horkotazko som nahodil 2 nove ust plaste nn na novo vypletene kolesa (xm819). pri fukani velkou pumpou chytili bez problemov, ale patky nesadli dobre. nafukane na priblizne 3,4bar – obmedzenie od mavicu. plast viditelne hadze – mozno 2–3mm pri pohlade na dezen. ak pozriem na pruzok pri rafe, tak aj ten sa pohybuje. cize problem zrejme bude, ze nesadli patky a nie, ze by bola vada na viditelnej casti plasta (bocnice). skusil som bez mydlovej vody a aj s nou – nepomohlo. plaste boli asi mesiac von z krabice rozlozene a prehodene na makkom podklade. na prednom (nn 2.4 triple 2010) to hadze viac. na zadnom (nn 2.25 pacestar 2011) menej. plaste su z bike-discount.de, prisli v original krabici.

ak davate nove plaste, stava sa vam to? alebo mate po nafuknuti uplne rovny plast? moze sa to zlepsit, ak ho pojazdim?
ak sa vam to stava, co s tym robite?
04.03.2011 - 18:04:41
00
ked mne nechcu sadnut,tak ich nafukam na napr.5barov a potom to riadne pukne a uz by mali normalne sadnut a potom sputim tlak na normalnu hodnotu 3bar
04.03.2011 - 23:30:04
00
presne tak, takýmto nízkym max tlakom by si to v živote nenahodil dobre...
05.03.2011 - 08:20:48
00
Potvrdzujem. Pri nahadzovaní UST treba mydlovú vodu (bez nej sa mi plášte, hlavne nové, ešte nahodiť nepodarilo) a dobre nabombovať koleso. Keď dobre nafúkaš, ozve sa typický zvuk, keď patka zaskočí.
05.03.2011 - 08:48:01
00
vcera ten zvuk samozrejme bolo pocut, resp. niekolko puknuti ako to sadalo. ale zrejme to nesadlo presne. dnes som teda poriadne namydlil a zadne nesadlo uz ani tak ako vcera :headbang: dal som tam 4bar. pukalo pri 2-2,5bar. potom uz nic. mozno fakt na :x plaste. ale zeby obe boli zle, pricom su z roznych varok, zmesi a rozne roky?
05.03.2011 - 22:21:55
00
zvlastne...mne to tiez funguje bez problemov tak ako to je vyssie spomenute...mydlova voda a nabombovat (iba 1. krat ked davam nove, potom ani mydlo ani max tlak)...jedine co ma este napada...co som raz alebo dva krat robil bolo ze som pri urcitom natlakovani sa snazil "vytiahnut" patky tak aby zapadli...proste som im pomahal tahom...ale inak vzdy bezproblemov zapadli...ak mas niekoho v okoli kde to mozes vyskusat...skus este to...proste to nahodit na ine koleso..inak uz ja neviem...
05.03.2011 - 23:02:11
00
nabombovat,
ked nepomoze tak skusit pojazdit, zase nabombovat.
neboj sa, sadnu si. treba sa s tym trochu pohrat. mydlova voda pomaha.
05.03.2011 - 23:50:55
00
hehe asi nepomoze pri 0,5 baru poohynat plaste do stran ako pri dusovom plasti ......... ci ?
06.03.2011 - 10:31:29
01
siel som do kombinacie ust/ust kvoli najmenej problemom (vycitane z for) a teraz sa plaste spravaju horsie ako kedysi obycajny vapor, s ktorym som sa nabojoval. skusim aj poohybat pri nizkom tlaku, ale tam je to osemetne, lebo uz ufunieva vzduch. tmel som zatial nelial.
06.03.2011 - 12:13:01
01
Možno by mohla pomôcť tá finta, čo urobili na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=WyF29qi82Ws Neskúšal som osobne, ale za pokus to stáť môže.
06.03.2011 - 12:39:11
00
Za tento link ďakujem :devil: - Nedalo mi to nevyskúšať :D

Výsledok - na Crossmaxoch a UST plášťoch neni o čom, patky sú tak tesné že to vôbec nejde, dostal som sa max na 1/2 obvodu.

Na druhú stranu - nový RoR 2.25 som nasadil, ani som sa neobťažoval ho namydliť, fúkol som raz a bolo to - skočil, a zrovnal sa bez problémov.

Vyťahaný RaR 2.25 (jazdený) sa dal dať asi tesne za 1/2 obvodu, ale nebolo boha aby zatesnil.
Nakoniec som kapituloval, namydlil som, a naraz to išlo.
J*bal som sa s tým ale dobrú hodinu, kým som uznal, že nie každé koleso pojde urobiť tak ako tým fešákom na Youtube.

Poznámka pre nešťasníka ... zober nejaké to :beer: a zastav sa u mňa, možno keď dáme hlavy dohromady na niečo prídeme.
Nakoniec, tancov okolo UST plášťov som zažil dosť, možno som podobnú situáciu už riešil :!:
07.03.2011 - 11:06:15
10
iceman: inspirativny link, ale u man to nepojde. plaste su natiahnute natesno, neviem ich ani pootocit, mozno casom povolia. ked som videl ako on nasadil plast tak som zacal pochybovat, ci som spravnej velkosti plaste kupil. vyse hodiny som sa s kazdym plastom trapil, kym som druhu patku presne v zliabku nastavil.
tyzden boli sfuknute na rafkoch, rano skusim znovu nafukat a uvidim.
flinker: dik sa ponuku, prijimam. posielam pm
11.03.2011 - 23:33:32
00
keyboard_arrow_up