Ja na svoju atypicku gebulu som skusal prilby a sadla mi jak rit na serbel jedine Gyro Ionos. Pri pohlade na cenovku ma sice oblial pot, ale od radosti ze konecne nieco co mi sedi som sa zhlboka nadychol a kupil. Velmi mi pomohol predavac.


Mal som presne ten isty problem a vyriesil ho prave Alexej z Luca Cicli a prilba Selev Matrix. A ani ma neoblial pot, ked mi povedal cenu...
02.03.2011 - 16:52:21
00
Za tie peniaze som si kúpil Limarku, sedí dobre a váži len 190 g... Krčné stavce sú mi vďačné.
02.03.2011 - 18:06:37
00
Ze sa Zani predavac venoval a nic nebolo nemozne je asi fakt , ved pri cenach exkluzivnych znaciek bikov ktore ponukaju nie je divu.
02.03.2011 - 18:16:57
00
je smutne ze u nas sme zvyknuti (mame nazor) ze o zakaznika sa staraju len v pripadoch "exkluzivnych" predajni...
03.03.2011 - 09:20:46
00
Joko ty žiadnu prilbu predsa nenosíš takže je úplne jedno na akú ti doma sadá prach.
03.03.2011 - 10:58:45
00
Ako vieš?
Na maratónoch sú povinné... Dva - tri ročne absolvujem.
Prijatím zákona prikazujúceho povinné nosenie prilby sme sa zaradili medzi vyspelé cyklistické krajiny ako sú Macedónsko, Turecko, Albánsko a tak keď idem na Záhorie, alebo na Babu, musím si dať na hlavu prilbu.
Hrádza nie je verejná komunikácia - netreba. V Rakúsku a Maďarsku je len doporučená - výrazne za nami zaostávajú...
03.03.2011 - 22:35:34
00
No predpokladám,že tých štátov kde je povinná bude omnoho viac aj tých civilizovanejších.
03.03.2011 - 22:43:19
00
Lenže ako si si už dávno všimol Joko všetko rád prispôsobuje aby jeho argumenty boli čo najzaujímavějšie, ideálny stav keď sa mu popri tom podarí ešte aspoň trošičku niekoho zhodiť, degradovať a vtedy je dielo dokonalé. Nie nadarmo je starý ujo dedo Jozef. hehe
04.03.2011 - 13:31:06
00
to,že hľadá paralelu k svojmu nezodpovednému správaniu v štátoch ako Albánsko a problematiku zjednodušuje už za tie roky poznám dosť dobre.
Možno by som len dodal,že v Rakúsku je povinná prilba na svahoch,rovnako v Ita.
a keď ju nemáš tak ta z kopca vykopnú.
ďalšia vec je tá,že v česku všzp už riešila niekoľko prípadov lyžiarov od ktorých vymáhala peniaze za zdravotnú starostlivosť(a tiež nie je povinná),keďže sa zdrbali na hlavu bez prilby..Pretože najprv zodpovednosť a potom možno nejaké práva.
04.03.2011 - 16:51:30
00
Svojím spôsobom má Joko pravdu. Ide o to, že nejaký št. úradník premýšla "za teba". Každý by mal jednať zodpovedne na vlastné triko a v prípade úrazu/nehody, by malo byť prihliadnuté k tomu, ako o svoje zdravie a bezpečnoť dbal. Neviem ako by si/sme prijali, keby niekto dostal nápad, že integrála je ešte bezpečnejšia a preto by bola poviná pre každého vždy a všade. To by bolo srandy kopec.

A späť k téme. Od kolegu som počul, že tento obchod, resp. pán sa špecializuje na zákazkové skladanie, asi hlavne "lepších" cesťákov.
04.03.2011 - 18:15:03
00
No predpokladám,že tých štátov kde je povinná bude omnoho viac aj tých civilizovanejších.


neviem ako v iných civilizovanejšich :lol: , no vo Francúzsku povinná nieje, len na pretekoch, ale to už je asi všade 8)
04.03.2011 - 18:23:59
00
No predpokladám,že tých štátov kde je povinná bude omnoho viac aj tých civilizovanejších.
Okrem menovaných vyššie a Slovenska z európskych už len Španielsko... No a aby sme uvádzali neskreslené fakty, tak v Rakúsku na svahoch je prilba povinná pre deti do 15 rokov.
04.03.2011 - 23:52:17
00
Myslím, že k téme Luca Cycli idete smerom "povinnosť nosiť helmu" ja sa prikláňam k názoru nosiť stále a k tým Selev helmám - predáva ich aj matt v SUNCYCLE asi reklama :lol: Skúšal som a celkom ujde hlavne táto: http://www.suncycle.sk/prilby/prilba_selev_blitz_red/ ale mne najviac sadla na "bambus" Catlike VACUUM a na cesťák pokukujem už po CATLIKE Whisper plus :y: :inlove: :inlove: :inlove:
05.03.2011 - 09:41:30
00
keyboard_arrow_up