Ahoj
Chcem sa opytat ake mate skusenosti s brzdami Clarks S2 a ci sa mi to oplaca kupovat komplet s 203mm kotucami za 120e.


Naposledy upravil ajax16 dňa 28.02.2011 - 20:10:45, celkovo upravené 2 krát.

25.02.2011 - 17:34:41
00
tu ich celkom pochválili
25.02.2011 - 19:35:59
00
No ved hej ale ja chcem vediet ake mate osobne skusenosti.
26.02.2011 - 23:15:51
00
No vidim ze tie brzdy skoro nikto nema tak som sa rozkodol kupit si Avid elixir 5 alebo juicy 3 alebo mi nejake pomozte vybrat do tych 140e. Napr. tieto http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske-brzdy_29/Brzdy-kotoucove_83/avid_719/Avid-Juicy-3-Three,-predni-+-zadni_2432.html
27.02.2011 - 12:29:50
00
Ja mám Juicy 3, ale skúsenosti mám len také, že brzdia :rofl: = nemám možnosť ich s ničím porovnať, neskúšala som doteraz žiadne iné. Faktom ale je, že keď som pred vyše dvoma rokmi doviezla mašinu z predajne, brzdný účinok bol výborný, akurát brzdy boli mierne "melodické" - piskotali, potvory. :geek: Z piskotania bol do troch mesiacov uši drásajúci škripot, brzdné vlastnosti sa zmenili len tým, že pri vyšších rýchlostiach pri brzdení trhal zadok. Tak som to celé už na pokraji šialenstva odviezla brzdárovi, sadli až na tretí servis - ale odvtedy (už sú to dva roky) do tých bŕz nebolo treba siahnuť a odvtedy sú ticho.
01.03.2011 - 14:10:23
00
mam cosi odjazdene s Avid Juicy 3 a su priliz makke (slabe) v porovnani s XT (vazim 73kg)
... nedalo sa jazdit na doraz ... clovek musi zacat brzdit skor ako s XT

... ale manzelke to urcite staci a myslim, ze aj vyhovuje ...
01.03.2011 - 14:19:52
00
mne práveže tá "mäkkosť" vyhovuje,brzdný účinok tiež(mám to na FR bajku,na 160mm kotúčoch)
čo som skúšal napr. Deore 595 alebo XT nejak mi to nepasovalo,brzdy sú kusavejšie,resp. ťažia dávkovateľnejšie...
s pískaním,vŕzganím som problém nemal
01.03.2011 - 15:15:36
00
Dakujem za vase komentare a brzdy su uz objednane :D
01.03.2011 - 18:10:42
00
ja mam zas taky problem ze pri kazdom vytiahnuti kolesa (prezuvani pláštov) koleso sadne inak a drie mi platnička o kotúč ... to je sposobené malinkou medzerou platniciek od kotúča a stači kusok pohybu kotuča do boku a už to začne vyhrávať. brzdné učinky su super z prechodu mechanik vidim v nich len veľké + :rock:
04.03.2011 - 20:24:41
00
pao to iste sa stalo aj mne, ze ked som dal dole koleso predne a potom naspat tak mi scuhalo o platnicky :)
Skusal mi to aj kamarat doladit, menil este platnicky ale aj tak to trocha sucha uvidime casom
05.03.2011 - 00:35:56
00
pao to iste sa stalo aj mne, ze ked som dal dole koleso predne a potom naspat tak mi scuhalo o platnicky :)
Skusal mi to aj kamarat doladit, menil este platnicky ale aj tak to trocha sucha uvidime casom

už som si zvykol na presne osadzovanie rychloupinakov, zatial to pomaha ... no nieje to 100% čistý chod kolesa, sem tam sa suchne kotuč o plaťnu. Raz keď sa mi to podarilo mať v tip top stave ,kamarat stlačil nechtiac brzdovu pačku keď bolo koleso von a nevratil som to naspať ani za nič :D
05.03.2011 - 20:25:28
00
toť nedávno to tu niekto písal ale neviem to nájsť:
mám brzdy Avid Juicy 3 na novom bajku, najzadil som zatiaľ len niečo cez 150 km. spočiatku všetko ok ale postupom času začali tie brzdy tak vrieskať, že spoľahlivo plašia všetku lesnú zver a tiež pri tom vrieskaní sa mi doslova rotrasie celý bajk, byť baba tak sa na ňom aj.... :P . dnes to bolo fakt desné, brzdy boli suché, nepršalo. je to normál, utrasie sa to? alebo treba riešiť reklamáciu? tiež občas počujem šúchanie prednej brzdy počas jazdy a mám pocit, že páčka občas zaberá inak - je mäkšia, inokedy tvrdšia.
18.05.2011 - 22:20:22
00
Tiez som mal podobe problemy s vibraciami ale od zadnej brzdy + spominany skrekot :)
(brzdy avid juicy3)

po vyluceni nerovnosti na dosadacich plochach strmenu a adepteru a pri dostatocnom dotiahnuti vsetkych srobov som preluskal dalsie fora so skoro nulovym vysledkom
chvilu sa mi zdalo, ze mam aj krivy kotuc 160mm, obcas sa suchol

avsak, mne pomohlo vymenit brzd.platnicky (este original) predne za zadne. vibracie ustali, resp. ich prejav som spozoroval asi len raz za ostatny cas

astro: makkost packy moze byt sposobena zavzdusnenym, tiez som mal pocit ze je paka viacej makka ako obycajne ale vzduch v systeme som vylucil kedze som s brzdami nic nerobil.
mozno su juicy3 citlive na pocasie :D, riesenie okrem preventivneho odvzdusnenia nepoznam (zatial) :(
19.05.2011 - 13:50:50
00
Ja mam Avid Juicy 3, kupil som bike pred tyzdnom, uplne novy, prvy den sa mi zdalo ze mi nieco sucha vzadu ale tak velmi som tomu pozornost nevenoval alebo som nevedel kde to je. Potom som to pri jazde nepocul ale tak vcera som si vsimol ze sa mi kotuc sucha o jednu platnicku ale iba v jednom mieste a mam pocut ze je krivy alebo moze byt ze je zle dotiahnuty v jednom mieste ale tak vadi mi to lebo mi to dost spomaluje koleso. Bol som dnes na garancke po 100 km, povedal som im to pred tym, ked som ho preberal tak som nepocul nic ale moze to byt aj tym ze vonku bol dost hluk nakolko je to pri ceste ale tak sucha sa momentalne este viac pred garancnou prehliadkou ked som ho doma pozrel takze zajtra ho tam nesiem znova. Ale tak dufam ze mi to nejako urobia nakolko som za neho dal dost penazi :(
19.05.2011 - 21:13:11
00
Jemné šúchanie rotora o platničku nie je nijaká závada. Pokiaľ nevydáva počuteľné zvuky, poprípade nepribrzďuje koleso tak sa tým v podstate netreba zaoberať. Lepšie povedané môžeš si to nastaviť alebo poprípade jemne vyrovnať kotúč aby si dosiahol ideálny stav no treba brať ohľad na to, že priestor medzi rotorom a platničkami je rádovo len v desatinách milimetra. A práve pre tých pár desatín milimetra sa často stáva, že pri demontovaní a nasadzovaní kolesa späť sa náboj do rámu usadí o máličko ináč a šúchanie je na svete. Ak je rotor rovný a platničky v poriadku je ideálne nastavenie prasaťa voči rotoru otázka pár sekúnd. hehe


Naposledy upravil Turbi dňa 20.05.2011 - 12:57:03, celkovo upravené 1 krát.

20.05.2011 - 08:20:41
00
keyboard_arrow_up