Nazdar, prosim vás, neviem si rady čo s prednou brzdou Tektro Auriga Comp, ktorú mám na Haibike-u Edition SL 2010, šúcha mi jedna platnička o kotúč. Bike má najazdených asi 500km.
Začalo to šúchať as ipo oprave defektu, kedy sa omylom stlačila brzdová páčka. Tak som doštičky opatrne roztlačil, s brzdí ok, akurát jedna platnička je tak tesne pri kotúči a trocha šúcha, druhá je vpohode vzdialená, možno trchu viac ako by mala byť.

Doteraz som nemal kotúčové brzdy, tak nvm čo s tým. Ako to opravím?

Ďakujem za každú radu. :)
25.03.2011 - 18:16:03
00
skus ju znova nastavit...to iste sa mi stavalo ked som vybral koleso nasl.vlozil utiahol a vzdy tam nieco suchalo,nastavil som ju nanovo a bol klud...inac brzdy celkom fajn ale kotuce som musel vymenit bol to maras....a teraz vlastne uz nemam nic z toho(konecne som si vydychol) :lol:
25.03.2011 - 19:05:34
00
Ako nastaviť?

Práve som niekde čítal, že treba niečo na brzde povoliť, zabrzdiť a dotiahnuť, ale čo? Lebo ja tam mám viacej "šróbikov". Takto by sa to dalo vyriešiť? Alebo si to "nastaviť" myslel ináč?

Dikes.
25.03.2011 - 19:10:00
00
no viacej srobikov tam je :) ale nie az tak moc aby si nieco pokazil...ok povol jemne sroby na adapteri(tie ktore drzia strmienok nie tie ktore sluzia ako uchytenie k ramu) tak aby sa prasa pohybovalo ale ne "lietalo".su tam dilatacne diery takze ked(dalsi krok) stlacis brzd.packu tak sa ti resp.malo by sa dat na spravne miesto.drz ju stale stlacenu a znova pritahuj sroby ale opatrne nie velkou silou aby si nepretocil zavit..malo by to byt ok...ak nie tak su aj ine sposoby,davaju kreditky medzi platnicky a kotuc,ja som to osobne robil opticky a dovtedy kym som nepocul nic suchat...popr.si stiahni navod na montaz tychto brzd viem ze na nete urcite je a precitaj si ho...budes vediet aj ako odmontovat dosticky precistit ich alebo vymenit,odvzdusnit, vymenit olej atd...len treba hrabat a najdes :rock:
25.03.2011 - 19:34:26
00
Takže som to dnes skúšal nastaviť. :D
Odšroboval som, zabrzdil a zašroboval, asi na tretí pokus to vyšlo :D , ale aj tak to nie je ono, stále šúcha, súce menej ale stále. Podla mňa by to chcelo roztlačiť platničky, ale ako ?
26.03.2011 - 20:35:24
00
a pozeral si na to, je jedna doska blizsie ako druha?
26.03.2011 - 21:11:27
00
vravim mne to tiez niekedy nepomohlo a preto som to robil tak ze som povolil prasa tocil kolesom a posuval prasa do stran kym to nebolo bez zvukovych efektov.toto sa mi stalo tiez ze som zmackol packu "na prazdno" ale opatrne som ich zatlacil naspat a bolo to ok.skus dlhsie pojazdit viacej zatazit tu brzdu mozno sa to upravi
26.03.2011 - 21:19:49
00
a do tretice vsetko dobre..... :) odmontuj to vsetko dole,vyhod platnicky zo strmena,a zatlac piestiky srobovakom alebo nejakym podobnym paksamentom a potom viacej roztiahni pliesok v ktorom su umiestnene dosticky a znova nastav
26.03.2011 - 21:27:46
00
keyboard_arrow_up