tak potom pomen svoje zvyky ,dovadzaju ta do stavu pretrenovania ....
29.03.2011 - 19:49:56
00
2romanx: Skús si zmerať tepy v kľude. Ak si pod 50, tak patríš ako lord kaymen píše medzi namakancov. A teda srdce nepotrebuje pri vyšších výkonoch vysoké tepy, lebo je veľké a výkonné. Resp. potrebuje oveľa vačšiu záťaž, aby sa dostalo na tepy, ktoré riešime my smrteľníci bežne. ;)

ja mam klud 48 a ked do toho trochu dupnem v kopci, tak nemam problem ist nad 190...a neda sa povedat, ze by som isiel rychlejsie ako bezny smrtelnik :lol:
29.03.2011 - 20:53:52
00
2romanx: Skús si zmerať tepy v kľude. Ak si pod 50, tak patríš ako lord kaymen píše medzi namakancov. A teda srdce nepotrebuje pri vyšších výkonoch vysoké tepy, lebo je veľké a výkonné. Resp. potrebuje oveľa vačšiu záťaž, aby sa dostalo na tepy, ktoré riešime my smrteľníci bežne. ;)

Znizenie kludovej frekvencie je dosledok adaptacie srdca na trening, zvacsenie komory, pri klude dokaze potom zasobovat organizmus s mensim pulzom (pokial nejde o brachykardiu ako taku - chorobu). Ovsem v ziadnom pripade to neznamena, ze nepotrebuje vysoke tepy pri vysokych vykonoch. Vysoky vykon zabezpecuju svaly na nohach, nie srdce, srdce zabezpecuje dodavky krvi, a tym cukru,kyslika,zivin, atd... znamena to len, ze taketo srdce je lepsie pripravene na taketo zataze. V beznom treningovom zivote v sezone obvykle nastava maly pokles maximalnej frekvencie, ale nijak vyznamny, tak 2-4 tepy. Vyrazne znizenie tepovych frekvencii pri zatazi moze mat viacero pricin. Jedna z nich je vazodilatacia ciev, obvykle pri velmi dlhej zatazi. Dalej to mozu sposobit rozne lieky, pripadne rozne zavazne problemy. V pripade zdraveho jedinca, ktory neberie lieky a nema zdravotne problemy (pripadne ine problemy) to znamena len jedinu vec, a to je reakcia organizmu na treningovu zataz. Vzdy po treningu tepy klesnu. O kolko je zalezitost jeho intenzity/dlzky. Hlavne po vycerpani glykogenu dost klesaju (kompletne nacerpanie zasob ale trva niekolko dni). Dalsia pricina je neustala zataz bez dostatocnej regeneracie. Zatazou moze byt ale nielen samotny trening (jazdenie).Je toho dost, co sa o tom da napisat, ale vela z toho uz popisal aj vsetkym znamy dr. Vojtechovsky, a kvantum toho najde aj strycek google. Je dolezite si uvedomit, ze svaly a kondicka rastu vtedy, ked clovek NEJAZDI!!.


Naposledy upravil lto dňa 29.03.2011 - 21:24:37, celkovo upravené 2 krát.

29.03.2011 - 21:21:03
00
Opäť nepíšete po slovensky...
29.03.2011 - 21:23:51
00
Sak pockaj zajac, az budes mat 50, tiez budes len po forach vypisovat :P :P
29.03.2011 - 21:25:22
00
chlapi už to nerieste :sun:
dnes som sa chystal 3x na tréning..a stale ked už som bol vo dverách zacalo kropiť ...tak som nakoniec rezignoval, radsej som si nalial kubánsky rum a zapálil fajku :y: . Dnes to bola oveľa prínosnejšia činnosť ako tréning 8)
29.03.2011 - 21:26:32
00
ked tak nad tym rozmyslam, asi to bolo zapricinene tymi treningami. Po odpocinuti sa to zlepsilo. Skusim zajtra len take vozenie (aj ked to neznasam ked idem sam), vo stvrtok je naplanovany dazd :devil: a koniec tyzdna mozno ukaze este nejaky progres.
29.03.2011 - 21:29:48
00
Aby si sa *****, Roman, dážď "je naplánovaný" na piatok a aj to sa môže ľahko presunúť alebo pršať vôbec nemusí.
29.03.2011 - 21:41:40
00
jj, uz to zase vyzera inak :tmi:
Ale na vikend hlasia luxusnych 23°C . Nieco dlhe by si to pytalo :clap:
29.03.2011 - 21:46:03
00
Dlhé a tvrdé :clap: napríklad taká šotolinová cesta do Viedne. :makeup:

Ale to sa chystáme, až keď bude viac teplo. :sun:
30.03.2011 - 08:16:26
00
to uz je za mnou, nieco v kopcoch (Cerveny Kamen by nebol zly).

A fuj, taketo narazky :lol:
30.03.2011 - 08:18:50
00
teraz citam toho Divalda a mozem ti povedat ze si jazdil zle tepove pasmo kedze vsetka ta treningova namaha vysla navnivoc , najhorsie pasma na treningu su 70-80%svojho maxima samozrejme dlhodobo , na zaciatku sezony by sa malo chodit asi 80% celkovych objemov iba na 50-70% z maximalnej tepovky a samozrejme dlhe treningy , tolko Divald

a ku tej mojej gebuli, proste to je krasny ukazovatel prepaleneho treningu isiel som nad svoje moznosti a to preto lebo som isiel s druhymi ktorym prepalovanie neroby ziaden problem :doh:
ked si idem svojim tempom vsetko vpariadku , vyslovene sa musim brzdit a tak ziskavat na tej istej rychlosti nizssi tep a prevahu parasympatika ..... :clap:


to o objemoch a tepoch, na to si prisiel sam, alebo si sa to niekde len docital?
Lebo to, co si napisal nie je celkom tak ....
30.03.2011 - 08:24:15
00
jj, ked mas pomerne vysoko posunuty AP (aj moj pripad), tak to je blbost. To by som stale jazdil len v regeneracnom pasme.
30.03.2011 - 08:27:12
00
to uz je za mnou, nieco v kopcoch (Cerveny Kamen by nebol zly).

A fuj, taketo narazky :lol:

Prípadne sa potom ozvi, pridal by som sa na výletík. :P
30.03.2011 - 08:32:36
00
romanx: čo je fuj na tej skvelej šotoline? :wasntme: Možno akurát to, že je dlhá jedno nekonečno. :lol:

;)
30.03.2011 - 08:34:44
00
keyboard_arrow_up