Caute,

nema tu uz nahodou niekto skusenosti s touto vidlou? Ako je na tom s citlivostou? Aka velka je progresivita? Vyuziva v zatazi aj koniec zdvihu?

Dik.

p.
25.03.2011 - 15:01:32
00
Tak Float nikdy nevyužíval zdvih až do konca.

Skús napísať na čo tú vidlicu chceš. Lebo je veľký rozdiel medzi 36 Van RC2 a 36 Float/Talas RLC.
25.03.2011 - 23:02:32
00
Vidla pojde na Ibis Mojo HD. Prevazne jazdim AM, stale viac ma to ale taha smerom dole ako naopak. Prave preto prechadzam zo 140mm, ktore uz zacali byt malo. Nejaky tazky freeride zatial nepredpokladam, neskor mozno, ale zatial na to nie je skill a mindset, vsetko postupne casom:) Cez tyzden jazdievam hlavne v karpatoch, vikendy Vtacnik a okolie, takze zjazd si vzdy treba zasluzit:) Tiez si chcem obcas zajazdit aj v bikeparkoch.

Talasove znizovanie zdvihu nepotrebujem, na Vane mi vadia 2 veci a to, ze je tazsi a hlavne vazim v plnej zbroji asi 95kil, co je podla toho co som cital prave to blbe miesto, kde je stredna pruzina makke a tvdra je uz moc tvrda... Lockout obcas vyuzivam aj na aktualnej vidlici (32 Float '09), skusenosti s vidlicou s nastavitelnou nizko aj vysokorychlostnou kompresiou nemam, takze neviem posudit, ci mi ta vysokorychlostna bude chybat.
25.03.2011 - 23:19:19
00
No veru, si ťažký prípad (nič v zlom :) ).

Takto Float doteraz nikdy nechodil k dorazom veľmi ochotne, dokonca men sa zdal až príliš progresívny. Prešiel som na Van a tá vyššia hmotnosť je síce malá nevýhoda ale pružina je pružina. Najmä ak Ťa to ťahá dole kopcom. Ja mám cca 75-80 kg a vozím modrú pružinu. Je pravda že tá zelená na 90 kg bude asi trochu kompromis no skús si to niekde pojazdiť. Možno to bude ok.

K rýchlej kompresií: je to veľmi dobrá vec, najmä ak máš pružinu presne na Teba a chodí tak akurát kúsok od dorazu. V prípade návštevy napr. bikeparku a väčších skokov by si mohol dávať už dorazy a tam pomôže pritiahnutie rýchlej kompresie. U vzduchových vidlíc a 160mm zdvihoch sa toto moc neosvečilo (preto sú 2011 RLC) keďže sú už tieto vidlice samé o sebe progresívnejšie. U 180mm je však ešte predčasné robiť závery, či bude mať RC2 význam alebo nie. No a to je už na inú tému..
25.03.2011 - 23:30:48
00
Veru, dokonca som premenlivo tazky pripad:) V priebehu roka mi kolise hmotnost aj o 7 kil, teda aspon posledny rok bol taky. Jar 92, potom dole na 85 a na jesen spat na 93 (sedava praca je svina, nehovoriac o kombinacii s kratkymi dnami a nedostatkom casu na bajk). Samozrejme by som sa chcel ustalit na 85, ale zatial sa nejako nedari (teraz 90) :)

V zaklade je VAN dodavany s modrou pruzinou? Kolko asi stoji ta zelena? Dokaze pruzinu vymenit aj priemerne zrucny clovek doma, alebo jedine servis?

