Nuž vyskytol sa mi takýto problém, sedlovka "zrástla" s rámom, nejde pohnúť ani o milimeter ani jedným smerom nech to skúšam ako chcem, a potrebujem ju dat o pár cm vyššie. jedná sa o Alu sedlovku aj rám, objímku som úplne uvoľnil a vybral a ajtak nič. skúsil som okolo nastriekať tefloňák - žiadny efekt. mám to skúsiť napr zahriať fénom, alebo čo? podobnú tému som nenašiel, možno sa hodí aj dalším generáciam, ďakujem :lol:
31.03.2011 - 23:40:48
00
WD40 by mohlo byt ucinnejsie - nastriekat do kazdej strbinky a nechat posobit par hodin. Ten fen moze tiez trochu pomoct. Ak to inak nepojde tak zhodit kolesa, uchytit bajk dole hlavou za sedlovku do zveraku a tocenim uvolnit. Sedlovku ale potom asi bude treba novu. :lol:
01.04.2011 - 00:48:08
00
Skus to cele nahriat poriadne a kym to bude nahriate tocit sedlovkou.
01.04.2011 - 01:15:24
00
jo jo :nod: ... nedávno to podobne riešil kamoš a pred pár rokmi sa to stalo aj mne ...
Uvoľni objímku sedlovky a nahrej sedlovú rúru na ráme. Skús fén ale mne sa osvedčila teplovzdušná pištol, samozrejme s reguláciou teploty ... a opatrne. Má predsa len vyšší výkon a tu je potrebné aby sa tá rámová trubka nahriala rýchlo, skôr ako sa teplo prenesie aj na sedlovku, inak to nepomôže. Lak na ráme vydrží takú teplotu a ak budeš pracovať rýchlo sedlovka pôjde ľahko von. Potom samozrejme dobre vyčistiť a môžeš použiť znovu. No obávam sa že na sedlovke aj v ráme budeš mať také biele zoxidované časti ... tak potom jemný, ale fakt jemný šmirglík, prebrúsiť a ide sa ďalej.
01.04.2011 - 07:02:11
00
aj brzdná kvapalina je dobrý uvolňovač. Vraj miestami prekoná aj WD40.
01.04.2011 - 07:27:20
00
noooooo :fubar:
... tak ale to by som nedoporučoval, lebo by sa ti mohlo rýchlo stať že budeš musieť nanovo prelakovať rám.
01.04.2011 - 07:31:33
00
Ja som mal podobny problem ale s karbonovou sedlovkou a spinou medzi nou a ramom. Bajk som nechal cez noc v stojane dole hlavou (sedlom :P ) a cez dierky na upevnenie flase striekackou nalial vodu. Cez noc to vyplavilo cast prachu a rano som uz len poriadne potocil sedlovku a vybral. Samozrejme som predtym skusal aj olej, ale nepomohlo. Telovzdusnej som sa bal. Odvtedy nosim sedlovu objimku a vyrez v rame prekryty kusom duse (aspon na nieco mi bola ta hromada posekanych maxxisov dobra :lol: ).
01.04.2011 - 10:54:07
00
Tak toto som presne riesil pred vcerom na zimaciku. Sedlovka nesla pohnut ani milimeter. WDčko do rana zabralo ;) Sedlovka dural a ram poctivy CrMo :lol:
01.04.2011 - 18:18:35
00
Nuž vyskytol sa mi takýto problém, sedlovka "zrástla" s rámom, nejde pohnúť ani o milimeter ani jedným smerom nech to skúšam ako chcem, a potrebujem ju dat o pár cm vyššie. jedná sa o Alu sedlovku aj rám, objímku som úplne uvoľnil a vybral a ajtak nič. skúsil som okolo nastriekať tefloňák - žiadny efekt. mám to skúsiť napr zahriať fénom, alebo čo? podobnú tému som nenašiel, možno sa hodí aj dalším generáciam, ďakujem :lol:

kedysi som to riesil na al sedlovka crmo RAME....
nepomohli ani oleje ani brzdofka..nakoniec 2 hasaky a butan varic :rock: :muscle:
01.04.2011 - 18:56:03
00
ja som to robil tak ze som najprv jemne poklepal na priblinom konci sedlovky v rame demontoval sedadlo a vrch sedlovky chytil do hasaku na ktory som dal 2m trubku a pohlo sa :)
02.04.2011 - 20:29:48
00
Jeden znamy z jedneho shopu mi vravel aj o takom probleme, ze medzi ram a sedlovku sa dostala mala spinka a tym ako sa potom sedlovka vytacala tak sa vyrezala drazka po obvode a tym padom sa so sedlovkou nedalo v ziadnom pripade pohnut. Vtedy mal take riesenie, zobrat list z pilky na zelezo a opatrne rozrezat sedlovku po dlzke. Samozrejme uz potom moze sedlovak putovat akurat tak do kosa. Osobne som to neskusal takze neviem povedat ako to ide.
02.04.2011 - 21:06:13
00
vďaka za rady, nič nepomohlo, ani WD ani výkonný fén takže ho hodím zajtra do servisu. snáď sedlovka prežije :)
03.04.2011 - 09:24:55
00
fén je oničom, chce to teplovzdušnú pištoľ
03.04.2011 - 13:54:54
00
keyboard_arrow_up