A: relevantny dôkaz si si dal SÁM
1. kolo XC
- tvoj pocit
- tvoj výsledok
zda sa ti to (aj pocit a výsledok) adekvátne tomu čo pre TO "robíš" ??

B: rozjazdenie je rozjazdenie NIE pretek, ani nie dokazovanie sebe a okoliu aky som "dobrý", služi na "naštarovanie" nie na zakyslenie tela
tzn 12 - max 20 minut, individuálne, tepy max 60 % žiadne intervaly, žiadna silová jazda, podľa možnosti bez velkých kopcov

v pripade XC by sa mi zdalo vhodne v uplne pomalom tempe prejst 1 x trat (aby som ju spoznal)
a potom 10 minut po rovinke v klude a kadencii ca 80-90
13.04.2011 - 08:55:48
00
Tmax je mladý, tesne po dvadsiatke, takže zbytočne budeme drať klávesnicu a radiť mu.

Sám pán doktor Vojtechovský napísali, že v takomto veku je telo proste silnejšie ako hlava a vôľa.
Nemá si ako veľmi ublížiť.

Samo sa to všetko dá dokopy, objaví sa nejaká slečna a budú jazdiť úplne iné veci, a naraz bude všetko v cajku :clap:

Už sa teším jak budem ***** v Juri ^_^
Dneska ráno som oprášil pretekársku sadu na meranie pimpáskov, race is on! 8)
13.04.2011 - 09:13:47
00
A:
Dajme tomu, hoci pocit z odjazdenia mám zväčša zlý, som perfekcionalista. Dobrý som mal tak po 3-4 pretekoch.

B:
Schválne som si dal tento raz rozjazdenie dlhšie, reku pôjde sa mi lepšie, aby som eliminoval počiatočné dlhotrvajúce dostávanie sa do tempa. Jazdil som rovinu v parku pri kúpeľnej budove (asfalt, lesné cesty) a 2x kolečko pomalým tempom. Ale mať max. 60% maxima je nemožné. Toľko nemám, ani keď vyjdem z domu na biku. Nie to počas jazdy... Pri rozjazdení som sa cítil fajn. Vidím, že budem musieť ešte vyskúšať rôzne spôsoby rozjazdenia, kým nájdem ten správny...

A trémista teda absolútne nie som.

Už aby ma pustili zo školy a mohol som ísť na bike, nech to tu nezahlcujem príspevkami. |(
13.04.2011 - 09:18:59
00
Aby si to nikto nemýlil s navážaním, útočením, vrhaním sa na borca a pod., opäť hovorím že taký úmysel nemám. Na posledný môj (možno nie celkom) argument som dostal len suchú odpoveď "je to pravda", ale na základe štúdia rôznej literatúry, online tréningových denníkov, stránok športovcov alebo klubov a pod. si stojím za tým, že 10000 km/100 000 m, ak nie aj viac začiatkom apríla je v rámci SP, ČP alebo EP skôr výnimkou, ako pravidlom. Nemám síce konkrétny prípad pre pretekára v XC, ale osobne poznám chalana, čo získal pred 2 rokmi po odtrénovaní 6300 km 2 pódiá (uphill a maratón (100 km)), minulý rok 5 (4x 24h MTB), 4x TOP 5 a 3 TOP 10 po odtrénovaní 10000 km. Nehovorím síce, že je to univerzálny príklad, ako to môže fungovať úplne pre každého - ale ako argument pre to, že nie každý, kto ma rozdrví na prach musí trénovať 3x viac, dávať aspoň 2500 km mesačne v čase-nečase na jar a postupne pridávať a pod. to váhu celkom má.

Čo sa týka tých relevantných dôkazov, asi by najskôr pomohlo vedieť čo vôbec za taký dôkaz považuješ. Ale mne pri tak špecifickej a výbušnej disciplíne ako XC bezpochyby je vôbec nejde do hlavy, prečo je rozjazdenie dlhšie a rýchlejšie ako hlavné preteky (hlavne kvôli tomu čo som už napísal - efekt celej tej driny môže byť nakoniec na nerozoznanie od týpka, čo jazdí 3 hodinky za týždeň a s troškou šťastia dôjde s jazykom v reťazi do cieľa vzápätí po borcovi v "dokrúcacom" režime ...)
13.04.2011 - 09:22:06
00
ja by som to uz neriesil sak dostal dost mudrosti, furt si mele svoje ,tomu uz nie je pomoci (komu niet rady) takze dovy dopo snad na fatranskom aj dojdes do ciela :rofl:
13.04.2011 - 09:56:05
00
http://is.muni.cz/th/176355/fsps_b/Trenink_cyklistu_v_zimnim_obdobi.doc

