Pravdepodobne som tam nikdy nesiel a tento chodnik ani nevidel..

...ale presne vies co je a co nieje dobre tam urobit. no comment
podľa posledných aktivít by som povedal že to pri vyrovnaní a rozšírení neskončí a asi sa môžme "tešiť" na asfalt. snáď sa mýlim :)

toto myslim nehrozi.


Naposledy upravil ja_michalko dňa 21.03.2011 - 21:42:07, celkovo upravené 1 krát.

21.03.2011 - 21:39:26
00
bola to a je to v podstate jediná normálna spojnica a možnosť (pre peších) medzi Čermelom a Alpinkou a bola tu daleko daleko skôr, ako niekto z nás čo len tušil o nejakom MTB
a mimochodom nespadla z neba a ani nevznikla "sama od seba"
chodník bol vybudovaný a niekedy aj udržiavaný a opravovaný (napriklad mostíky)
tak, že robit si na neho nejaké MTB nároky ... hmm... asi tažko
určite v čase ked sa budoval sa ozval "nejaký praotec" a bol proti takémuto zásahu do lesa....
:lol:
21.03.2011 - 21:41:11
00
Zaujimalo by ma preco je pre pesich toto co tam vzniklo teraz lepsie ako obycajny chodnicek(ktory tam bol predtym). Lebo z vasich vyjadreni mi vyplyva, ze sa vam to zda lepsie.. osobne som tiez turista a nerad chodim po takto absolutne "skultivovanych" chodnikoch. MTB naroky si nan nikto nerobi, len je mi luto ked sa takto zdevastuje pekny chodnik ale kazdemu sa ine paci..
21.03.2011 - 22:02:07
00
asi pre TO..... lebo to bola a je vlastne "košická lesná promenáda"
od kočiarikov cez malé detičky až po dôchodcov o barlách
a mimochodom za mojej mladosti vyzeral velmi, ale velmi podobne ako teraz....
po "tejto strašnej devastácii"
21.03.2011 - 22:10:36
00
...osobne som tiez turista a nerad chodim po takto absolutne "skultivovanych" chodnikoch...

Si turista, ktory chodi po uplne inych chodnikoch a terenoch. Ked raz budes rad, ze vobec chodis, das neviem co za to, aby si sa po tom, co teraz kritizujes, vobec presiel. Si mlady a vobec si neuvedomujes situaciu ludi, ktorych vymenoval LL.
22.03.2011 - 08:23:11
00
Nestačím koukat :shake:

No pravdou je, že modrá sa postupne menila na vcelku hardcore záležitosť, a vytláčala ľudí na asfaltku alebo na koľajnice. Len dúfam že zasa nejaký debili nerozkopú mostíky pár dní potom čo ich opravia, tak ako to bolo minule.

Osobne za tým smútiť nebudem, aj tak to bola, je a bude iba spojnica medzi medzi mestom a "lesom". Vždy to bola výborná bežecká trať, a teraz bude ešte fajnovejšia. Možno aj nahradia tie strašne šmýkavé mostíky niečím menej životu nebezpečným.

Som zvedavý ako si poradia s tými úzkymi odklonenými úsekmi, tie boli najmä v zime fest výživné.
No úprimne dúfam, že na to nedrbnú asfalt. To by bolo fakt blbé :(
22.03.2011 - 08:35:48
00
Myslim, ze asfalt nie. Ten hrozi skor tomu chodniku udolim, co nie su schopni dokoncit.

Dijck: Je to ista miestna specialita. Ten chodnik naozaj odjakziva sluzil na rodinne prechadzky. Potom sa objavili biky a obcasne konflikty, pretoze nie kazdy biker si uvedomi, ze za zatackou moze byt napr. dieta alebo menej mobilna babka.
22.03.2011 - 08:41:24
00
ja by som to tak tragicky nevidel, niektoré úseky boli v poslednom čase naozaj nepoužiteľné pre niektoré skupiny chodcov, pamätám si, že keď som začal jazdiť pred cca 17-18rokmi, bol ten chodník v podstatne lepšom stave a dalo sa prakticky všade normálne vyhnúť, no postupne sa stav zhoršoval...ak tam nedajú asfalt, ale nejako rozumne to upravia, tak nemám nič proti

PS: Dijck, nebudeš tomu veriť, ale už si po ňom išiel ;)
22.03.2011 - 09:11:37
00
Možno aj nahradia tie strašne šmýkavé mostíky niečím menej životu nebezpečným.
(

nahradia asi len tie 2 drevene mostiky, ale pochybujem, ze nove budu tiez drevene.. dokoncit to maju 31.3.
22.03.2011 - 09:18:18
00
Včera som to prešiel. Neviem, ako to dopadne, ale momentálne je to úplne rozryté na hlinu. Je to mäkké a blatisté, vhodné akurát pre divé svine (::
22.03.2011 - 11:43:52
00
No jedná sa o krátky úsek, fajnšmekri stále môžu ísť na Bankov a po zelenej pod kamenný hrb a padákom na alpinku - myslím že vyblbnúť sa tam dá.
Modrá je len krátka spojnica čermeľ - Alpinka, ktorú veľakrát prebehnem dolu po asfalte, kvôli času, aby som sa dostal ďalej.
Chodcom ju doprajem, na tých úzkych úsekoch fakt mali na mále.
22.03.2011 - 12:15:50
00
Gejza o ktorej plánuješ isť na tu Kraľovu studňu ? ...... tapujem od teba zo Sokoľa sa pojde ....takže len čas a pripájam sa :)

skoro zrána, teda pre teba, cca 10:00, len podľa predbežných predpovedí vyzero počasie trocha vlhko - uvidíme
22.03.2011 - 13:05:15
00
inak k modrej TZ, na začiatku pri Baránku je chodník uzulinký a zarezaný v strmom svahu, to som zvedavý čo tam ML vymyslia,
doteraz to bolo tak, že kto prekonal tento úsek, zvyšok chodníka už s prstom v nose,

takže bez úpravy začiatku nevidím dôvod upravovať zvyšok

podľa mňa rozumným kompromisom by bolo vyznačiť jednosmernú prevádzku pre biky len smerom hore, ale v tom sme nenašli pochopenie
22.03.2011 - 13:13:44
00
inak k modrej TZ, na začiatku pri Baránku je chodník uzulinký a zarezaný v strmom svahu, to som zvedavý čo tam ML vymyslia,
doteraz to bolo tak, že kto prekonal tento úsek, zvyšok chodníka už s prstom v nose,

v tom uzkom useku na zaciatku som obchadzal 3 robotnikov, mali tam nachystanu kopu dosiek, ale zatial nemali nic spravene
22.03.2011 - 17:35:54
00
Siel som okolo (po ceste na Bankov) okolo pol jednej - makal tam taky minibager. Ta makka cesta co tu ktosi spominal sa udupe. Skor mam obavy z dalsich zosuvov, pretoze ta cesta na Bankov prilis nedrzi.
22.03.2011 - 18:37:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up