Okolobratislavy

26.06.2011
MTB maratón
Bratislava - Dlhé diely (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže
Zúčastnených bikerov (5)
no boha ... pekne nam rozjazdia kobylu ... som zvedavy na ucast ... ale trat sa mi paci
06.04.2011 - 10:33:33
00
Zapratavaca *****. :lol: Trat vyzera celkom zaujimavo, len skoda tych dvoch okruhov. Ale to bolo jasne od zaciatku, ze na Kobyle sa nic nad 30 km vymysliet neda. Otazkou je, kolko startujucich bude z SK. :)
06.04.2011 - 10:44:02
00
Pozeral som Propozice.
Pripadá mi to ako maratón na Devínskej Kobyle pre Čechov.
Štartovné v Kč.
Účastníci: českí závodníci.
Propagácia na Slovensku = 0

V tom čase sú na Slovensku ďalšie zaujímavejšie akcie:
- 1. košický bike maratón
- XC BIKE JAM - festival horskej cyklistiky
v Čechách:
- Valašská 24
v Polsku:
- Beskidy MTB trophy

Nerozumiem prečo to má byť na Slovensku a prečo nám majú rozjazdiť Kobylu, keď to nie je určené pre nás.
06.04.2011 - 12:06:47
00
no organizujú si to asi češi v rámci nejakej série, preto ich tam je väčšina predpokladám (zatial) či budú propagovať aj na SVK uvidíme potom, nejaký ten plagát, bilboard a pod.

ale termín spolu s bike jamom je naprd, že je to zároveň s košicami ešte beriem, je to velká vzdialenosť, ale robiť dva maratóny 50km od seba (aj keď ten jam nieje len normálny maratón)
06.04.2011 - 12:11:54
00
myslim ze cesi pri robeni svojej serie nebrali ohlad na slovenske maratony .. mozno len an tie najvacsie .. a ani sa im necudujem
06.04.2011 - 12:16:00
00
myslel som to čisto z ekonomického hladiska.. mať na štarte 200 ludí a 500 ludí je myslím rozdiel.. takto sa to bude zas deliť..
mňa by zaujímalo či už to majú aj ohlásené a povolené, alebo zas len mapku na stránke ako naposledy :lol:
06.04.2011 - 12:20:37
00
25.6. sa pôjde do Kuchyne a 26.6. na Kobylu a pekný víkend za nami :D
06.04.2011 - 13:00:44
00
Áno, 25.6. pôjdem na maratón do Kuchyne a 26.6. sa pôjdem vyjazdiť na Kobylu. Budú mi tam zavadzať nejakí divní pretekári.
06.04.2011 - 13:07:31
00
takze ja radsej 25 pojdem jazdit na kobylu a 26 niekam ku kuchyni a nikto zavadzat nebude ;-]
06.04.2011 - 13:10:49
00
milsu, v prvom rade treba povedat, ze organizatori XC Bike Jam termin stanovili resp. zverejnili az po tom, co bol zverejneny termin Okolobratislavy. Takze z tohto terminoveho konfliktu urcite nema zmysel vinit organizatorov Okoloserie, ale ked uz, tak skor Zahorakov. :) Ale kedze sa to priamo nekryje (sobota maraton na Zahori, nedela na Kobyle), tak to nie je az take horuce a kto chce, stihne obe.

A ad to, ze to nie je pre nas - je to ceska seria, ale to neznamena, ze sa nemozu zucastnit Slovaci. Je to akcia pre vsetkych bez rozdielu ako kazda ina. Akurat ak nebude moznost platby v € a bude potrebne posielat peniaze za startovne v CZK do CR, tak to asi odradi velke percento SK zaujemcov (dodatocne naklady za platbu do CR).

mňa by zaujímalo či už to majú aj ohlásené a povolené, alebo zas len mapku na stránke ako naposledy :lol:
Tak toto velmi zaujima aj mna vzhladom na charakter Kobyly ako takej.
06.04.2011 - 13:59:16
00
Akurat ak nebude moznost platby v € a bude potrebne posielat peniaze za startovne v CZK do CR, tak to asi odradi velke percento SK zaujemcov (dodatocne naklady za platbu do CR).

