Jezus: táto téma je už vyčerpaná a nie je k nej čo dodať?
CraObs: Nerozumiem? Ak by mi to bolo jedno tak sa nepýtam... Rozmýšlam aj o nejakých Marathonoch.
25.03.2011 - 13:36:51
00
:tmi: taky teren das aj na semislikoch:)....a na ceste sa nebudes trapit ;)
ale teraz vazne: pozeraj plast s jemnym vzorkom a tvrdsou gumou, sirkou do 2,0...bude mat mensi odpor a vyssiu zivotnost...


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 25.03.2011 - 13:42:44, celkovo upravené 1 krát.

25.03.2011 - 13:39:01
00
:tmi: taky teren das aj na semislikoch:)....a na ceste sa nebudes trapit ;)
Sú nejaké skúsenosti, napr. s odolnosťou?
25.03.2011 - 13:42:43
00
Tato tema bola vycerpana uz davno a toci sa dokola. Ale to by si vedel len ak by si si ju aj precital a nie len napisal uz x krat napisanu otazku znovu...
25.03.2011 - 13:46:21
00
nemienim zachadzat do detailov, ale chcem vidiet, ako 60tpi plast ma lepsiu odolnost proti trnom, ako 120tpi :lol:

Ach jaj .. kedy konecne zmizne ten urban legend z cyklistickych for :tmi: ..

http://www.sheldonbrown.com/tires.html
The higher the TPI number, the thinner and more flexible the tire fabric is. Thin-wall (high TPI) tires tend to be lighter and have lower rolling resistance, but they're more easily damaged by road hazards.

http://www.moruyabicycles.com.au/contents/en-uk/d713.html
Lower TPI tyres have thicker cloth and the gaps between the threads are bigger. These take on more rubber as the tyre is made, making a heavier tyre but with sturdy, abrasion resistant sidewalls. A low TPI count is good for a downhill tyre.

Higher TPI tyres take less rubber to fill the gaps so give a lighter tyre with lower rolling resistance as a result of having more flexible (thinner) sidewalls. Also the smaller gaps between the threads make it harder for a thorn to penetrate the casing. For racing, touring, or any performance oriented tyre, a high TPI count is good.

http://www.maxxis.com/Bicycle/Maxxis-International-Bicycle-FAQs.aspx
What does TPI stand for?

Answer:
TPI stands for threads per Inch. It defines the number of threads contained in one inch of the tire casing. The lower the number of TPI, the larger the gauge cords in the casing. Thus, the more durable the tire becomes. The higher the TPI, the more lightweight the tire becomes and the more supple the ride of the tire. The majority of our tires are 60 TPI, and our race tires are 120 TPI.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070228093427AAujvKW
1) Higher TPI numbers mean thinner fibers, and a lighter tire that is sometimes more prone to puncture, not the other way around. A tire, while it looks like it's made of rubber, is actually constructed primarily of cloth. Cloth fabric is woven between the two beads to form the body or "carcass" of the tire and determines its shape. The fabric threads are arranged in layers or "plies" of parallel threads. Some tires use thick thread, some use thin thread for the fabric. The higher the TPI (Threads Per Inch) number, the thinner and more flexible the tire fabric is. Thin-wall (high TPI) tires tend to be lighter and have lower rolling resistance, but they're more easily damaged by road hazards.

A najdolezitejsie:
http://forums.roadbikereview.com/showthread.php?t=242753
Different companies measure TPI different ways and it's not the only factor so the above info only applies as a general rule of thumb.
25.03.2011 - 13:47:39
00
Jezus: Z energetického hľadiska bolo jednoduchšie napísať tvoj tip miesto opakovaného poučovania, ale aj tak ti ďakujem, že môžem bližšie spoznávať miestnu komunitu.
25.03.2011 - 13:51:07
00
Ano, bolo by, ale ide o princip - nikto z nas tu nie je od toho, aby stale dokola opakoval to, co sa tu mozes sam docitat. To, ze väcsinou sa niekto ochotny aj tak najde je druha vec a len Tvoje stastie.

