pondelky mavam aj ja volne. Len teraz som mal vikend takpovediac light, tak som jazdil aj v pondelok. Pondelky su osvedcene :)
12.04.2011 - 09:46:31
00
Bez nejakej snahy o blbé narážky by ma zaujímal ten zdroj istoty, že za únavou na pretekoch nie je jednoducho vyčerpanie organizmu (ak sa teda nejedná o niečo ako "pretekofóbiu"). Je síce možné, že v štartovom poli sa nachádzajú borci, čo majú začiatkom apríla oproti 5000 km na dĺžku aj dvojnásobok, ale ich podiel je dosť nepodstatný (vhodnejšie by bolo povedať zanedbateľný) a o tom že by mali zároveň v nohách 50 km na výšku (o násobkoch ani neuvažujem) si dovolím dôrazne pochybovať. Nie je to moja vec, ale mňa osobne by mrzelo, keby som obetoval tréningu (alebo "vozeniu") toľko času a námahy a nakoniec po turbo výkonoch v príprave dosahoval po priebehu "plný ťah > výpadok > dokrútenie" na pretekoch umiestnenia porovnateľné s borcami trénujúcimi tak 5x menej ...

Áno, to je pravda. No zatiaľ bola konfrontácia len na takých pretekoch, kde bola konkurencia, ktorá jazdí dlhé roky (ide najmä o "napretekané" km a progres získaný za tie roky, ktorý ja nemám). Porovnávať sa so slovenskou, českou, rakúskou, maďarkou, poľskou špičkou nie je len tak. A taktiež môj najväčší problém - raketový štart od začiatku. Snažím sa ako-tak držať, nech mi všetci hneď neujdu, no nejde mi to. Musím zvoľniť a ak sa príliš hrniem, vezie sa to potom so mnou celé preteky a som v prdeli. Na maratóne je to ešte v pohode, tam sa po hodine rozjazdím, no na XC je hodina polovica/trištvrtina.
12.04.2011 - 09:47:46
00
Nie kazdy den je sviatok , zato, ze tmaxovi sa nejaky den neslo uplne dobre este nemusite sa vsetci nanho vrhnut :)
12.04.2011 - 10:00:58
00
2tmax : no vyzera ze sice knizku mas ale ju ignorujes ako sa len da !! sak chlapik pise ze regeneracia po tazkom treningu MUSI byt a je to tiez svojim sposobom trening ked oddychujes tvoj problem je asi naozaj v tom ze z toho bicykla sa ti nechce zliest si pretrenovany a mozes si uhnat omnoho vacsie problemy ako je len to ze ta nechaju v polke trate , myslim zdravotne problemy pridu o to sa neboj a najnevhodnejsom case , ja som tiez tak busil doslova a k nicomu to neviedlo a tiez som sa svojim sposobom len vozil tym sa da napachat najvacsia skoda na tele , ak sa mas len trochu rad zacni tu posranu knizku naozaj citat vsimni si tabulku na strane 26 kde je rozpisany trening na zaklade tepovej hodnoty a casove percenta, 80% je v pasme dolneho aerobneho rezimu !!! si ochotny jazdit tak aby si sa nespotil tak dlhy cas ? pochybujem a preto mas teraz tieto problemy , chlapik tiez odporuca jednoznacne overeny praxou trening 3+1 kde radis v dnoch treningu dva pozitivne a jeden negativny trening ( pozitiv negativ je vyraz ako to ovplyvnuje tvoje telo) jeden den oddychu je na regeneraciu svalov , sliach , klbov pise ze svalova bunka regeneruje 36hodin a viacej cize dve noci a jeden den !! si schopny to akcepotovat ?
12.04.2011 - 10:04:42
00
Nie kazdy den je sviatok , zato, ze tmaxovi sa nejaky den neslo uplne dobre este nemusite sa vsetci nanho vrhnut :)