Neviem, ako to je tento rok, no po minulé roky bolo jednotné štartovné - či už vopred alebo na mieste zaplatené. Akurát bez pamätného trička v 2. prípade.

Keby to niekoho zaujímalo, narýchlo som hodil mapu do gisu.

Prílohy:

Komentár súboru: mapa
mapa.JPG
mapa.JPG 194.45 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2011 - 14:56:24
00
milsu, v prvom rade treba povedat, ze organizatori XC Bike Jam termin stanovili resp. zverejnili az po tom, co bol zverejneny termin Okolobratislavy. Takze z tohto terminoveho konfliktu urcite nema zmysel vinit organizatorov Okoloserie, ale ked uz, tak skor Zahorakov. :) Ale kedze sa to priamo nekryje (sobota maraton na Zahori, nedela na Kobyle), tak to nie je az take horuce a kto chce, stihne obe.
A ad to, ze to nie je pre nas - je to ceska seria, ale to neznamena, ze sa nemozu zucastnit Slovaci. Je to akcia pre vsetkych bez rozdielu ako kazda ina. Akurat ak nebude moznost platby v € a bude potrebne posielat peniaze za startovne v CZK do CR, tak to asi odradi velke percento SK zaujemcov (dodatocne naklady za platbu do CR).
Tak toto velmi zaujima aj mna vzhladom na charakter Kobyly ako takej.

O maratóne v Kuchyni niečo viem. Termín bol podstatne skôr, ako bol zverejnený.
Myslím si, že keď je maratón na Slovensku, tak by mala byť možnosť platiť našou menou (Eurom). Minimálne slušnosť to káže. Na niektorých slovenských maratónoch je možnosť platiť českým závodníkom do českých bánk.
Organizátori tým prejavujú aj to, ako im na skovenských účastníkoch "záleží"
To povolenie zaujíma aj mňa.
Termín je nedeľa koniec júna. Ak bude dobré počasie, na Kobyle bude ako obvykle hromada našich turistov, ktorých nejaký polmaratón nezaujíma a obmedzuje ich.

Ešte jedna poznámka: Ak urobia nejaký prúser, tak to padne na hlavy nás, slovenských bikerov!
06.04.2011 - 16:07:00
00
Hm, ale tak tazko obvinovat ceskeho organizatora z toho, ze zvolil podobny termin ako ina akcia, ak bol termin tej inej akcie poctivo utajeny a vedelo o nom par zasvätenych. :) Co sa tyka toho platenia v €, tak sa plne stotoznujem s Tvojim nazorom a je to signal pre ludi (preto som aj pisal, ze som zvedavy, kolko ludi z SK bude startovat, lebo ja teda rozhodne nie). A veru, ak bude pekne pocasie, tak to bude dost "zaujimave" ked sa budu bajkeri motat pomedzi turistov resp. turisti pomedzi bajkerov. Otazkou je, ci na tu trat organizator vobec dostane povolenie a ak ano, tak ako zabezpeci oddelenie pesich a cyklistov, lebo ak to nezvladne, tak budu mat po tej nedeli turisti cyklistov na Kobyle v zuboch este viac nez teraz...
06.04.2011 - 16:14:15
00
A odnesieme si to my, čo pravidelne na Kobyle jazdíme.
06.04.2011 - 16:18:25
00
http://mtbs.cz/clanek/o-vikendu-odstartuje-cyklomaratontour-2011/kategorie/pozvanky

Novým partnerem pro letošní sezónu je Scott, výrobce špičkových kol, které si, jak v CMT bývá zvykem, můžete otestovat přímo při závodě. Stačí si zabookovat na našem webu vybrané kolo a závod, kterého se zúčastníte a pak si kolo před závodem vyzvednout. „Stánek“ Scott těžko přehlédnete, bude ho totiž tvořit speciální truck, ve kterém naleznete i servis a budete mít možnost si tu dokoupit i drobnosti, které si doma zapomenete.

toto ale nie je až také zlé... :) už tu mal niekto ten nápad, ale to je dôkazom toho, že si to môže dovoliť len firma s väčšou ponukou
07.04.2011 - 10:41:04
00
keyboard_arrow_up