Clovek sa postupne uci a je len velka skoda, ze policia nepostihuje hovada, ktore vedome jazdia ako jazdia. Nechapu, ze cyklista oproti 2t plechu nezmoze nic a je vacsinou z miesta nehody odnasany na nositkach, pripadne rovno v rakvi.

Posledne 3 roky pouzivam nasledujuce techniky:

- nejazdim na krajnici, ale cca 1m od nej. Vodicovi sa vytvori aspon mentalna prekazka, takze ma dementi nelizu s 10cm odstupom. Vzdy mi zostava cas na stiahnutie sa do bezpecnej zony
- ak je vedla cyklochodnik alebo paralelna cesta bez dopravy, pouzijem ju
- zasadne nejazdim na cestach I triedy
- ked na uzkej ceste obieha dement v protismere, hodim do neho bidon alebo susku, ktoru vozim v drziaku na LED aurora. V pripade, ze dement zastavi, idem mu to este rucne-strucne ozrejmit.
05.04.2011 - 16:39:55
00
to hadzanie predmetov obiehajucemu je ale dost risk nie? sa zlakne alebo co nevies ako zareaguje a nahodou ta zoberie.
05.04.2011 - 16:50:18
00
ja som naposledy mal "skusenost" s vodicmi s EČV na ktorych boli pismenka SN (Spisska Nova Ves)...za jeden vyjazd ma vacsinou títo vodiči ohrozili tak, ze bud mi jeden isiel oproti smeru pri predbehovani ineho vozidla, ja uz som mal v ociach iba to, ze sa s nim celne zrazim, vobec sa nezaradil naspat ked ma videl, alebo títo vodici z tohto mesta ma predbehovali vo velmi tesnej blizkosti a vo velkych rychlostiach........pomali si zvykam, ze ak uvidim v Košiciach auta s EČV KS, PO, RV, GL, SN, ze sa mam dat na pozore...tu na vychode si myslia, ze ak pridu do Košic, tak pre nich neexistuje cestna vyhlaska a slusnost a svoje neukojene zavodne tuzby praktizuju na košickych obchvatoch a vypadovkach
05.04.2011 - 16:52:14
00
to hadzanie predmetov obiehajucemu je ale dost risk nie? sa zlakne alebo co nevies ako zareaguje a nahodou ta zoberie.


Suhlas. Ja do dementov radsej nic nehadzem ani im nic neukazujem. Odvtedy, co ma po jednej takej scenke typek na audine s PO znackou zablokoval a zacal na mna mierit pistolou. Velmi prijemny zazitok.
05.04.2011 - 18:33:41
00
pfuu tak o takomto niecom som este nepocul, aj ked ma to viac krat napadlo ze by sa to mohlo udiat. to uz by som sa asi posral :tmi:
05.04.2011 - 18:37:33
00
ono sa to hrdinsky hovorí, ale takému človeku sa môžeš naplno vysmiať do tváre.. čo ti spraví? nie sme v amerike, mal by prestať tolko čumieť do bedne..
05.04.2011 - 21:39:30
00
Jasne, ze ti nic nespravi. Ved je to iba magor, ktoremu stojis za to, aby zastavil auto a strapnil sa na verejnosti s buchackou v ruke. Ked som si to pak prehraval v hlave, tiez ma napadali verzie, v ktorych som bol hero a kopal ho do gul co to dalo. No realita bola tak trochu ina, hehe.
06.04.2011 - 00:13:06
00
oboy a ako si to riesil dalej? privolal si policiu? spisali hlasenie? ako to slo dalej? fakt nie sme v amerike aby si na teba len tak hockto mieril na verejnosti pistolou...
06.04.2011 - 09:33:45
00
Clovek sa postupne uci a je len velka skoda, ze policia nepostihuje hovada, ktore vedome jazdia ako jazdia. Nechapu, ze cyklista oproti 2t plechu nezmoze nic a je vacsinou z miesta nehody odnasany na nositkach, pripadne rovno v rakvi.

Posledne 3 roky pouzivam nasledujuce techniky:

- nejazdim na krajnici, ale cca 1m od nej. Vodicovi sa vytvori aspon mentalna prekazka, takze ma dementi nelizu s 10cm odstupom. Vzdy mi zostava cas na stiahnutie sa do bezpecnej zony
- ak je vedla cyklochodnik alebo paralelna cesta bez dopravy, pouzijem ju
- zasadne nejazdim na cestach I triedy
- ked na uzkej ceste obieha dement v protismere, hodim do neho bidon alebo susku, ktoru vozim v drziaku na LED aurora. V pripade, ze dement zastavi, idem mu to este rucne-strucne ozrejmit.


Smejem sa, ale posledny bod je aj tak najlepsi :D Samozrejme, je to tak, ako pises :)
06.04.2011 - 10:00:10
00
ked si predstavim ze mna zajtra caka cesta na biku do ba nic prijemne prvy kratv sezone...lebo co som si tu uz zazil by bolo aj na roman.
06.04.2011 - 10:04:59
00
Vindo:nekskatulkuj nas vsetkych do jedneho vreca, vsade je to rovnaku ci u nas ci u vas

ja mam taky isty problem s autami zo znackou KE a BA, asi si myslia ze su von z kosic alebo Bratislavy tak uz pre nich zakony neplatia a sme si 1:1 ;)
06.04.2011 - 10:13:46
00
Vindo si kus vedla.Ked je sofer kreten, je jedno aku EČV ma.Ja som sa stretol aj s BA ktory na mna vo vcelku slusnej vzdialenosti zatrubil.Bolo to ale to slusne zatrubnie "hej idem nezlakni sa" a nie vytrubovanie "vypadni z cesty."(heh jak som to napisal az mi to divne)Je to individualne a nemyslim ze to ma suvis s EČV.Tie uvahy o tom ktory kraj je na tom horsie je kus odveci.
06.04.2011 - 12:24:11
00
oboy a ako si to riesil dalej? privolal si policiu? spisali hlasenie? ako to slo dalej? fakt nie sme v amerike aby si na teba len tak hockto mieril na verejnosti pistolou...


Kedze som si nezapamatal SPZ, tak som to nijak neriesil. Kazdopadne ani neviem, ci je vobec sanca to riesit. Mozno to bol prave nejaky nervoznejsi policajt.
06.04.2011 - 12:28:17
00
ono sa to hrdinsky hovorí, ale takému človeku sa môžeš naplno vysmiať do tváre.. čo ti spraví? nie sme v amerike, mal by prestať tolko čumieť do bedne..

Suhlas .. inak hned volat policiu v tomto pripade (158 to maju cislo :^) .. idealne hned odfotit .. tvar + SPZ. Mierit zbranou na cloveka neviem ci uz nie je trestny cin ohrozovania, v nromalnej krajine by mu okamzite zobrali zbrojny pas , samozrejme, nerobim si iluzie o tom, ako to funguje u nas a ako by to dopadlo asi (dokonca by som sa necudoval ani ak by sa nic nestalo po vystreleni a zabiti, sme na Slovensku). Ovsem, ak sa clovek neustale necha druhymi postrkovat, potom to tak aj bude vyzerat :tmi:
06.04.2011 - 13:35:26
00
chcem vidiet cloveka co by v tejto situacii vybral fotak a odfotil by si to.


:y: |(
06.04.2011 - 14:35:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up