nik sa na neho nevrhol.....
predpokladam, že každy mu chcel v DOBROM poradit.....
ked sa sám, dobrovolne rozhodol, že sa zodrie :-)
12.04.2011 - 10:31:48
00
mám pocit že problém bude skôr v tom že sa bežne len vozí a na preteku by chcel ísť plné gule od začiatku :)
ja sa vozím aj na výjazde aj na preteku, priemerka nieje rozdiel ani +- 1km/h
ale keď bežný tréning je 20km/h a pretek zrazu chce ísť 25km/h tak to asi nepôjde..
12.04.2011 - 10:33:52
00
prave že pojde
ked bežny trening je v "relativne" nizkych tepoch ale dlhodobo
a 1 x týždene intervaly
tak by si sa divil čo to v preteku dokáže ....
a pri XC hlavne ak maš aj dobrú techniku... samozrejme
12.04.2011 - 10:38:22
00
Voľný deň je trochu problém. Zaraďujem ho, len ak naozaj cítim, že som unavený alebo mám krízu a nechce sa mi do dažďa. :) Pondelky a piatky zvyknem brigádovať, takže to je jasný bike, víkendy sú preteky, prípadne nejaký výlet, takže ostáva utorok, streda, štvrtok, kedy potrebujem stihnúť nejaký tréning. Asi budem musieť zaradiť viac intervalov, aby som získal tú počiatočnú rýchlosť. Neviem... Na výjazdoch sa mi ide dobre, na pretekoch obvykle nie. Až na niektoré, najmä ak idem začiatok voľnejší a potom pridávam. Určitú taktiku mám pripravenú na Jur, tak uvidím, či ju aplikujem a ak áno, čo to spraví. Prípadne ma opäť Roman predbehne. :lol: A som rád, keď sa na mňa "vrhnete", preto som to sem aj napísal. Odtiaľ, potiaľ, možno mi niečo z tohto pomôže, niečo zmením... Je síce len úvod sezóny, ale aj tak.

PS: Viem ísť aj pri "relatívne nízkych tepoch", teda ja za také považujem priemer 130-145.
12.04.2011 - 11:28:40
00
tebe asi pomoze iba upozornenie zhora , drzim palce aby si nedostal infarkt priamo na pretekoch .... :u:
12.04.2011 - 11:33:20
00
janosik: zas neprehanaj, tmax je zas dost dobry na to, aby dokazal uniest o dost vacsiu nakladacku nez zvladame my, bezni hobici :lol: , napokon aj regeneracny system regeneruje a zvacsuje sa.

tmax: cim je clovek lepsi, tym tazsie je posunut latku nahor. A potom sa to da uz len jazdenim objemov , potom jazdenim presne podla prahov, potom jazdenim podla prahov a wattmetra a na konci spravnym sypanim :lol: .. ale vzdy je to o motivacii, co tomu chces obetovat , co ziskat a ako.

najvacsim nepriatelom trenovania je stres,nedostatok kvalitneho spanku a zla zivotosprava.


Naposledy upravil lto dňa 12.04.2011 - 11:49:39, celkovo upravené 2 krát.

12.04.2011 - 11:44:01
00
tebe asi pomoze iba upozornenie zhora , drzim palce aby si nedostal infarkt priamo na pretekoch .... :u:

neprehanaj - telo nas vypne pred takymto pruserom a verim ze mame odzavodene dost na to aby sme vedeli kedy este mozme nalozit trochu viac a kedy sa uz fakt neda...

fatalne zalezitosti z vykonu skor hrozia tym co sa supnu do prvej lajny na maratone a snazia sa uvisiet prve 3 kilaky napriek tomu ze je to ich treti vyjazd za sezonu...
12.04.2011 - 11:48:37
00
tmax aké mávaš priemerné tepy na tvojích vozeniach ci ako si to nazval :)
12.04.2011 - 11:53:30
00
tmax aké mávaš priemerné tepy na tvojích vozeniach ci ako si to nazval :)

svojim sposobom nic nehovoriaca info bez poznania prahov...
12.04.2011 - 11:54:52
00
to mas uplnu pravdu, len ma to zaujíma... uz ked sme u prahov, tak teraz asi zabijem ale, su v takto mladsom veku take velke rozdiely v prahoch? lebo ked som bol na testoch, boli somnou este viacery + 2roky priblizne starśí a mali teda hlavne anaerobny prah podobny, bol tam rozdiel nejakych +-6 tepov, co nieje az taky obrovsky rozdiel z mojho pohladu. ale zas velmi sa v tom nevyznám takze ma neukameňujte :)
12.04.2011 - 12:00:37
00
urcite, ked sa pozriem na moje prahy 7 rokov naspat (co je zhruba tmaxov vek) tak verim ze rozdiel medzi mnou pred 7 rokmi a tmaxom teraz by bol aspon 20tepov na AP - o ANP ani nehovorim - tam ten rozdiel bude este vacsi


Naposledy upravil stax dňa 12.04.2011 - 12:12:06, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2011 - 12:07:40
00
keyboard_arrow_up