janosik ma pravdu to iste spravi ZMRZLINA-ta je ale najhorsia!idealne je pit napoj s takou teplotou v akej sa pohybujes.aj na pušti sa pije teply caj.
07.04.2010 - 09:09:21
00
Myslim si, ze to bolo kombinaciou obidvoch :devil: . Aj nizka teplota aj cukor. Ale vzdy lepsi cukor ako Aspartam :puke: . Tomu sa snazim vyhybat ako cert krizu :x (aj ked je to hrozne tazke :nod: )
Ale aj tak si myslim, ze par doktorov - cyklistov :muscle: medzi nami je :nod: . Chystam sa zalozit temu jedla pocas treningu. Nie tie mudre rady z casopisov, ako to robia profici s celou armadou pomocnikov :fubar: , ale prakticke, realne moznosti, ktore mame :rock: . Tam by boli dochtori :geek: namieste \o/ .
07.04.2010 - 10:30:15
00
super snad sa konecne v cyklingu posuniem na vyssiu metu :clap:
07.04.2010 - 11:01:15
00
Uz to tu niekolko krat bolo ale radsej dam znova. Celkom pekne spracovana stranka na temu

http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

i ked ja jazdim s velmi ekonomickym spalovanim a doplnujem jedno :beer: na 20 km. :D
07.04.2010 - 11:42:52
00
Thank juuuu Pista :y: :sun:
Ty si poriadne cislo :devil: , jazdit na piiivo a v Tvojom veku :lol: , ale uz som stretol PANA cyglistu :bow: , co mal 76 rokov a stradoval si to z TN do NMnV :muscle: . Byvaly vojensky pilot a maratonec 8) . Keby mal karbonoveho Canona, mal by som co robit :rofl: :rofl: :rofl:

Preco v niektorych krcmach nemaju piipu aj na iontak ;( ??? Co tak vybudovat siet takychto krciem z eurofondov? :clap: V ramci sektoroveho operacneho programu "Cyklisti vsetkych krajin spojte sa!!! :handshake: "
07.04.2010 - 12:19:30
00
nove temy netreba zakladat
staci pohladat

aj aj inde je toho kopec

http://www.bike-forum.cz/forum/tuky-alebo-cukry.html?styl=dark

http://www.bike-forum.cz/forum/jidlo-den-pred-zavodem-snidane-a-co-si-sbalit-k-jidlu-s-sebou.html

http://www.bike-forum.cz/forum/271261.html

inac v lete si davam velmi rad po ceste zopar piv :)
07.04.2010 - 13:06:30
00
ale uz som stretol PANA cyglistu :bow: , co mal 76 rokov


Taki ma neskutocne rozculuju. Na "Okolo Domase" napr., uz som sa dvihal, ze idem prevziat cenu pre najstarsieho a furt sa najde nejaky este starsi magor, co nesedi doma pri peci ale flaka sa po lesoch. :@
07.04.2010 - 15:19:00
00
tak neviem ci prave to ze to bolo studene hralo svoju ulohu skor si myslim ze to sposobil nahly prisun velkeho mnozstva cukru .... (toto je moj nazor nie som ten spominany lekar :-) )

Pýtal som sa na ten môj stav čo sa dostavil po vypití tých nápojov aj ľudí v mojom okolí a väčšina sa zhodla v tom, že to mohol byť taký termošok organizmu. Niečo ako keď sa zasunú grafitové tyče do rozpáleného jadra. :lol:
S tým cukrom čo píšeš som ešte nepočul. S tým problém nemávam. Čo sa týka zmrzliny ako tu niekto spomínal, tak to mi nerobí tiež problém práve naopak 6 kopčekov a 0,5 L kofoly na zapitie hneď po tom mi dá slušnú energiu na ďalšiu jazdu. 8)
Môj žalúdok ako som sa postupným testovaním dopracoval, zvláda akékoľvek kombinácie jedál a nápojov krížom krážom. No proste hada s ježom môžem zjesť a nič mi to zatiaľ nerobí. :P
07.04.2010 - 20:59:59
00
Trocha to ozivim novou technologiou zabezpecenia pitneho rezimu.

http://korzar.sme.sk/c/5797109/v-kosiciach-ochutnavali-konak-v-prasku.html

:clap: :clap: :clap:
08.03.2011 - 09:30:34
00
a toto si tu dal naco?? :fubar:
08.03.2011 - 18:17:40
00
no po tom ako som nacuval ostatnym a ich skusenostiam dva bidony na 100 km (2x750ml) je naozaj potrebne minimum ked je tak do 30st , neratam ze niekto pojde cez upek o 14 00 tam skor hrozi isty upal a spalenie koze , ale ja osobne ked mam nedostatok vody aspon si to myslim ma zacina pobolievat hlava ale to uz je zevraj neskoro , toho cukru hlavne jednoducheho netreba vobec, radsej komplexnejsie cukry tusim maltodextrin alebo aj pecivo (rozok,chleba)
toto je ale pohlad na cestnu jazdu, do lesa bude 2l tak na 75 km kedze lesna jazda je narocnejsia na vykon
08.03.2011 - 18:57:01
00
tak dnes som bol na ceste (teda tak nejak kombinovane s polňačkami a pár singlov) 97km a stiahol som 1,5L camel ionťáku a polovicu z 0,5L flaše vody.. priemerná teplota 1 stupeň, výjazd aj s foto-žrádlo pauzami 5 hod.
08.03.2011 - 19:05:29
00
super, este by ma zaujimalo kolko pis pauz si mal ..... :whew:
08.03.2011 - 19:07:45
00
Do desiatich minút mi prišlo strašne zle od žalúdka až na zvracanie, celý som sa začal chvieť, bolo mi na odpadnutie, zrak sa mi zahmlieval a zalial ma studený pot po celom tele. Tento stav ma držal postupným slabnutím týchto komplikácií cca 15 min.
Čo sa mi to vlastne ľudia prihodilo :worried: :o :sweat: ?

Paradna dehydratacia (to sposobilo aj vycerpanie cukrov) a mozno aj prehriatie organizmu, viedlo k prudkej hypoglykemii ktoru sposobilo ten radler rychlo vypity (alkohol, resp. pivo ma glykemicky index 110) este zrejme aj s tym jablkovym onym. Uz to viac neskusaj, lebo mozes dopadnut aj horsie, nez len zle od zaludka :x
08.03.2011 - 19:11:23
00
janosik: meraj to na hodiny, nie na km .. a 2l moze byt aj sakramentsky malo .... mimochodom, minuly rok na vylete v juli, rano bolo 20 stupnov a snad 100% vlhkost a cely den teplo na skapanie, trapil som sa neskutocne, som spravil tekutinovy rekord, pretoze za cely den som vypil 11litrov tekutin :) .. cim som prekonal 8l z roku 2003 na Fatranskom pekelnom maratone (100km /3000m prevazne po lukach pri 33 v tieni :sweat: )
08.03.2011 - 19:13:47
00
keyboard_arrow_up