Je pruzina vhodna aj na take normalne trailove jazdenie (singletracky, hore/dole..)?
25.03.2011 - 23:41:28
00
Hm, prave teraz pozeram fox tech center a zelena pruzina je odporucana pre hmotnost jazdca v rozpati 79,4 - 95,3kg co by vlastne na mna uplne presne sedelo, prave som este v tej hornej polovici, takze by nemusela byt prilis tvrda.. Hm, no dal si mi prave riadneho chrobaka do hlavy. Na Floate ktory mam teraz mi celkom vadi prave ta vysoka progresivita a neochota zrat male nerovnosti. Je to 140tka a chodi tak max 1,5 cm pod doraz ked je podfuknuta (vtedy sa uz dost prepadava). Ked som ju dnes prifukol na sag aky ma mat (cca 30mm) tak chodi mozno 2cm pod doraz.
25.03.2011 - 23:49:41
00
Pružinu v pohode vymeníš, 32mm orechom povolíš na vrchu ľavej korunky uzáver s nastavením prepätia a pružinu jednoducho vytiahneš a vymeníš. Jednu zelenú mám niekde skladom, teda mám všetky tri. Áno modrá je základ a väčšine ľudí sedí.

Inak rýchla kompresia dokáže fakt výrazne chrániť pred dorazmi. Kamarát jazdil modrú pružinu, zdala sa mu mäkká tak tam dal zelenú. Dal však aj na tejto zelenej doraz (váži tak 80kg max ak nie menej). Keď hodil nazad modrú a utiahol som mu rýchlu kompresiu už si pochvaľoval že to je ciitlivé a nedáva to dorazy. A je to presne tak. :)

No a áno, je síce stvorená pre FR ale je vhodná aj na také AM/EN ak potrebuješ využiť 160mm tak rozhodne budeš spokojný. Jeidné - je hmotnosť.
25.03.2011 - 23:58:14
00
Teraz prave citam, ze VAN je priamo dodavany s 3 pruzinami, ci to boli len starsie rocniky?
26.03.2011 - 00:10:09
00
Áno, pokým ho kupuješ v krabici tak áno.

Inak ak nemáš problém s peniazmi tak určite choď do Kashima coat (farba nôh je viac do zlata).
26.03.2011 - 00:20:32
00
Myslel som si ze 2011 36 Van je uz len s Kashimou, ci predava sa aj verzia bez?
26.03.2011 - 00:25:30
00
Áno OEM verzie sú bez Kashimy no a ešte základné (R) modely vidlíc.

Ale aj tu platí, pokým to budeš bať cez dodávateľa Fox tak by už model 2011 RC2 mal byť s Kashimou a náhradnými pružinami.
26.03.2011 - 00:36:55
00
par peknych padov a kashmina je v prdeli ... ale vizera pekne :)
26.03.2011 - 01:33:37
00
Hmm,už som sa pár krát skydal,ale vnútorné nohy na vidlici sa mi ešte nepodarilo poškrabať,asi na prd padám :angel:
26.03.2011 - 08:16:12
00
Konecne vysla recenzia na 2011 36 Float v jednom spanielskom magazine.

http://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=es&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.foxracingshox.com%2Fdownloads%2F2011-32talas-36float.pdf

Zda sa, ze poriesili tu privysoku progresivitu a vidlica konecne vyuziva plny zdvih. Chvilu som bol viac nakloneny k tej pruzine, ale uvedomil som si, ze percentualne predsalen viac jazdim traily, kde sa maka hore/dole a tam sa asi viac prejavi tych usetrenych 300g, kedze je to pohybliva cast. Rovnako nastavenie LC by malo osefovat prepadavanie sa (oproti 32 RLku, co mam teraz).

A keby to predsalen nevyhovovalo, tak zo vzduchu sa pruzina spravit da, ale naopak nie..
27.03.2011 - 21:46:15
00
Dá sa to aj naopak. Akurát je problém stav vnútorných nôh. Treba ich poriadne prečistiť. No a ak by tá pružina bola vozená bez návleku, tak by to bol fakt problém.

Jednu som takto vzájomne prerobil Float/Van a zatiaľ funguje pokiaľ viem. :)

Ale áno, ak odstránili progresivitu, tak to bude zaujímavá vidlica, aj keď pružina je pružina. Tá sa neprepadáva. ;)

Inak k tej Kashime, má oveľa väčší význam ako farba, no to človek pochopí, až keď vidí zničené vnútorné nohy (nie od kameňa ale púzdier).
27.03.2011 - 21:50:59
00
keyboard_arrow_up