Dobre , jednoducho a zrozumitelne spracovana praca o treningu cyklistu. Je tam asi vsetko zhrnute.
13.04.2011 - 19:36:49
00
[quote=""]A:
Dajme tomu, hoci pocit z odjazdenia mám zväčša zlý, som perfekcionalista. Dobrý som mal tak po 3-4 pretekoch.

nestiham citat vsetko ale nejako som si vsimol ze mas najazdenych 5000km ...a nastupanych tiez celkom pekne ...

len som sa nedocital kde mas vlastne problem...?
ake mas ciele ?
aku mas podporu tymu ? ( alebo jazdis za vlastne)
mal si nejake sustredenie alebo iba vsetko sam si najazdil ?
skus nieco k tomu napisat a uvidime co a ako .

inak mas velku motivaciu k treningu a to je 90% tvojho uspechu ...respect!
14.04.2011 - 09:53:02
00
inak mas velku motivaciu k treningu a to je 90% tvojho uspechu

kym sa to nezmeni na premotivovanie
14.04.2011 - 09:58:22
00
ma 22 rokov..svet gombicka ...ja sam som nebol iny ...v takom veku nemas problem trenovat do rana zurovat a potom ist na pretek ...doslova plati ze cim viac spis tym viac je telo unavene :)
regeneruje mu to samo :
14.04.2011 - 10:04:33
00
telo mozno ano...ale treba sa pozerat aj na psychicku stranku veci...aj ked si to clovek mozno neuvedomuje, ale aj mysel sa da pretrenovat
14.04.2011 - 10:13:29
00
len som sa nedocital kde mas vlastne problem...?
ake mas ciele ?
aku mas podporu tymu ? ( alebo jazdis za vlastne)
mal si nejake sustredenie alebo iba vsetko sam si najazdil ?
skus nieco k tomu napisat a uvidime co a ako .

inak mas velku motivaciu k treningu a to je 90% tvojho uspechu ...respect!


Ciele v cyklistike mám skromné - stačí mi nedostávať kolo na XC a raz by som rád vyhral Dubničák. Podporu tímu mám v preplatení 10-tich štartovných (čiže nič, aj tak zabúdam pýtať potvrdenia...). Sústredenie sme mali 3 týždne, ja som nebol. A keby som vedel, kde je problém, tak sem nepíšem...
14.04.2011 - 13:19:38
00
:)

Mozno keby ze pocuvas tak by si ten problem urcite nasiel.
14.04.2011 - 13:39:15
00
ja si myslim ze si nema sancu ublizit, v jeho veku telo vydrzi neskutocne vela...je pravda ze by asi mohol robit veci efektivnejsie a za rovnaky cas mat lepsi vysledok ale tu sa zasa dostavame k veku a to ho opat nepusti (tento krat opacny efekt :) ) o chvilu bude mat na krku normalny job, potom zensku, onedlho rodinu, uver, hypoteku a dalsie nepodstatne blbosti a pred Svatojurskym bude riesit ze ci tych 500km (v tom lepsom pripade) je dostatocnych aby si isiel zajazdit a potom ho dva dni bolelo cele telo alebo radsej zoberie rodinu na vylet do ZOO... :)
14.04.2011 - 13:42:59
00

Sám pán doktor Vojtechovský napísali, že v takomto veku je telo proste silnejšie ako hlava a vôľa.
Nemá si ako veľmi ublížiť.
Ano, ale kto si nieco od neho precital tak vie, ze staci kratsi, ale pritom efektivnejsi trening ako jazdenie do nemoty. Co sa tyka odolnosti tela, to jednoducho neofajcis. Pretrenovanie moze prist zo dna na den aj bez vystrahy. Ak to bude v den preteku tak :tmi: Regeneracia je minimalne tak isto dolezita ako samotny trening.
14.04.2011 - 14:39:36
00
najideálnejšie bude ked pôjdes si spravit testy, myslím si ze sa to oplatí nieje to až taká pálka. Ja som bol uz 2 razy, a to niesom nejaký makač, len ma to celkom zaujíma veci ohladne treningu a podobnea snazim sa ucit o tom . Prvý krát mi doktor stanovil plán, v akych tepoch trenovat, kolko a podobne. Druhy raz som bol u iného, a tak som potom kontaktoval dr. Vojtechovského, ktorý mi veľmi ochotne poradil :bow: , povedal zony a v ktorych ako trénovať a kolko.... 90% tréningu mám tráviť od 120 - 160 s tým že nad 150 kopce. Skús to aj ty tak, sa ísť dať zmerať a uvidíš.
14.04.2011 - 15:22:43
00
keyboard_arrow_up