tam presne kde su kosti tie sedacie, tak to moze byt siroke sedlo. tiez ma tak bolievalo, ked som mal este siroke sedlo (gel - 155mm) - potom som vymenil za 131mm a pohoda. v nedelu som ale zas sedel na tom premna sirokom a po chvili opat problemy.
cize ako pisal mgx - sirka zadku vs. sirka sedla je dolezita
samozrejme moze to byt daleko viac faktorov...
11.05.2010 - 11:08:40
00
to je ozaj masochizmus... ver mi že na sedlo si musíš zvyknúť tak potráp tú prdelku aspoň 3 dni po dvacke a neverím, že sa ti nebude sedieť dobre... ak nie tak máte niečo s tými riťami :D ja sedím na plechovke za 300korún a je mi hej... radím nekupovať drahé sedlo... je to ako u drogy kúpiš si ju raz a nevieš odolať a chceš stále viac :)
11.05.2010 - 14:36:27
00
2stanomm tebe mozno tá plechovka za pár supiek sadla.
Ja som mal doteraz presne také, ako popisuje ulukai - samé problémy aj po 10km. Tiez som sa s ním trápil, ze sak si musím zvyknút. Teraz som si pozical na test sedlo od WTB a po 40km ani neviem ze som sedel na biku. Predtým by som tomu tiez neveril.
11.05.2010 - 15:42:59
00
2stanomm:
prdel boli aj 3 dni, trpne vselico mozne aj nemozne :) . Najviac to citit v casti kde su nejake prdelne kosti, a to tak ze az nemam uz chut is na bajk.


tak je jasne ze nieco nebude v poriadku :!:

proste treba skusat. Ja som na to isiel podobne ako drotar az na to ze som zvolil SLR :) a ci idem 10 alebo 100km tak je to stale v pohode
11.05.2010 - 17:11:25
00
... Teraz som si pozical na test sedlo od WTB a po 40km ani neviem ze som sedel na biku. Predtým by som tomu tiez neveril.

Ake sedlo od WTB to testuješ?
12.05.2010 - 15:03:58
00
No vidis ja sa na nom vyvazam a no problem. Takze unifikovane sedlo neexistuje, treba hladat, skusat a potom vybrat. Ja som sa pre Fizik Gobi rozhodol preto, pretoze vecsine bikerov sadlo. A tie SMPčka v reale vyzeraju :puke: a kamosovi napr nesadlo :tmi:

Ja viem ze unifikovane neexistuje, ale uz v tychto odpovediach je vela mudreho co pomoze :)

ak ta boli rit tam presne kde su kosti tie sedacie, tak to moze byt siroke sedlo. tiez ma tak bolievalo, ked som mal este siroke sedlo (gel - 155mm) - potom som vymenil za 131mm a pohoda. v nedelu som ale zas sedel na tom premna sirokom a po chvili opat problemy.
cize ako pisal mgx - sirka zadku vs. sirka sedla je dolezita
samozrejme moze to byt daleko viac faktorov...

Ano presne tam tie sedacie kosti bolia jak svina. Skusim sa teda poobzerat po uzsich sedlach. Diky moc.

to je ozaj masochizmus... ver mi že na sedlo si musíš zvyknúť tak potráp tú prdelku aspoň 3 dni po dvacke a neverím, že sa ti nebude sedieť dobre... ak nie tak máte niečo s tými riťami :D ja sedím na plechovke za 300korún a je mi hej... radím nekupovať drahé sedlo... je to ako u drogy kúpiš si ju raz a nevieš odolať a chceš stále viac :)

Tak to bude asi nieco s ritou. Fakt to neverim ze na to sa da zviknut, zda sa mi ze fakt nieco nie je v poriadku ak po 100km (a to som este neni nijak natrenovany :) ) boli rit tak ze nohy ani nic ine ta netrapi a mas pocit ze az na tu rit akoby si dal 10km.

tak je jasne ze nieco nebude v poriadku :!:
proste treba skusat. Ja som na to isiel podobne ako drotar az na to ze som zvolil SLR :) a ci idem 10 alebo 100km tak je to stale v pohode

Jasne, idealne by bolo skusat, ale niekedy to nejde len tak lahko. Myslim si ze ked si niekde v obchode sandem na sedanku, tak to z toho neodhadnem ako je to pohodlne po 20-50km.
12.05.2010 - 19:16:26
00
Sorry ze ozivujem tento stary thread, ale chcel som sa podelit so skusenostou, mozno niekomu pomoze.

Nakoniec som kupil Specialized PHENOM 10 (http://velosprint.sk/shop/c.599_507_757/sedlo-phenom-10.p.21320) a musim povedat ze je uplne perfektne. Vyriesilo to vsetky moje problemy na bajku :)

Sirku sendla/kosti na zadku som meral tak ze na kancelarsku stolicku som polozil A4 papier, sadol na to, chvilu sedel a ked som zobral papier tak tam boli pekne otlacene kosti a dala sa zmerat sirka (idealne je asi sediet zohnuty tak ako na bajku). Potom som pouzil tabulku z tejto stranky (nasiel som aj inu, ale tato zafungovala v mojom pripade):

http://www.specialized.com/specs/spec.jsp?speccode=bodygeometrysaddles
23.09.2010 - 13:56:46
00
neviete niekto mi odvážiť Phenoma nejakého novšieho ak máte, lebo som hladal na nete a vyzera to tak ze dost pribralo. okolo 240 g ten TEAM
01.03.2011 - 08:19:03
00
Niektoré predajne sú už vyzbrojené udělátkom, ktoré relevatne zmeria prdel aj šírku sedacích kostí. Dokonca som navštívila už aj obchod, kde majú skúšobného "koňa", na ktorého upnú vybrané sedlo a človek môže ohodnotiť pocity v reále. Čo by som dala svojho času za také zmeranie... :^) Tiež ma bolelo pozadie na skapanie, najhoršie boli mäkké široké gelové alebo polstrované fotely (fuj :whew: ). Nasledovala kúpa tvrdého pánskeho a nakoniec sme vysledovali body, kde prítlak bolí najviac - vlastne len zúfalým hľadaním sme prišli na správny model sedla.
01.03.2011 - 13:58:51
00
prďel mi zmerali vyšlo ze je ans ledo 143mm, testovacieho phenoma pozicali na domov. to specialized BG FIT je vám dobrá vec :)
01.03.2011 - 17:09:46
00
keyboard_arrow_up