A nehodnot komunitu, na to nemas ziadne pravo, kedze tych ludi nepoznas a hlavne ked Ti este aj poradili.
25.03.2011 - 13:59:57
00
Nechce sa mi s tebou polemizovať o zmysle fora, ale jednu poznámku si na záver diskusie s tebou neodpustím: tak ako všetko aj plášte sa vyvíjajú, menia, pribúdajú nové výrobky a odpoveď v roku 2008 môže byť diametrálne odlišná ako dnes. Toľko k "vyčerpanosti" tejto témy.
A nevkladaj mi do úst čo som nepovedal: ja túto komunitu nehodnotím, ale spoznávam a až na základe toho si dovolím o niekom urobiť aj obraz, ak dovolíš.
25.03.2011 - 14:12:04
00
To, ze sa vyvijaju plaste nijak nesuvisi s tym, ze si lenivy si najpr precitat temu (napr. len za rok 2010, aby si necital neaktualne veci) a az potom sa pytal ak to este vobec bude potrebne...
25.03.2011 - 14:15:59
00
Ach jaj .. kedy konecne zmizne ten urban legend z cyklistickych for :tmi: ..

...

http://www.moruyabicycles.com.au/contents/en-uk/d713.html
Lower TPI tyres have thicker cloth and the gaps between the threads are bigger. These take on more rubber as the tyre is made, making a heavier tyre but with sturdy, abrasion resistant sidewalls. A low TPI count is good for a downhill tyre.

Higher TPI tyres take less rubber to fill the gaps so give a lighter tyre with lower rolling resistance as a result of having more flexible (thinner) sidewalls. Also the smaller gaps between the threads make it harder for a thorn to penetrate the casing. For racing, touring, or any performance oriented tyre, a high TPI count is good.

...[/b]


Ach jaj... ale nerozumiem preco achkas, ved si vygooglil to iste.

nechcem tu rozvadzat debatu o TPI, KW, HP, BPM...chcel som len naznacit, ze keby test prebiehal v nejakom francuzskom casaku, na testovacich zariadeniach vo fabrike michelin, a fotky v clanku by ukazovali akcne zabery s obutim michelin alebo hutchinson a okorenene lesklou reklamou, tak by sa na poprednych miestach asi umiestnil michelin a hutchinson. a keby test robil nejaky taiwansky platok a testovalo by sa v maxxisackej fabrike plnej cinanov a na fotkach by boli hrdinovia sportu s obutim MAXXIS, tak by bol vyherca jasny, v USA by sa o prve miesta asi bil bontrager s WTB, velouni by sa najlepsie citili na rubene a tufe a gaspi by na fotkach flekoval co to da...
25.03.2011 - 15:25:57
00
mal som 500g Micheliny a boli fajn,len došli tak za 3 mesiace :D
Problém je v tom,že dozadu nevopchám(bezpečne) Minion 2,35",bolo by to ultra netesno,tak vždy kúpim a vyskúšam nejaký iný...no neviem,alebo sa na to vykalšem a budem jazdiť celoročne na tých Wetoch(2,2") :rock: len budem musieť zohnať tvrdšiu zmes,leob táto pojde do pápá :D


ja sa momentálne chystám nahodiť toto dopredu a toto dozadu(konkrétne system4)
takto to jazdí aj Dijck a pochvaľuje si, tak som zvedavý...

doteraz som jazdil tie noby nicy, na maratóny boli skvelé, ľahké a držali slušne, ale na DH alebo FR to určite nie je, aj AMEN som na tom jazdil na hranici ich možností, bežne mi ustrelilo v zákrute koleso a to jazdím pomerne decentne...
25.03.2011 - 16:20:25
00
Tak ja teraz jazdím na semislicku. Výjazd na kamzík (aj po kameňoch, koreňoch) bez problémov, logicky blato je problém s ktorým si nepomôže... A rovnako v zjazdoch drží, ale dobrzďovať treba šmykom... A podotíkam že je to najobičajnejší plášť, ten môj stojí 12€! :!: je to vážne len o technike! :) ;)
25.03.2011 - 20:57:22
00
to je aj potom taky zjazd, ako na semislickoch;)
25.03.2011 - 21:38:32
00
Aspoň sa učím niečo nové :) a vôbec to nešetrím... Ale zaujimavé že som ten plášť nerozrezal na šutroch :?: Skrátene som chcel napísať, že najlepšie je sám si nájsť správnu voľbu, mne teraz vyhovuje tento, samozrejme že na pretek by som ho nepoužil (jednak mám ralfa, a nemusím sa prepraviť na pretek po asfalte :))

PS: a ešte som chcel že úplne postačuje na tie cestičky typu stvrdnutá hlina, ale mne postačuje aj na kameňoch... každému stáči niečo iné takže ťažko sa radí :)
25.03.2011 - 22:01:01
00
neviem aký je to "semislick" ale čo kukám rôzne od Maxxisu,Kendy,Panaraceru...tak by som na tom nevyšiel ani za dom do jarku,nieto ešte XC do lesa :lol:
ale asi fakt každému stačí niečo iné
25.03.2011 - 22:09:54
00
keyboard_arrow_up